Startliste for DM ÅRGANG KORTBANE 2023
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg svømmeklu |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
100m Rygsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
416 |
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:06.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
211 |
|
Thilde Ethelberg |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:08.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
445 |
|
Signe Skelvig |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
1:08.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
140 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:09.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
102 |
|
Augusta Bollmann |
2009 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:09.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
46 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:10.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
381 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
139 |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:11.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
148 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
316 |
|
Anni Ruohan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:11.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
199 |
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
427 |
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:11.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
252 |
|
Rosa Toft |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:11.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
81 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
1:11.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
256 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:12.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
335 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:12.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
89 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:12.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
1 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
1:12.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
318 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:13.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
371 |
|
Sarah Rindum |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
201 |
|
Victoria Mainz |
2009 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:13.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
385 |
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:13.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
12 |
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
1:13.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
207 |
|
Emma Søgaard Pedersen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:13.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
60 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
1:13.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
70 |
|
Ester Ganci Frederiksen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
1:14.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
339 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:14.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
90 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:14.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
14 |
|
Lærke Pilgaard Johansson |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
1:14.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
30 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:14.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
68 |
|
Mikala Valentin Eggertsen |
2009 |
Nakskov Svømme Klub |
DEN |
1:14.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
96 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:14.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
9 |
|
Thea Fritz Larsen |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
1:14.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
387 |
|
Amanda Pedersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
303 |
|
Laura Junker |
2009 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
1:15.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
72 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
1:15.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
366 |
|
Nikoline Frederikke Axelsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
1:15.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
47 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:15.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
415 |
|
Alberte Knudsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:15.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
10 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
1:15.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
396 |
|
Annika Skovgren |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:15.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
189 |
|
Caroline Lüthi |
2009 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:15.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
32 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:16.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
130 |
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:16.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
255 |
|
Elin Ingemann Hansen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:17.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
143 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:17.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
181 |
|
Oktavia Krumholt |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
1:17.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
420 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:17.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
162 |
|
Mille Stokholm |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
1:17.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
132 |
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:17.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
80 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
1:17.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
186 |
|
Emma Dürr Toft-Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:17.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
74 |
|
Emilie Villadsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
1:18.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
286 |
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
241 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:18.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
113 |
|
Rosa Sørensen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:18.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
395 |
|
Alberte Hansen |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:18.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
348 |
|
Zenia Spence |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:19.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
119 |
|
Aura-Xenia Korsgaard Fenger |
2010 |
Kalundborg SK |
DEN |
1:19.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
126 |
|
Emilie Hougaard Lading |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
1:19.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
459 |
|
Johanne Øland Frøkjær |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:19.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
73 |
|
Filippa Stokholm Würfel |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
1:20.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
225 |
|
Lisa Koerver Schmidt |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:20.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
88 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:20.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
430 |
|
Caroline Stefansen |
2009 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:21.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
69 |
|
Nanna Bøchman Pheiffer |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
1:23.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-02-2023 11:10.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|