2023-03-23   22:06:12
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Vinterneptuniaden 2023

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 insim 07:31-08:45 start 09:00

Document
Startlista
Vinterneptuniaden 2023 (50m)
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: Simklubben Neptun
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023
5 100m Bröstsim Damer
Sponsor: Eat greenii
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 352 Emelie Fast 2004 Södertörns Simsällskap SWE 1:06.64 EFT
2 88 Lisa Nystrand 2006 Simklubben Neptun SWE 1:09.35
3 254 Tone Sandsjö 2003 Spårvägen Simförening SWE 1:10.29
4 322 Vilma Lindberg 2004 Södertälje Simsällskap SWE 1:11.48
5 77 Linnea Lindberg 1996 Simklubben Neptun SWE 1:11.93
6 37 Sammi Thai 2005 Eskilstuna Simklubb SWE 1:12.96
7 398 Leah Ishaq 2006 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:14.28
8 121 Alice Stenbeck 2006 Simklubben Neptun SWE 1:14.30
9 259 Alexandra Alkas Alias 2006 Spårvägen Simförening SWE 1:14.48
10 125 Malva Eriksson 2006 Simklubben Neptun SWE 1:15.53
11 122 Amelia Gustafsson 2006 Simklubben Neptun SWE 1:16.44
12 401 Sara Arnö 2004 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:16.54
13 392 Wilma Danielsson 2006 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:17.43
14 326 Moa Forsgren 2008 Södertälje Simsällskap SWE 1:17.90
15 364 Emma Johanson 2008 Södertörns Simsällskap SWE 1:18.68
16 129 Nadja Travar 2007 Simklubben Neptun SWE 1:19.61
17 150 Hilma Stenbeck 2008 Simklubben Neptun SWE 1:20.07
18 127 Anna Eneroth 2007 Simklubben Neptun SWE 1:20.21
19 263 Alma Thunberg 2005 Spårvägen Simförening SWE 1:21.33
20 17 Julia Dijkstra 2009 Danderyd Simklubb SWE 1:22.59
21 173 Tyra Hållinder 2007 Norrtälje Simklubb SWE 1:22.83
22 431 Thea Severinsson 2008 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:22.87
23 32 Maja Björkbacka 2005 Eskilstuna Simklubb SWE 1:23.04
24 218 Stella Rahm 2009 Skuru Idrottsklubb SWE 1:24.42
25 244 Johanna Granhällen 2002 Spårvägen Simförening SWE 1:24.91
26 22 Greta Bruzelius 2008 Danderyd Simklubb SWE 1:25.20
27 153 Molly Brodd 2008 Simklubben Neptun SWE 1:25.22
28 477 Engla Blanco 2006 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:25.27 EFT
29 290 Isabel Behring 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:25.83
30 130 Julia Lundgren 2007 Simklubben Neptun SWE 1:25.93
31 144 Emilia Lindberg 2010 Simklubben Neptun SWE 1:26.32
32 51 Emilia Lauritzen 2010 Simklubben Neptun SWE 1:26.33
33 155 Malva Sjödahl 2009 Simklubben Neptun SWE 1:26.66
34 354 Nora Hodneland 2007 Södertörns Simsällskap SWE 1:27.47
35 323 Ebba Mattisson 2006 Södertälje Simsällskap SWE 1:27.56
36 26 Louise Engström 2010 Danderyd Simklubb SWE 1:27.66
37 141 Lovisa Emanuelsson 2009 Simklubben Neptun SWE 1:28.50
38 208 Ellen Ekengren 2008 Skuru Idrottsklubb SWE 1:28.63
39 149 Frida Forsmark 2008 Simklubben Neptun SWE 1:28.93
40 348 Sara Pölkki 2009 Södertälje Simsällskap SWE 1:29.24
41 158 Melissa Stålhammar
Kierkegaard
2009 Simklubben Neptun SWE 1:30.04
42 159 Hedvig Kinnunen 2009 Simklubben Neptun SWE 1:30.22
43 72 Sonja Walter 2010 Simklubben Neptun SWE 1:30.66
44 49 Nora Lovisa Edin 2010 Simklubben Neptun SWE 1:30.91
45 381 Ida Renholm 2010 Väsby Simsällskap SWE 1:31.06
46 156 Victoria Jensen 2009 Simklubben Neptun SWE 1:31.30
47 143 Alicia Uebel 2010 Simklubben Neptun SWE 1:31.38
48 189 Cornelia Svenarud 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening SWE 1:31.66
49 309 Elin Schmidt 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:32.21 S EFT
50 374 Selena Afoworki 2010 Väsby Simsällskap SWE 1:32.85
51 223 Anna Maria Olympia
Rosenqvist
2008 Skuru Idrottsklubb SWE 1:32.92
52 292 Elin Borgman Stockholms Kappsimningsklubb 1:33.13
2008 SWE
53 376 Agnes Klingh Väsby Simsällskap 1:33.21
2008 SWE
54 8 Ida Haidari Botkyrka-Rönninge Simsällskap 1:33.75
2006 SWE
55 243 Emelie Granhällen Spårvägen Simförening 1:33.99
2008 SWE
56 47 Christina Crona Simklubben Neptun 1:34.08
2010 SWE
57 206 Molly McKechnie Skuru Idrottsklubb 1:34.32
2008 SWE
58 52 Alma Leinder Simklubben Neptun 1:34.32
2010 SWE
59 302 Ida Lövblom Stockholms Kappsimningsklubb 1:34.44
2010 SWE
60 109 Julia Adolfson Overödder Simklubben Neptun 1:34.60
2007 SWE
61 46 Liv Fahlen Gustavsbergs Simsällskap 1:35.52
2010 SWE
62 48 Emilia Olsson Simklubben Neptun 1:36.82
2010 SWE
63 50 Cecilia Yang Simklubben Neptun 1:37.60
2010 SWE
64 308 Elsie Cooper Stockholms Kappsimningsklubb 1:37.98
2008 SWE
65 432 Majken Olsson Stockholmspolisens IF Simförening 1:38.43
2008 SWE
66 380 Stina Fleck Väsby Simsällskap 1:38.53
2010 SWE
67 476 Vera Landegren Södertälje Simsällskap 1:38.81 EFT
2010 SWE S
68 240 Signe Wååg Spårvägen Simförening 1:38.95
2008 SWE
69 297 Signe Feldhof Stockholms Kappsimningsklubb 1:39.33
2010 SWE
70 313 Celeste Rickberg Stockholms Kappsimningsklubb 1:39.71
2008 SWE
71 184 Karina Kurbanova Saltsjöbadens Idrottsförening 1:40.18
2007 SWE
72 344 Lova Wahlstedt Södertälje Simsällskap 1:40.46
2010 SWE
73 441 Marina Rankovic Stockholmspolisens IF Simförening 1:40.48
2010 SWE
74 342 Julia Boman Södertälje Simsällskap 1:40.69
2008 SWE
75 301 Svea Knagge Stockholms Kappsimningsklubb 1:41.34
2010 SWE
76 328 Cheyenne Bäckstrand Södertälje Simsällskap 1:41.43
2005 SWE
77 166 Fanny Lidegran Simklubben Neptun 1:41.98
2008 SWE
78 230 Kerstin Stenström Skuru Idrottsklubb 1:42.19
2010 SWE
79 385 Rebecka Almroth Väsby Simsällskap 1:42.35
2010 SWE
80 340 Evangelina Christidou Södertälje Simsällskap 1:43.58
2010 SWE
81 209 Linnea Björkholm Skuru Idrottsklubb 1:44.26
2008 SWE
82 384 Selma Ånöstam 2010 Väsby Simsällskap SWE 1:44.84
83 438 Judith Axelson 2009 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:45.08
84 200 Ellinor Fernström 2008 Skuru Idrottsklubb SWE 1:45.38
85 338 Elvira Fransson 2010 Södertälje Simsällskap SWE 1:46.04
86 248 Märta Bengter 2010 Spårvägen Simförening SWE 1:46.53
87 67 Kai Yi Bank 2009 Simklubben Neptun SWE 1:47.12
88 238 Sophia Malmgren 2010 Spårvägen Simförening SWE 1:47.16
89 337 Sally Vegis 2010 Södertälje Simsällskap SWE 1:48.97
90 335 Filippa Hofmann Cederquist 2009 Södertälje Simsällskap SWE 1:51.27
91 311 Elisia Witt Hjort 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:56.17
92 239 Denise Söderberg 2010 Spårvägen Simförening SWE 2:01.91
93 480 Sofia Lofter 2008 Simklubben Neptun SWE 2:04.83 S EFT
94 306 Stella Touma 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 2:06.52
95 54 Asta Heggland Bylund 2010 Simklubben Neptun SWE
96 11 Emilia Liu Nilsson 2010 Botkyrka-Rönninge Simsällskap SWE
2023-02-05 08:05:16 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Simklubben Neptun

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner