Program för Ullbergstrofén 2023
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Valhallabadet |
Arrangör: |
Göteborg Sim |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 apr 2023 till den 30 apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
200m Medley Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simmas som 100 m i finalen |
|
12 och äldre |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
563 |
|
Max Swegmark |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
SWE |
2:05.68 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
185 |
|
Sebastian Hagen |
2006 |
Bærumsvømmerne |
NOR |
2:09.66 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
144 |
|
Julius Aleksander Stähr Aarnes |
2004 |
Asker Svømmeklubb |
NOR |
2:10.28 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
564 |
|
Måns Evertsson |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
SWE |
2:10.91 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
928 |
|
August Jansson |
2005 |
Örebro Simallians |
SWE |
2:10.92 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
494 |
|
Emil Wannem |
2006 |
Simklubben Laxen |
SWE |
2:12.11 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
765 |
|
Samuel Lönnberg-Flores |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:12.63 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
774 |
|
Jonatan Eriksson |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:12.67 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
138 |
|
August Heggenhougen Leikvam |
2003 |
Asker Svømmeklubb |
NOR |
2:15.06 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
141 |
|
Felix Richard Stavnes |
2006 |
Asker Svømmeklubb |
NOR |
2:15.71 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
770 |
|
Felix Norlin |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:16.85 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
478 |
|
Aaron Hullegård |
2007 |
Simklubben Laxen |
SWE |
2:17.53 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
366 |
|
Szymon Machaj |
2006 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
2:17.82 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
86 |
|
Andreas Bigum |
2005 |
Haldens SK |
NOR |
2:17.83 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
411 |
|
Alexander Johansson |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
2:18.17 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
410 |
|
Alejandro Poller |
2007 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
2:18.36 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
149 |
|
Gustav Sjøløkken Bandlien |
2009 |
Asker Svømmeklubb |
NOR |
2:18.76 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
399 |
|
Oscar Sjöström |
2003 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
2:19.30 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
329 |
|
Kasper Prahl |
2008 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
2:19.55 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
519 |
|
Elliot Eldh |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:19.61 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
816 |
|
Anton Hägg |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
SWE |
2:19.81 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
152 |
|
Thomas Torstveit Hansen |
2007 |
Asker Svømmeklubb |
NOR |
2:19.92 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
414 |
|
Anton Windeman |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
2:20.98 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
507 |
|
Elvis Ericson |
2005 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:21.09 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
150 |
|
William Bjørklund Clarke |
2009 |
Asker Svømmeklubb |
NOR |
2:21.28 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
392 |
|
Maximilian Thorsell |
2007 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
2:21.51 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
956 |
|
David Happe |
2006 |
Föreningen Uddevalla Sim |
SWE |
2:21.75 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
489 |
|
Marcus Kvarnhäll |
2006 |
Simklubben Laxen |
SWE |
2:21.81 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
253 |
|
Hans Feng |
2008 |
Göteborg Sim |
SWE |
2:22.21 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
512 |
|
Linus Isaksson |
2005 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:22.58 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
456 |
|
Jakob Ingvarsson |
2008 |
Kungälvs Simsällskap |
SWE |
2:22.76 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
870 |
|
Axel Lambertsson |
2008 |
Föreningen Varbergs Sim |
SWE |
2:22.83 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
988 |
|
Axel Rodin |
2007 |
Föreningen Uddevalla Sim |
SWE |
2:23.02 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
139 |
|
Jonas Magnusen |
2005 |
Asker Svømmeklubb |
NOR |
2:23.15 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
584 |
|
Anton Wallin |
2000 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
SWE |
2:23.22 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
242 |
|
Albert Vestergren Lindroth |
2005 |
Göteborg Sim |
SWE |
2:23.23 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
766 |
|
Lucas Goulet |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:23.81 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
578 |
|
Max Holmberg |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
SWE |
2:24.01 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
455 |
|
Frej Andersson-Öberg |
2006 |
Kungälvs Simsällskap |
SWE |
2:24.66 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
1016 |
|
Viggo Scholz |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
SWE |
2:25.52 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
246 |
|
Jonathan Larsson |
2006 |
Göteborg Sim |
SWE |
2:25.53 |
S |
|
RES |
|
|
|
|
|
|
|
2023-04-29 17:25:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Göteborg Sim |
|
|
|
|