Startliste for Aalborg Cup 2022
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
lørdag eftermiddag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startliste |
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Haraldslund svømmehal |
Arrangør |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
25. nov 2022 to 27. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer
|
Finale Årg. 2010 og yngre |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
178 |
1 |
|
Frida Sørensen |
2010 |
AALBORG |
1:29.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
424 |
2 |
|
Signe Flarup |
2010 |
VIBORG |
1:28.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
288 |
3 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
S 68 |
1:16.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
176 |
4 |
|
Anni Ruohan Zou |
2010 |
AALBORG |
1:11.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
5 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
AGF |
1:12.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
172 |
6 |
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
AALBORG |
1:25.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
7 |
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
PINGVINEN |
1:29.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer |
Finale Årg. 2008-2009 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
135 |
1 |
|
Frederikke Bech Norvin |
2008 |
AALBORG |
1:12.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
390 |
2 |
|
Alberte Andersen |
2008 |
VEJLE |
1:11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
357 |
3 |
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
THISTED |
1:10.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
338 |
4 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
THISTED |
1:08.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
234 |
5 |
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
ST-NEPTUN |
1:09.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
258 |
6 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
NORD |
1:11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
349 |
7 |
|
Nadia Bager |
2008 |
THISTED |
1:11.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer |
Finale Årg. 2007 og ældre |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
1 |
|
Karoline Prang Andersen |
2005 |
HOBRO |
1:11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
132 |
2 |
|
Emilie Pedersen |
2007 |
AALBORG |
1:08.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
168 |
3 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
AALBORG |
1:06.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
486 |
4 |
|
Iris Julia Berger |
2004 |
THISTED |
1:01.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
407 |
5 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
VIBORG |
1:04.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
163 |
6 |
|
Caroline Lærkegaard Hyltoft |
2006 |
AALBORG |
1:08.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
346 |
7 |
|
Olivia Augustinus |
2004 |
THISTED |
1:10.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-11-2022 16:24.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|