Startliste for Vinterneptuniaden 2023
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Pass 1 insim 07:31-08:45 start 09:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vinterneptuniaden 2023 (50m)
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
100m Bröstsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Simfestivalen 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
78 |
|
Markus Charlton |
2001 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:03.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
359 |
|
Gustav Storell |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:05.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
93 |
|
Theo Djuphammar |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:05.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
253 |
|
David Kaspervik |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:07.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
250 |
|
Jakub Majta |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:07.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
5 |
|
Jonathan Olsson Stridh |
2006 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
1:08.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
457 |
|
Daniel Ruijs |
2004 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
1:08.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
367 |
|
Botvid Wiell |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:09.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
471 |
|
Filip Antlöv |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:09.31 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
10 |
161 |
|
Oliver Rundström |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:09.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
296 |
|
Felix Norlin |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:10.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
95 |
|
Uno Härmark |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:10.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
388 |
|
Alvin Johansson |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
135 |
|
Marcus Lundgren |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:11.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
39 |
|
Samuel Paulson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
SWE |
1:11.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
133 |
|
Christos Theodosiadis |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:11.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
34 |
|
Olle Pettersson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
SWE |
1:12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
3 |
|
Bulut Chalashkan |
2006 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
1:13.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
91 |
|
Oliver Albinzon |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
131 |
|
Aksel Hillerström Vagli |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
422 |
|
Isak Sjöblom |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:15.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
38 |
|
Mario Orrego |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
SWE |
1:16.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
167 |
|
Einar Welander |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:16.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
145 |
|
Gabriel Ericsson |
2009 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:16.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
221 |
|
Alexander Lundström-Gars |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:17.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
168 |
|
Noah Almén |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
SWE |
1:17.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
170 |
|
Emil Blomberg |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
SWE |
1:17.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
138 |
|
Vincent Nordlander |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
330 |
|
Albin Tetli |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:18.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
165 |
|
Jonathan Nilsson |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:18.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
15 |
|
Ian Kim |
2008 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
1:19.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
164 |
|
Christian Nylander Senke |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:19.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
162 |
|
Simon Rehn |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:19.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
396 |
|
Oskar Fridsell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:20.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
235 |
|
Aleksi Törnquist |
2009 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:21.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
260 |
|
Nathanael Alexanderson |
2006 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:22.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
97 |
|
Axel Kallin |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
371 |
|
Elton Rosén |
2010 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:24.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
61 |
|
Liam Lesko |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:25.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
172 |
|
Hugo Hedqvist |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
SWE |
1:26.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
345 |
|
Nikola Boskov |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:26.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
204 |
|
Anton Rejnwahl |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:26.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
448 |
|
Arvid Elfwing |
2006 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
1:26.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
146 |
|
Leo Junlén |
2009 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:28.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
100 |
|
Milton Eriksson |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:28.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
211 |
|
Eric Björkholm |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
295 |
|
Felix Bang |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:30.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
193 |
|
Marcus Asplund |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:30.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
315 |
|
Nicolás Garcia |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:30.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
171 |
|
Erik Gröhn Singstedt |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
SWE |
1:30.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
147 |
|
Melvin Zetterlund |
2009 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
382 |
|
Adam Hniopek |
2009 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:31.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
224 |
|
Vasilis Maximilian Rosenqvist |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:32.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
373 |
|
Bosse Johansson |
2010 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:32.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
454 |
|
Frank Floren |
2007 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
1:35.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
65 |
|
Julijus Bliumkinas |
2009 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:35.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
66 |
|
David Johansson |
2009 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:38.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
343 |
|
Linus Kramar |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:38.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
312 |
|
Erik Gylje |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:39.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
105 |
|
August Malinoowsky |
2009 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:40.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
339 |
|
Erik Chechel |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:40.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
12 |
|
Daniel Khaytan |
2007 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
1:43.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
56 |
|
Tom Linander |
2010 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:51.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
227 |
|
Viggo Ek |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:52.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
59 |
|
Casper Granbom-Rejving |
2010 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:53.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
55 |
|
Dante Sandström |
2010 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:55.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
57 |
|
August Myrberg |
2010 |
Simklubben Neptun |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
58 |
|
Isak Myrberg |
2010 |
Simklubben Neptun |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
347 |
|
Samuel Bahtiyar |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-05 08:05:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|