Startliste for DM ÅRGANG KORTBANE 2023
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag 15.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startliste |
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg svømmeklu |
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer
|
Finale 1 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
282 |
2 |
|
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
ESBJERG |
3:00.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
3 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
NYBORG |
2:54.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
459 |
4 |
|
Johanne Øland Frøkjær |
2009 |
THISTED |
2:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
5 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
ODDER |
2:51.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
6 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
LYNGBY |
2:55.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
181 |
7 |
|
Oktavia Krumholt |
2010 |
HILLERØD |
3:04.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer |
Finale 2 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
1 |
|
Rosa Sørensen |
2010 |
KØGE |
2:48.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
396 |
2 |
|
Annika Skovgren |
2010 |
VI39 |
2:48.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
420 |
3 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
VEJLE |
2:46.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
255 |
4 |
|
Elin Ingemann Hansen |
2010 |
GENTOFTE |
2:45.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
189 |
5 |
|
Caroline Lüthi |
2009 |
HERLEV |
2:45.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
6 |
|
Emilie Villadsen |
2010 |
NÆSTVED |
2:46.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
415 |
7 |
|
Alberte Knudsen |
2009 |
VEJLE |
2:48.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
448 |
8 |
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
SVØMSK |
2:48.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer |
Finale 3 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
303 |
1 |
|
Laura Junker |
2009 |
BSK08 |
2:45.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
387 |
2 |
|
Amanda Pedersen |
2009 |
THISTED |
2:44.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
3 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
LYNGBY |
2:44.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
4 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
ALLERØD |
2:43.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
5 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
ODDER |
2:44.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
435 |
6 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
AAS - Skovbakken |
2:44.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
366 |
7 |
|
Nikoline Frederikke Axelsen |
2010 |
SØNDERBORG |
2:45.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
348 |
8 |
|
Zenia Spence |
2010 |
KVIK |
2:45.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer |
Finale 4 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
1 |
|
Ida Langseth |
2010 |
ALLERØD |
2:42.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
339 |
2 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
KVIK |
2:42.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
3 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
ALLERØD |
2:42.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
4 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
AAS - Lyseng |
2:40.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
5 |
|
Thea Fritz Larsen |
2009 |
SOLRØD |
2:40.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
207 |
6 |
|
Emma Søgaard Pedersen |
2010 |
HELSINGØR |
2:42.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
143 |
7 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
HOVEDSTAD |
2:42.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
130 |
8 |
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
HVIDOVRE |
2:43.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer |
Finale 5 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
1 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
NYBORG |
2:37.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
252 |
2 |
|
Rosa Toft |
2009 |
GENTOFTE |
2:35.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
3 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6-JGI |
2:34.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
139 |
4 |
|
Andrea Lage |
2009 |
HOVEDSTAD |
2:33.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
267 |
5 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
GENTOFTE |
2:34.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
201 |
6 |
|
Victoria Mainz |
2009 |
HERLEV |
2:35.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
410 |
7 |
|
Louisa Kjerulf |
2009 |
MK31 |
2:35.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
194 |
8 |
|
Eleonora Marsner |
2009 |
HERLEV |
2:39.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer |
Finale 13 år, 6 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
1 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
NÆSTVED |
2:41.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
316 |
2 |
|
Anni Ruohan Zou |
2010 |
AALBORG |
2:38.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
3 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
ALLERØD |
2:36.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
140 |
4 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
HOVEDSTAD |
2:33.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
335 |
5 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
KVIK |
2:35.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
199 |
6 |
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
HERLEV |
2:36.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
7 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
ALLERØD |
2:39.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
8 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
ALLERØD |
2:42.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer |
Finale 14 år, 7 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
1 |
|
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
NÆSTVED |
2:33.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
445 |
2 |
|
Signe Skelvig |
2009 |
SVØMSK |
2:31.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
381 |
3 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
SØLLERØD |
2:30.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
4 |
|
Augusta Bollmann |
2009 |
KØGE |
2:28.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
211 |
5 |
|
Thilde Ethelberg |
2009 |
HELSINGØR |
2:29.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
6 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
ODDER |
2:30.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
7 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
LYNGBY |
2:32.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
256 |
8 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
GENTOFTE |
2:33.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-02-2023 14:24.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|