Startliste for RSK International 2022
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Midtfyn |
Arrangør |
Ringe Svømme-Klub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2022 to 27. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
100m Medley Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
674 |
|
Luca Hertzog |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
59.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
452 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Berns Swim Team |
DEN |
1:01.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
474 |
|
Sissu Petersen |
2007 |
Berns Swim Team |
DEN |
1:03.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
337 |
|
Magnus Sigmann Dreyer |
2007 |
Berns Swim Team |
DEN |
1:03.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
671 |
|
Gustav Bøttiger |
2008 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:03.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
618 |
|
Silas Åkerlind |
2005 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
1:04.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
606 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
1:04.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
460 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Berns Swim Team |
DEN |
1:04.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
519 |
|
Lucas Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:05.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
517 |
|
Tobias Damsgaard |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:06.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
584 |
|
Jakob Tietgen |
2002 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
1:06.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
455 |
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
Berns Swim Team |
DEN |
1:08.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
637 |
|
Gustav Jørgensen |
2004 |
Tommerup Svømme Klub |
DEN |
1:09.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
663 |
|
Magnus Tranekjer |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:10.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
599 |
|
Mads Kristensen |
2005 |
Svendborg Svømmeklub |
DEN |
1:10.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
466 |
|
Mads Poulsen |
2007 |
Berns Swim Team |
DEN |
1:12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
488 |
|
Marius Lundsfryd |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:12.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
670 |
|
Martin Kjeldsen |
2007 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:12.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
2 |
|
Mads Schelde Jensen |
2006 |
Agerskov Ungdomsskole |
DEN |
1:13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
454 |
|
Daniel Thilker |
2006 |
Berns Swim Team |
DEN |
1:13.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
485 |
|
Mathias Møller Nielsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:13.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
673 |
|
Phillip Gram |
2006 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:13.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
615 |
|
Niclas Petersen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
1:13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
451 |
|
Christian Moefelt |
2006 |
Berns Swim Team |
DEN |
1:14.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
595 |
|
Marcus Berg |
2007 |
Svendborg Svømmeklub |
DEN |
1:14.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
672 |
|
Hjalmer Lunden |
2008 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:14.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
458 |
|
Felix Nielsen |
2006 |
Berns Swim Team |
DEN |
1:14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
662 |
|
Hjalte Vinther-Okholm |
2008 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
483 |
|
Mathias Mygind |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:15.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
657 |
|
Louis Stæhr Bentsen |
2010 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:15.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
476 |
|
William Brix Søhoel |
2006 |
Berns Swim Team |
DEN |
1:16.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
3 |
|
Kasper Kühne |
2007 |
Agerskov Ungdomsskole |
DEN |
1:16.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
6 |
|
Tobias Holt |
2006 |
Agerskov Ungdomsskole |
DEN |
1:16.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
1 |
|
Nikolai Kristensen |
2005 |
Agerskov Ungdomsskole |
DEN |
1:17.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
495 |
|
Jacob Wahl |
1991 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:17.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
591 |
|
Asbjørn Larsson |
2008 |
Svendborg Svømmeklub |
DEN |
1:18.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
668 |
|
Besian Selaci |
2007 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:18.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
667 |
|
Mathias Jørgensen |
2008 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:19.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
669 |
|
Noah Quistgaard |
2008 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:19.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
494 |
|
Asbjørn Quaade |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:20.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
680 |
|
Anders Beier |
2007 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:21.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
617 |
|
Oliver Kuettel |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
1:21.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
578 |
|
Lau Lamberg |
2007 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
1:23.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
621 |
|
Frederik R Mortensen |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
1:23.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
576 |
|
Hans Jakob Søltoft Jensen |
2010 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
1:23.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
594 |
|
Mantas D. Ilcus |
2008 |
Svendborg Svømmeklub |
DEN |
1:24.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
579 |
|
Marius Lillevang |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
1:24.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
581 |
|
Sebastian Hald Seilen |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
1:25.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
654 |
|
Jonathan R. S. Pedersen |
2011 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:26.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
479 |
|
Aksel Damsted Lund |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:27.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
661 |
|
Vitus Stæhr Bentsen |
2012 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:27.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
5 |
|
Toke Gormsen |
2006 |
Agerskov Ungdomsskole |
DEN |
1:28.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
640 |
|
Noah Vangsgård |
2007 |
Tommerup Svømme Klub |
DEN |
1:28.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
556 |
|
Noah Andersen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
1:29.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
453 |
|
Daniel Kristensen |
2006 |
Berns Swim Team |
DEN |
1:29.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
557 |
|
Otto Thuelund |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
1:31.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
649 |
|
Carl Trebbien |
2011 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:33.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
504 |
|
Anton Plauborg |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:34.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
507 |
|
Victor Jørgensen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:37.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
503 |
|
Oskar Mørk Larsen |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:38.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
464 |
|
Jonas Bergmann |
2006 |
Berns Swim Team |
DEN |
1:39.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
542 |
|
Anton Busk-Clausen |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
1:40.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
659 |
|
Valdemar Pii Walther |
2010 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:44.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
506 |
|
Simon Laustsen |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:49.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
658 |
|
Milad Fahim |
2011 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:51.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
653 |
|
Holger Vinden Understup |
2011 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:52.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
647 |
|
August Baadsgaard |
2011 |
Swim Team Odense |
DEN |
2:03.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
527 |
|
Oskar Nissen |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
2:15.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
478 |
|
Thomas Olsen |
2012 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
2:22.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
592 |
|
Lasse Wilkens Hansen |
2010 |
Svendborg Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
601 |
|
Mathias Juel Pedersen |
2008 |
Svendborg Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
549 |
|
Jakob Kobbernagel |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
559 |
|
Simon fentz Albrechtsen |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
590 |
|
Gustav Egeberg |
2009 |
Svendborg Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
562 |
|
Ludvig Præstholm |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
536 |
|
Magnus Hansen |
2012 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
600 |
|
Mathias Søgård Jørgensen |
2010 |
Svendborg Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-11-2022 10:28.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|