2024-04-20   03:31:50
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Sim à Lund - GUL Challenge

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag 25 nov Insim 7.45 Start 9.00

Document
Heatlista
Sim à Lund - GUL Challenge
Plats: Högevallsbadet Arrangör: SK Poseidon
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 nov 2023 till den 26 nov 2023
Gren 4, 200m Medley  Damer
Final 1 (12)
Sponsor: GUL watches
Bana
Namn
Ålder
Förening
Anm tid
Start ca:
10:45
1
2
3 Viktoria Nilsson 14 Föreningen Trelleborg Sim 3:41.98
4 Hilda Enocson 13 Karlshamns Simklubb 3:18.22 L
5 Maja Walsh-Lassesson 13 SK Triton 3:29.10
6 Emilia Ljunggren 18 SK Triton 3:54.05 SM14 - 0
7
8
Gren 4, 200m Medley  Damer Final 2 (12)
Bana
Namn
Ålder
Förening
Anm tid
Start ca:
10:50
1 Belinda Au 13 Simklubben Sydsim 3:15.55
2 Ellen Kemper 16 Anderstorps Simsällskap 3:14.84 L
3 Marie Rönn Frigård 15 SK Triton 3:11.76
4 Stina Levinsson 13 Simklubben Elfsborg 3:10.95
5 Hanna Dao 13 Simklubben Poseidon 3:11.10
6 Filippa Alhbin 13 SK Triton 3:12.89
7 Nelly Berggren 14 Karlshamns Simklubb 3:15.35
8 Elin Johansson 13 Karlshamns Simklubb 3:16.75
Gren 4, 200m Medley  Damer Final 3 (12)
Bana
Namn
Ålder
Förening
Anm tid
Start ca:
10:54
1 Kordelia Nord 14 Simklubben Elfsborg 3:08.47
2 Molly Magnusson 13 Simklubben Elfsborg 3:07.76
3 Ella Knutsson 14 Föreningen Trelleborg Sim 3:04.98 L
4 Tindra Warnholtz 13 Simklubben Ran 3:01.17
5 Lilly Rydin 13 Simklubben Elfsborg 3:01.47
6 Neira Kulenovic 14 Simklubben Sydsim 3:05.67
7 Tyra Hörestrand 13 Simklubben Poseidon 3:07.89
8 Sanna Bodeklint 15 Simklubben Elfsborg 3:09.47
Gren 4, 200m Medley  Damer Final 4 (12)
Bana
Namn
Ålder
Förening
10:58
Anm tid
Start ca:
1 Jill Fischer 14 Karlshamns Simklubb 2:58.55
2 Ebba Seyffart 13 Simklubben Poseidon 2:57.74
3 Frida Paulsson 16 Malmö Kappsimningsklubb 2:57.61
4 Julia Kurzawa 14 Karlshamns Simklubb 2:56.76
5 Molly Emilsson 15 Ystads Simsällskap 2:57.29 L
6 Ieva Drazdziule 13 Simklubben Poseidon 2:57.61
7 Elzbieta Vilutyte 14 SK Triton 2:58.53
8 Selma Isaksson 16 Simklubben Sydsim 3:00.30
Gren 4, 200m Medley  Damer Final 5 (12)
Bana
Namn
Ålder
Förening
Anm tid
Start ca:
11:02
1 Margareta Ciardi 14 Simklubben Poseidon 2:55.19
2 Freja Johansson 13 Simklubben Ran 2:54.67
3 Wilda Hilner 13 Simklubben Ran 2:54.07
4 Ebba Reslow-Plym 15 Simklubben Poseidon 2:53.62 L
5 Lovisa Mellgren 13 Simklubben Poseidon 2:53.71
6 Ellen Bernhardsson 15 Osby Simsällskap 2:54.61
7 Philippa Lindgren 15 Malmö Kappsimningsklubb 2:54.97
8 Elin Tidstrand 14 Karlskrona Simsällskap 2:56.04
Gren 4, 200m Medley  Damer Final 6 (12)
Bana
Namn
Ålder
Förening
Anm tid
Start ca:
11:05
1 Liv Dykan Andrés 18 TV Jahn Wolfsburg 2:52.72
2 Ingrid Yndigegn 13 Vellinge-Näsets Simklubb 2:52.47
3 Allis Tjellqvist 14 Simklubben Sydsim 2:52.23
4 Clara Lindström 15 SK Triton 2:51.71
5 Anna Gutenwik 15 Simklubben Hajen 2:52.18
6 Linnéa Kamstad 15 SK Triton 2:52.40
7 Lisen Burnesson 15 Landskrona Simsällskap 2:52.59
8 Elvira Andersson 15 Simklubben Sydsim 2:53.17
Gren 4, 200m Medley  Damer Final 7 (12)
Bana
Namn
Ålder
Förening
Anm tid
Start ca:
11:09
1 Patricia Pitula 15 Klippans Simsällskap 2:51.00
2 Hanna Sandberg 16 Jönköpings Simsällskap 2:50.61
3 Minela Causevic 13 Osby Simsällskap 2:48.98
4 Ellen-Grete Reinap 15 Simklubben Poseidon 2:48.10
5 Tyra Johansson 15 Simklubben Sydsim 2:48.39
6 Axelina Kläfverud 16 Karlshamns Simklubb 2:49.74
7 Lee Strunk 14 Kristianstads SLS 2:50.69
8 Freja Härstedt 16 Föreningen Trelleborg Sim 2:51.66
Gren 4, 200m Medley  Damer Final 8 (12)
Bana
Namn
Ålder
Förening
Anm tid
Start ca:
11:13
1 Alissa Leitloff 17 TV Jahn Wolfsburg 2:47.53
2 Emma Leandersson 16 Jönköpings Simsällskap 2:47.43
3 Mindalin Sjöholm 15 Landskrona Simsällskap 2:45.48
4 Lily Viberg 15 Jönköpings Simsällskap 2:44.73
5 Magdalena Ödman 15 Simklubben Elfsborg 2:45.34
6 Clara Landmyr 14 Simklubben Sydsim 2:46.26
7 Ida Robertsson 16 Anderstorps Simsällskap 2:47.49
8 Emmy Hulte 18 Karlshamns Simklubb 2:47.95 L
Gren 4, 200m Medley  Damer Final 9 (12)
Bana
Namn
Ålder
Förening
Anm tid
Start ca:
11:16
1 Linnèa Eriksson 13 Karlshamns Simklubb 2:44.28
2 Hennie Bergquist 15 Simklubben Poseidon 2:44.25 L
3 Sienna Anker 15 Simklubben Poseidon 2:43.83
4 Leia Mujanovic 13 Simklubben Ran 2:43.74
5 Alicia Johansson Lindkvist 13 Simklubben Ran 2:43.74
6 Lova Millbourn 14 SK Triton 2:44.15
7 Anja Månsson 13 S 71 2:44.26
8 Clara Zettergren 15 Simklubben Elfsborg 2:44.70
Gren 4, 200m Medley  Damer Final 10 (12)
Bana
Namn
Ålder
Förening
Anm tid
Start ca:
11:20
1 Ronja Johansson Magnusson 16 Jönköpings Simsällskap 2:42.61
2 Alma Gummesson 15 Ystads Simsällskap 2:42.14
3 Ester Sainz 15 Jönköpings Simsällskap 2:42.03
4 Emma Nilsson 15 Ystads Simsällskap 2:41.80
5 Sarah Fransson 17 Vellinge-Näsets Simklubb 2:41.97
6 Marie Marpert 14 TV Jahn Wolfsburg 2:42.06
7 Vilda Berg 16 Simklubben Poseidon 2:42.47
8 Tuva Svensson 14 Jönköpings Simsällskap 2:43.05
Gren 4, 200m Medley  Damer Final 11 (12)
Bana
Namn
Ålder
Förening
Anm tid
Start ca:
11:23
1 Alina Leitloff 19 TV Jahn Wolfsburg 2:41.43
2 Olivia Brantmark 15 Malmö Kappsimningsklubb 2:39.35
3 Nora Savic 14 Karlskrona Simsällskap 2:39.12
4 Ruth Vendel 14 Karlshamns Simklubb 2:38.60
5 Isabella Isomaa 16 Jönköpings Simsällskap 2:39.03
6 Linnea Costa Caesar 17 Simklubben Poseidon 2:39.30
7 Maja Rödin 17 Vellinge-Näsets Simklubb 2:40.84
8 Fanny Paulsson 16 Malmö Kappsimningsklubb 2:41.49 L
Gren 4, 200m Medley  Damer Final 12 (12)
Bana
Namn
Ålder
Förening
Anm tid
Start ca:
11:26
1 Mirella Dragojevic Armandt 13 Malmö Kappsimningsklubb 2:37.22
2 Cornelia Sundqvist 20 Simklubben Elfsborg 2:35.35
3 Tyra Ekeberg 16 Simklubben Poseidon 2:30.57
4 Franziska Hauptmann 22 TV Jahn Wolfsburg 2:26.97
5 Nina Podric 19 Helsingborgs Simsällskap 2:28.03
6 Ida Jonsson 18 Jönköpings Simsällskap 2:32.70
7 Aurora Nilsson 21 Karlskrona Simsällskap 2:36.61
8 Julia Erkselius 17 Simklubben Poseidon 2:38.17
2023-11-24 20:28:48 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Simklubben Poseidon

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner