Program för Ystad Grand Prix 2, Swedish Grand Prix
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
YSTAD GRAND PRIX 2 / SWEDISH GRAND PRIX
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ystad Arena |
Arrangör: |
YSTADS SIMSÄLLSKAP |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 okt 2023 till den 29 okt 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
1500m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
|
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
|
Ted Wiker |
2004 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
15:54.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
15:54.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Jansson |
2002 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
15:56.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Morris Martin |
2004 |
Simklubben Neptun |
SWE |
16:00.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julius Aleksander Stähr Aarnes |
2006 |
Asker Swömmeklubb |
NOR |
16:07.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viggo Holst |
2006 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
16:11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Skyving |
2003 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
16:13.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oskar Glawing |
2005 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
16:25.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Samuel Lönnberg-Flores |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
16:26.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hilding Hallberg |
2005 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
16:30.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Max Grubesic |
2004 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
16:31.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Carl Bönnemark |
2006 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
16:33.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vincent Nordlander |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
16:36.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Erik Pellfolk |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
SWE |
16:36.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Viktor Dahlberg |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
16:37.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Victor Sandrup |
2007 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
16:38.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oliver Andersson |
2005 |
Föreningen Uddevalla Sim |
SWE |
17:00.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Oscar Andersson |
2006 |
Föreningen Uddevalla Sim |
SWE |
17:18.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lucas Lennartsson |
2008 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
SWE |
17:53.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Victor Ravn Rehnström |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
SWE |
17:54.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mio Hernandez |
2007 |
Simklubben S02 |
SWE |
18:03.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ludvig Henriksson |
2007 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
18:15.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Aaron Conradsson Häggel |
2008 |
Ystads Simsällskap |
SWE |
18:30.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Albin Rilby |
2004 |
Simklubben S02 |
SWE |
19:04.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-10-27 11:40:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Skånes Simförbund |
|
|
|
|