Program för Vinterneptuniaden 2023
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 2 insim 14:30-15:20 start 15:30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Vinterneptuniaden 2023 (50m)
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 200m Frisim Damer
|
Final 1 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Eat greenii |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
305 |
0 |
|
Nicole Nyström |
2010 |
SKK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
1 |
|
Asta Heggland Bylund |
2010 |
SK NEPTUN |
3:42.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
317 |
2 |
|
Lydia Löfstrand |
2010 |
SKK |
3:14.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
192 |
3 |
|
Stina Håkansson Bravell |
2009 |
SKURU IK |
3:09.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
340 |
4 |
|
Evangelina Christidou |
2010 |
SÖDERTÄLJE |
3:06.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
248 |
5 |
|
Märta Bengter |
2010 |
SPÅRVÄGEN |
3:08.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
226 |
6 |
|
Clara Sartor |
2010 |
SKURU IK |
3:13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
306 |
7 |
|
Stella Touma |
2009 |
SKK |
3:37.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
463 |
8 |
|
Nadin Szeghalmi |
2005 |
SPIF SF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 200m Frisim Damer |
Final 2 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
299 |
0 |
|
Ebba Callberg |
2010 |
SKK |
3:02.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
238 |
1 |
|
Sophia Malmgren |
2010 |
SPÅRVÄGEN |
3:01.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
310 |
2 |
|
Amanda Toverud |
2008 |
SKK |
2:59.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
3 |
|
Alma Leinder |
2010 |
SK NEPTUN |
2:57.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
313 |
4 |
|
Celeste Rickberg |
2008 |
SKK |
2:53.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
5 |
|
Emilia Lauritzen |
2010 |
SK NEPTUN |
2:53.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
6 |
|
Liv Gullberg |
2009 |
SK NEPTUN |
2:58.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
186 |
7 |
|
Saga Nilsson |
2010 |
SALTSJÖB |
3:01.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
318 |
8 |
|
Inez Särne |
2010 |
SKK |
3:02.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
241 |
9 |
|
Sigrid Wååg |
2010 |
SPÅRVÄGEN |
3:06.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 200m Frisim Damer |
Final 3 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
0 |
|
Emilia Olsson |
2010 |
SK NEPTUN |
2:49.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
344 |
1 |
|
Lova Wahlstedt |
2010 |
SÖDERTÄLJE |
2:48.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
2 |
|
Cecilia Yang |
2010 |
SK NEPTUN |
2:43.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
297 |
3 |
|
Signe Feldhof |
2010 |
SKK |
2:43.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
4 |
|
Christina Crona |
2010 |
SK NEPTUN |
2:41.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
302 |
5 |
|
Ida Lövblom |
2010 |
SKK |
2:42.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
209 |
6 |
|
Linnea Björkholm |
2008 |
SKURU IK |
2:43.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
240 |
7 |
|
Signe Wååg |
2008 |
SPÅRVÄGEN |
2:46.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
268 |
8 |
|
Vida Brink |
2010 |
SPÅRVÄGEN |
2:48.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
311 |
9 |
|
Elisia Witt Hjort |
2009 |
SKK |
2:53.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 200m Frisim Damer |
Final 4 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
184 |
0 |
|
Karina Kurbanova |
2007 |
SALTSJÖB |
2:40.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
308 |
1 |
|
Elsie Cooper |
2008 |
SKK |
2:39.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
290 |
2 |
|
Isabel Behring |
2008 |
SKK |
2:37.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
139 |
3 |
|
Lisen Skott-Storheden |
2008 |
SK NEPTUN |
2:36.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
298 |
4 |
|
Ella Svanholm |
2009 |
SKK |
2:36.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
419 |
5 |
|
Lova Hjort |
2007 |
SS04 |
2:36.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
206 |
6 |
|
Molly McKechnie |
2008 |
SKURU IK |
2:37.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
415 |
7 |
|
Louise Axland |
2007 |
SS04 |
2:37.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
205 |
8 |
|
Tuva Jervaeus |
2008 |
SKURU IK |
2:39.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
213 |
9 |
|
Ella Sjökvist |
2010 |
SKURU IK |
2:41.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 200m Frisim Damer |
Final 5 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
140 |
0 |
|
Lovis Carltoft |
2008 |
SK NEPTUN |
2:34.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
1 |
|
Emma von Sydow |
2009 |
DANDERYD |
2:33.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
377 |
2 |
|
Claire Luo |
2010 |
VÄSBY SS |
2:32.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
169 |
3 |
|
Viola Blomberg |
2007 |
NORRTÄLJE |
2:31.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
143 |
4 |
|
Alicia Uebel |
2010 |
SK NEPTUN |
2:27.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
429 |
5 |
|
Evelina Kopparberg |
2009 |
SPIF SF |
2:28.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
144 |
6 |
|
Emilia Lindberg |
2010 |
SK NEPTUN |
2:32.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
348 |
7 |
|
Sara Pölkki |
2009 |
SÖDERTÄLJE |
2:32.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
289 |
8 |
|
Anna Eklöf |
2007 |
SKK |
2:34.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
142 |
9 |
|
Sofia Fahlen |
2009 |
SK NEPTUN |
2:35.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 200m Frisim Damer |
Final 6 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
150 |
0 |
|
Hilma Stenbeck |
2008 |
SK NEPTUN |
2:25.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
411 |
1 |
|
Cornelia Utgren |
2007 |
SS04 |
2:24.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
2 |
|
Ida Nygren |
2004 |
BOTK-RÖNN |
2:24.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
3 |
|
Malva Eriksson |
2006 |
SK NEPTUN |
2:24.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
4 |
|
Micaela Donoso Hammar |
2008 |
DANDERYD |
2:22.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
413 |
5 |
|
Emilia Lingman |
2006 |
SS04 |
2:23.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
6 |
|
Alice Stenbeck |
2006 |
SK NEPTUN |
2:24.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
159 |
7 |
|
Hedvig Kinnunen |
2009 |
SK NEPTUN |
2:24.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
130 |
8 |
|
Julia Lundgren |
2007 |
SK NEPTUN |
2:25.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
9 |
|
Ellen Rosander |
2009 |
DANDERYD |
2:27.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 200m Frisim Damer |
Final 7 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
473 |
0 |
|
Julia Rodriguez Räms |
2007 |
SKURU IK |
2:22.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
1 |
|
Sofia Sundström Curstedt |
2008 |
DANDERYD |
2:22.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
2 |
|
Signe Roos |
2009 |
DANDERYD |
2:22.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
392 |
3 |
|
Wilma Danielsson |
2006 |
SS04 |
2:21.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
155 |
4 |
|
Malva Sjödahl |
2009 |
SK NEPTUN |
2:21.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
5 |
|
Lovisa Lindberg |
2007 |
SK NEPTUN |
2:21.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
173 |
6 |
|
Tyra Hållinder |
2007 |
NORRTÄLJE |
2:21.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
129 |
7 |
|
Nadja Travar |
2007 |
SK NEPTUN |
2:22.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
154 |
8 |
|
Adele Ramm-Ericson |
2009 |
SK NEPTUN |
2:22.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
284 |
9 |
|
Ebba Nilsson |
2008 |
SKK |
2:22.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 200m Frisim Damer |
Final 8 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
0 |
|
Anna Eneroth |
2007 |
SK NEPTUN |
2:20.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
365 |
1 |
|
Maja Frejd |
2004 |
SÖDERTÖRN |
2:20.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
401 |
2 |
|
Sara Arnö |
2004 |
SS04 |
2:19.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
3 |
|
Maja Björkbacka |
2005 |
ESKILSTUNA |
2:17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
158 |
4 |
|
Melissa Stålhammar Kierkegaard |
2009 |
SK NEPTUN |
2:14.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
5 |
|
Sammi Thai |
2005 |
ESKILSTUNA |
2:17.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
180 |
6 |
|
Linnea Ekstrand |
2009 |
SALTSJÖB |
2:18.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
151 |
7 |
|
Louise Löfström |
2008 |
SK NEPTUN |
2:20.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
292 |
8 |
|
Elin Borgman |
2008 |
SKK |
2:20.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
149 |
9 |
|
Frida Forsmark |
2008 |
SK NEPTUN |
2:21.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 200m Frisim Damer |
Final 9 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
0 |
|
Amelia Gustafsson |
2006 |
SK NEPTUN |
2:14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
1 |
|
Sofia Bang |
2007 |
SK NEPTUN |
2:14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
2 |
|
Alva Abrahamsson |
2004 |
ESKILSTUNA |
2:12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
286 |
3 |
|
Elvira Lönnberg Flores |
2006 |
SKK |
2:10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
255 |
4 |
|
Linnea Gipperth |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
2:08.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
5 |
|
Vilma Oura |
2001 |
SK NEPTUN |
2:09.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
271 |
6 |
|
Sara Torstensson |
2004 |
SKK |
2:11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
7 |
|
Kiira Mauranen |
1999 |
SK NEPTUN |
2:13.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
358 |
8 |
|
Stella Svensson |
2009 |
SÖDERTÖRN |
2:14.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
395 |
9 |
|
Therese Baltzarsson |
2001 |
SS04 |
2:14.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-04 15:22:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|