Startliste for DM Kortbane 2022
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM Kortbane Åben klasse 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
DGI-Huse Vejle, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Vejle Svømmeklub |
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
15. dec 2022 to 18. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
100m Brystsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DJR |
1:06.62 |
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklu |
Esbjerg (DEN) |
03-11-2022 |
|
|
DR |
1:03.74 |
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
Frem Odense (DEN) |
|
10-08-2013 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
276 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:05.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
446 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:05.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
132 |
|
Regitze Gaard |
2001 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:07.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
53 |
|
Josephine Kruse |
2002 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:07.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
50 |
|
Matilde Schrøder |
1996 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:08.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
354 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:08.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
2 |
|
Jonett Matland |
2004 |
Bergensvømmerne |
DEN |
1:08.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
240 |
|
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:08.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
408 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:08.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
128 |
|
Ofelia Vejsager Nøddekær |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:09.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
452 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:09.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
118 |
|
Frederikke Mertins |
2000 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:09.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
339 |
|
Laura Fogh |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:09.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
51 |
|
Julie K Rose |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
113 |
|
Emilie Nyegaard |
2001 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
24 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
1:10.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
116 |
|
Ida Jensdottir Fremming |
2002 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
142 |
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
445 |
|
Cille Kirketerp |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:10.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
470 |
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:11.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
83 |
|
Wilma Adelhardt Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:11.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
504 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:11.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
488 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
1:11.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
49 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:11.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
500 |
|
Eva Hjort |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
1:11.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
410 |
|
Mathilde Hager |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:11.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
287 |
|
Dagmar Boeck |
2004 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
1:12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
188 |
|
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:12.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
440 |
|
Annika Frederiksen |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
1:12.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
405 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
146 |
|
Julie Philip |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:12.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
67 |
|
Frederikke Bjerregaard Hansen |
2005 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
1:12.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
156 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:12.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
324 |
|
Mathilde Thy Asmussen |
2004 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
1:13.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
506 |
|
Emma Nygaard |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:13.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
208 |
|
Anna Stausholm |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
80 |
|
Nina Katrine N. Nissen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:14.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
126 |
|
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:14.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
497 |
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
1:14.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
60 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
1:14.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
175 |
|
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
1:15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
323 |
|
Cecilie Batz |
2003 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
1:15.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
308 |
|
Millie Møller |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:16.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-12-2022 20:29.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|