Program for Madwave Dronning Dorothea Cup 2023
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madwave Dronning Dorothea Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SlotssøBadet |
Arrangør |
Kolding SK |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. feb 2023 to 26. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
100m Brystsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
156 |
|
Mathilde Thy Asmussen |
2004 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
1:12.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
64 |
|
Nanna Højstrøm |
2007 |
Kolding SK |
DEN |
1:23.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
208 |
|
Rosa Crone |
2008 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
DEN |
1:24.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
257 |
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:25.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
85 |
|
Victoria Fræhr Piihl |
2005 |
Kolding SK |
DEN |
1:25.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
140 |
|
Amalie Øgendahl |
2010 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
1:26.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
181 |
|
Gabriele Garbacenka |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
1:28.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
93 |
|
Stine Pedersen |
2008 |
Kolding SK |
DEN |
1:30.50 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
134 |
|
Søs Skovrup |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
1:32.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
262 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:32.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
188 |
|
Caroline Trolle Pedersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
1:33.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
164 |
|
Marie Mortensen |
2004 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
1:33.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
302 |
|
Ditte Holm Rasmussen |
2008 |
Svømmeklubben Delfinen |
DEN |
1:33.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
255 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:33.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
237 |
|
Lisbeth Seidler Madsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:33.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
94 |
|
Alberte Raunskov |
2009 |
Kolding SK |
DEN |
1:34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
39 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
1:34.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
238 |
|
Asta Sofia Lauridsen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:34.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
256 |
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:36.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
265 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:37.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
101 |
|
Lea Huynh Hareskov |
2008 |
Kolding SK |
DEN |
1:38.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
62 |
|
Inés Mendoza |
2007 |
Kolding SK |
DEN |
1:38.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
96 |
|
Elena Mendoza |
2009 |
Kolding SK |
DEN |
1:38.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
252 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:38.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
137 |
|
Thea Hansen |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
1:38.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
304 |
|
Lærke Maria Schack |
2008 |
Svømmeklubben Delfinen |
DEN |
1:38.79 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
231 |
|
Alberte Knudsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:40.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
303 |
|
Liva Jørgensen |
2008 |
Svømmeklubben Delfinen |
DEN |
1:41.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
133 |
|
Signe Hestbech |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
1:41.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
195 |
|
Maja Germansen |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
1:41.24 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
82 |
|
Signe Magelund Møller |
2006 |
Kolding SK |
DEN |
1:41.85 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
10 |
|
Signe Riis Mågård |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
1:42.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
299 |
|
Merle Andersen |
2009 |
Svømmeklubben Delfinen |
DEN |
1:42.13 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
233 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:43.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
29 |
|
Caroline Madsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
1:44.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
88 |
|
Vera Nantsen |
2008 |
Kolding SK |
DEN |
1:44.27 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
53 |
|
Sophia Erdmann Thiel |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
1:44.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
317 |
|
Vera Fogedgaard Petersen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:47.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
150 |
|
Mira Kaehne Poulsen |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
1:48.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
20 |
|
Thea Holmegaard Caludan |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
1:51.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
95 |
|
Maria Berg |
2010 |
Kolding SK |
DEN |
1:51.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
66 |
|
Clara Kirk Øgendahl |
2012 |
Kolding SK |
DEN |
1:52.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
284 |
|
Marie Toft Laursen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:52.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
214 |
|
Elitza Gamisheva |
2013 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
1:54.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
148 |
|
Lærke Kylling |
2010 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
1:55.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
197 |
|
Yasmin Vissing Sig |
2012 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
1:56.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
67 |
|
Malou Sølvhviid Larsen |
2011 |
Kolding SK |
DEN |
1:57.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
175 |
|
Emely Byskov |
2012 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
1:59.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
122 |
|
Nora Nikolova |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:10.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
218 |
|
Lukka Træger |
2013 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
2:13.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
146 |
|
Bella Skovrup |
2012 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
2:33.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
32 |
|
Viola Bang Bjerregaard |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
2:58.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
243 |
|
Lea Michaelsen |
2015 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
178 |
|
Leonora Holm |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
248 |
|
Sophie Matthiasen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
245 |
|
Caroline Helene Christensen |
2014 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
14 |
|
Asta Nonbo Pilegaard |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-02-2023 13:07.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|