Program for DM, 25m, 2022
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje och Stockholmsim |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 okt 2022 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
4x100m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
240 |
|
Täby Sim Lag 1 |
2004 |
Täby Sim |
SWE |
3:49.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
309 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
3:55.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
182 |
|
Södertörns Simsällskap |
1997 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
3:56.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
129 |
|
Spårvägen Simförening |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
3:58.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
241 |
|
Täby Sim Lag 2 |
2004 |
Täby Sim |
SWE |
3:59.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
142 |
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
4:02.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
32 |
|
Järfälla Simsällskap Lag 1 |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
4:03.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
101 |
|
Neptun SumSim F lag 1 |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
4:08.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
111 |
|
Skuru Idrottsklubb |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
4:08.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
310 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 lag 2 |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
4:13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
283 |
|
Ösmo Simsällskap |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
4:15.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
12 |
|
Danderyd Simklubb |
2005 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
4:19.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
348 |
|
Väsby SS |
1994 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
|
|
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 07:58:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje och Stockholmsim |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 okt 2022 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
4x100m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
98 |
|
Simklubben Neptun Lag 1 |
1999 |
Simklubben Neptun |
SWE |
3:24.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
341 |
|
Stockholmspolisens IF Simförening |
1994 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
3:28.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
237 |
|
Täby Sim Lag 1 |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
3:35.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
184 |
|
Södertörns Simsällskap |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
3:36.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
314 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
3:39.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
34 |
|
Järfälla Simsällskap Lag 1 |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
3:40.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
160 |
|
Södertälje Simsällskap |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
3:43.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
144 |
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
3:45.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
238 |
|
Täby Sim Lag 2 |
2003 |
Täby Sim |
SWE |
3:47.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
250 |
|
Wisby Simsällskap |
2002 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
3:48.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
103 |
|
Neptun SumSim P lag 1 |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
3:49.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
349 |
|
Väsby SS |
1994 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
|
|
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 07:58:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje och Stockholmsim |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 okt 2022 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
100m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
232 |
|
Mathilda Sandberg |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
1:02.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
116 |
|
Linnea Gipperth |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:05.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
324 |
|
Lea Granert |
2001 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
1:06.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
147 |
|
Emilia Christiansen |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:06.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
146 |
|
Vilma Lindberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:06.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
115 |
|
Tone Sandsjö |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:07.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
231 |
|
Moa Nyblom |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
1:07.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
136 |
|
Elvira Lönnberg Flores |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:08.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
165 |
|
Stella Svensson |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:08.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
268 |
|
Milla Wahlund |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:08.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
123 |
|
Alma Thunberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:09.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
77 |
|
Linnea Farrar |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:09.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
275 |
|
Nina Pavlovic Cano |
2004 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:09.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
14 |
|
Linn Bengtsson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:09.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
16 |
|
Felicia Göthberg |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:09.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
335 |
|
Nadin Szeghalmi |
2005 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
1:10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
149 |
|
Julia Ottosson |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
176 |
|
Alva Qvist |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
163 |
|
Mimmi Nordström Renlund |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:10.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
17 |
|
Olivia Larsson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
133 |
|
Ella Bolmstrand |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:10.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
148 |
|
Marit Seeliger |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:11.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
267 |
|
Maxine Egner |
2004 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:11.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
126 |
|
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:11.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 07:58:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje och Stockholmsim |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 okt 2022 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
200m Bröstsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
62 |
|
Patric Ridell |
1993 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:11.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
44 |
|
Markus Charlton |
2001 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
189 |
|
August Eriksson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
2:14.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
249 |
|
Elias Lyth |
2004 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
2:15.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
266 |
|
Ragnar Simonsson |
2004 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:19.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
209 |
|
Hugo Westholm |
2004 |
Täby Sim |
SWE |
2:20.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
127 |
|
David Kaspervik |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:24.51 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
155 |
|
Elton Franzén Söderberg |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
2:24.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
248 |
|
Jack Sjöberg |
2005 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
2:27.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
119 |
|
William Erneholm |
2006 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:28.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
51 |
|
Uno Härmark |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:29.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
85 |
|
Marcus Lundgren |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:36.51 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 07:58:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje och Stockholmsim |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 okt 2022 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
200m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
223 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
2:05.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
270 |
|
Elsa Svahn |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:09.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
139 |
|
Isabel Teglöf |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:09.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
15 |
|
Olivia Elmquist |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:09.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
197 |
|
Alicia Söderlind |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
2:10.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
76 |
|
Amelia Gustafsson |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
212 |
|
Filippa Bolling |
2004 |
Täby Sim |
SWE |
2:12.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
276 |
|
Roya Tittelbach |
2003 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:12.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
226 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
2:12.45 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
134 |
|
Sara Torstensson |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:12.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
125 |
|
Alina Färm |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:13.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
121 |
|
Alexandra Alkas Alias |
2006 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:13.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
227 |
|
Kateryna Lato |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
2:14.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
246 |
|
Ella Adman |
2006 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
2:15.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
107 |
|
Alva Furingsten |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
2:15.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
210 |
|
Ella Thermaenius |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
2:15.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
120 |
|
Lisa Uddeholt |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:15.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
132 |
|
Johanna Bagelius |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:15.50 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
49 |
|
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:15.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
278 |
|
Audrey Glavas |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
2:16.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
174 |
|
Ellinor Eldh |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:16.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
179 |
|
Maja Frejd |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:17.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
228 |
|
Mana Tanaka |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
2:17.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
279 |
|
Meja Thunvall |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
2:18.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
257 |
|
Anna Öberg |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:18.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
252 |
|
Tilda Flodin |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:20.95 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 07:58:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje och Stockholmsim |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 okt 2022 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
400m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
59 |
|
Morris Martin |
2004 |
Simklubben Neptun |
SWE |
4:03.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
263 |
|
Linus Areblad |
2004 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
4:06.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
265 |
|
Eddie Peng |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
4:06.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
117 |
|
Adam Karlsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
4:08.86 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
25 |
|
John Zetterqvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
4:09.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
286 |
|
Kalle Voigt |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
4:10.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
260 |
|
Jonatan Eriksson |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
4:10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
325 |
|
Pijus Guvenius |
2003 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
4:13.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
171 |
|
Gustav Storell |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
4:14.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
87 |
|
Vincent Nordlander |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
4:16.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
137 |
|
Samuel Lönnberg-Flores |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
4:17.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
108 |
|
Adrian Ekström |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
4:18.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
151 |
|
Felix Tetli |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
4:20.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
113 |
|
Hugo Östling |
2007 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
4:20.61 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
19 |
|
Henry Israelsson |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
4:22.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
222 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
4:22.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
22 |
|
Carl Omberg |
2005 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
4:26.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
245 |
|
Benjamin Wirelius |
2006 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
4:27.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
83 |
|
Axel Skott Storheden |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
4:30.69 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
332 |
|
Jan Salentin |
2004 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
4:33.34 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
13 |
|
Simon Siljekvist |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
4:36.45 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 07:58:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje och Stockholmsim |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 okt 2022 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
50m Ryggsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
116 |
|
Linnea Gipperth |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
29.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
79 |
|
Sara Lofter |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
29.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
167 |
|
Vilma Unnermark |
1997 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
30.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
270 |
|
Elsa Svahn |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
30.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
276 |
|
Roya Tittelbach |
2003 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
30.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
148 |
|
Marit Seeliger |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
30.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
224 |
|
Ida Ösund-Ireland |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
31.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
136 |
|
Elvira Lönnberg Flores |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
31.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
292 |
|
Tova Magnusson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
31.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
191 |
|
Josefin Alm |
2001 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
31.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
134 |
|
Sara Torstensson |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
31.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
133 |
|
Ella Bolmstrand |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
31.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
149 |
|
Julia Ottosson |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
31.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
211 |
|
Agnes Gustavsson |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
31.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
326 |
|
Klara Klingberg |
2006 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
32.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
176 |
|
Alva Qvist |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
32.70 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
174 |
|
Ellinor Eldh |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
32.74 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
231 |
|
Moa Nyblom |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
32.96 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
23 |
|
Mira Wallin |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
33.62 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
327 |
|
Evelina Kopparberg |
2009 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
33.89 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 07:58:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje och Stockholmsim |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 okt 2022 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
200m Ryggsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
214 |
|
Ludvig Berndtsson |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
2:07.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
262 |
|
Nicola Pavlovic Cano |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:07.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
177 |
|
Mattias Kvist |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:09.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
53 |
|
Philip Palmqvist |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:12.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
269 |
|
Carl Göransson |
2000 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:19.38 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
118 |
|
Viktor Dahlberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:20.92 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 07:58:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje och Stockholmsim |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 okt 2022 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
50m Fjärilsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
232 |
|
Mathilda Sandberg |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
26.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
223 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
27.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
66 |
|
Josefin Lindkvist |
1993 |
Simklubben Neptun |
SWE |
27.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
63 |
|
Rebecca Mattsson |
1995 |
Simklubben Neptun |
SWE |
27.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
167 |
|
Vilma Unnermark |
1997 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
28.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
60 |
|
Lovisa Ramsten |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
28.14 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
7 |
192 |
|
Tea Angerfelt |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
28.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
147 |
|
Emilia Christiansen |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
28.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
123 |
|
Alma Thunberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
28.69 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
29 |
|
Louise Hertegren |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
29.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
251 |
|
Ella Renholm |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
29.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
176 |
|
Alva Qvist |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
29.07 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
116 |
|
Linnea Gipperth |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
29.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
197 |
|
Alicia Söderlind |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
29.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
163 |
|
Mimmi Nordström Renlund |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
29.39 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
132 |
|
Johanna Bagelius |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
29.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
226 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
29.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
275 |
|
Nina Pavlovic Cano |
2004 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
29.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
79 |
|
Sara Lofter |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
29.51 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
165 |
|
Stella Svensson |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
29.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
188 |
|
Vera Popova |
2006 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
29.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
77 |
|
Linnea Farrar |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
29.88 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
16 |
|
Felicia Göthberg |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
29.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
133 |
|
Ella Bolmstrand |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
29.94 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
290 |
|
Elsa Lövquist |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
29.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
335 |
|
Nadin Szeghalmi |
2005 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
29.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
191 |
|
Josefin Alm |
2001 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
30.03 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
227 |
|
Kateryna Lato |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
30.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
210 |
|
Ella Thermaenius |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
30.14 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
324 |
|
Lea Granert |
2001 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
30.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
289 |
|
Else Jomaa |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
30.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
80 |
|
Anna Eneroth |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
30.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
208 |
|
Elina Hellgren |
2004 |
Täby Sim |
SWE |
30.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
115 |
|
Tone Sandsjö |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
30.39 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
224 |
|
Ida Ösund-Ireland |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
30.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
120 |
|
Lisa Uddeholt |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
30.50 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
293 |
|
Sara Arnö |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
30.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
134 |
|
Sara Torstensson |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
30.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
43 |
|
Elin Grähs |
2004 |
Simklubben Neptun |
SWE |
30.67 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
225 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
30.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
179 |
|
Maja Frejd |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
30.86 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 07:58:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje och Stockholmsim |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 okt 2022 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
50m Fjärilsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
322 |
|
Jacob Danielsson |
1998 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
23.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
70 |
|
Pontus Flodqvist |
1988 |
Simklubben Neptun |
SWE |
23.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
65 |
|
Carl Wennerholm |
2002 |
Simklubben Neptun |
SWE |
24.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
255 |
|
Movla Gerihanov |
2002 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
24.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
61 |
|
Klaudius Schreck |
2001 |
Simklubben Neptun |
SWE |
25.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
117 |
|
Adam Karlsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
25.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
64 |
|
Albin Eriksson |
2003 |
Simklubben Neptun |
SWE |
25.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
168 |
|
Theodor Fridh |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
25.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
122 |
|
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
25.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
213 |
|
Eric Risland |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
26.06 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
72 |
|
Emil Gunnarsson |
2004 |
Simklubben Neptun |
SWE |
26.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
320 |
|
Erik Brandt |
1999 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
26.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
256 |
|
William Malmborg |
2003 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
26.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
233 |
|
Caspian Humble |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
26.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
220 |
|
Leo Güleryüz |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
26.33 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
52 |
|
Theo Djuphammar |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
26.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
47 |
|
Oliver Albinzon |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
26.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
1 |
|
Jonathan Essien |
2006 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
26.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
153 |
|
Johan Thormé Rova |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
26.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
215 |
|
Victor Karell |
2003 |
Täby Sim |
SWE |
26.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
135 |
|
Anton Graner |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
330 |
|
Oliver Rasool |
2003 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
128 |
|
Markus Annas |
2004 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
27.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
8 |
|
Carl-Åke Willberg |
1998 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
27.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
263 |
|
Linus Areblad |
2004 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
27.18 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
169 |
|
Botvid Wiell |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
27.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
119 |
|
William Erneholm |
2006 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
27.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
261 |
|
Filip Lindeberg |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
27.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
82 |
|
Aksel Hillerström Vagli |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
27.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
328 |
|
Axel Lewander |
2004 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
27.59 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
137 |
|
Samuel Lönnberg-Flores |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
27.74 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
277 |
|
Melvin Bosson |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
27.88 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 07:58:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje och Stockholmsim |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 okt 2022 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
1500m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
48 |
|
Christine Ekman |
1994 |
Simklubben Neptun |
SWE |
16:40.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
106 |
|
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
17:46.20 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
3 |
207 |
|
Clara Westerdahl |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
18:03.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
49 |
|
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
SWE |
18:18.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
121 |
|
Alexandra Alkas Alias |
2006 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
18:40.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
24 |
|
Isabella Westberg |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
18:42.08 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 07:58:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje och Stockholmsim |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 okt 2022 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
200m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
124 |
|
Rasmus Hanson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:49.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
91 |
|
Tim Rogersson |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:51.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
74 |
|
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:52.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
59 |
|
Morris Martin |
2004 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:53.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
117 |
|
Adam Karlsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:55.60 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
265 |
|
Eddie Peng |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:55.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
260 |
|
Jonatan Eriksson |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:56.08 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
8 |
189 |
|
August Eriksson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
1:56.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
264 |
|
Rasmus Skyving |
2003 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:57.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
325 |
|
Pijus Guvenius |
2003 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
1:57.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
214 |
|
Ludvig Berndtsson |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
1:57.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
258 |
|
Alexander Arnö |
2005 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:58.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
71 |
|
Dennis Partanen |
2003 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:58.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
72 |
|
Emil Gunnarsson |
2004 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:58.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
255 |
|
Movla Gerihanov |
2002 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:59.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
73 |
|
Ferdinand Bang |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:59.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
171 |
|
Gustav Storell |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:00.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
25 |
|
John Zetterqvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:00.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
108 |
|
Adrian Ekström |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
2:01.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
277 |
|
Melvin Bosson |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
2:01.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
261 |
|
Filip Lindeberg |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:02.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
220 |
|
Leo Güleryüz |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
2:03.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
57 |
|
Tobias Lindberg |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:03.25 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
221 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
2:03.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
137 |
|
Samuel Lönnberg-Flores |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:03.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
173 |
|
Sam Hamzehnejad |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:03.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
262 |
|
Nicola Pavlovic Cano |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:03.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
247 |
|
Mats Rehn |
2002 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
2:04.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
113 |
|
Hugo Östling |
2007 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:04.74 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
169 |
|
Botvid Wiell |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:04.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
222 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
2:04.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
259 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:04.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
83 |
|
Axel Skott Storheden |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:05.67 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
7 |
|
Erik Sundström Curstedt |
2005 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
2:07.04 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
151 |
|
Felix Tetli |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
2:07.10 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
285 |
|
Gustav Aglert |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:07.21 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 11:40:04 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje och Stockholmsim |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 okt 2022 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
100m Fjärilsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
223 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:00.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
232 |
|
Mathilda Sandberg |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
1:00.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
63 |
|
Rebecca Mattsson |
1995 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:02.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
147 |
|
Emilia Christiansen |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:02.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
251 |
|
Ella Renholm |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:03.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
116 |
|
Linnea Gipperth |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:03.42 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
167 |
|
Vilma Unnermark |
1997 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:03.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
90 |
|
Felicia Klintemar |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:03.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
16 |
|
Felicia Göthberg |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:04.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
79 |
|
Sara Lofter |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:04.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
335 |
|
Nadin Szeghalmi |
2005 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
1:05.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
208 |
|
Elina Hellgren |
2004 |
Täby Sim |
SWE |
1:06.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
132 |
|
Johanna Bagelius |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:06.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
133 |
|
Ella Bolmstrand |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:06.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
163 |
|
Mimmi Nordström Renlund |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:06.39 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
29 |
|
Louise Hertegren |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:06.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
212 |
|
Filippa Bolling |
2004 |
Täby Sim |
SWE |
1:06.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
290 |
|
Elsa Lövquist |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:07.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
227 |
|
Kateryna Lato |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
1:08.00 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
20 |
15 |
|
Olivia Elmquist |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:08.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
289 |
|
Else Jomaa |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:08.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
324 |
|
Lea Granert |
2001 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
1:08.41 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
14 |
|
Linn Bengtsson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:08.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
267 |
|
Maxine Egner |
2004 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:08.86 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
188 |
|
Vera Popova |
2006 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
1:09.68 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 11:40:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje och Stockholmsim |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 okt 2022 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
100m Bröstsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
62 |
|
Patric Ridell |
1993 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:00.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
189 |
|
August Eriksson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
1:01.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
44 |
|
Markus Charlton |
2001 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:01.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
253 |
|
Melker Rosengren |
2003 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:02.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
249 |
|
Elias Lyth |
2004 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
1:03.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
213 |
|
Eric Risland |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
1:03.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
52 |
|
Theo Djuphammar |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:03.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
271 |
|
Oliver Munn |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:04.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
209 |
|
Hugo Westholm |
2004 |
Täby Sim |
SWE |
1:04.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
334 |
|
Victor Wågström |
1994 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
1:04.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
168 |
|
Theodor Fridh |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:04.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
269 |
|
Carl Göransson |
2000 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:05.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
127 |
|
David Kaspervik |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:05.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
155 |
|
Elton Franzén Söderberg |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:06.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
169 |
|
Botvid Wiell |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:07.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
172 |
|
Filip Antlöv |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:07.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
320 |
|
Erik Brandt |
1999 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
1:07.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
248 |
|
Jack Sjöberg |
2005 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
1:07.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
266 |
|
Ragnar Simonsson |
2004 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:07.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
233 |
|
Caspian Humble |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
1:07.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
3 |
|
Jonathan Olsson Stridh |
2006 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
1:08.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
51 |
|
Uno Härmark |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:08.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
138 |
|
Felix Norlin |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:08.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
39 |
|
Martin Gertz |
2005 |
Lidingö Simklubb |
SWE |
1:09.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
28 |
|
Ludwig Skantz |
2005 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:09.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 11:40:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje och Stockholmsim |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 okt 2022 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
400m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
123 |
|
Alma Thunberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
5:03.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
49 |
|
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
SWE |
5:11.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
77 |
|
Linnea Farrar |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
5:11.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
335 |
|
Nadin Szeghalmi |
2005 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
5:11.73 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
5 |
78 |
|
Malva Eriksson |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
5:13.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
24 |
|
Isabella Westberg |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
5:14.95 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
139 |
|
Isabel Teglöf |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
5:18.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
226 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
5:19.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
80 |
|
Anna Eneroth |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
5:20.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
76 |
|
Amelia Gustafsson |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
5:22.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 11:40:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje och Stockholmsim |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 okt 2022 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
100m Fjärilsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
322 |
|
Jacob Danielsson |
1998 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
52.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
65 |
|
Carl Wennerholm |
2002 |
Simklubben Neptun |
SWE |
54.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
71 |
|
Dennis Partanen |
2003 |
Simklubben Neptun |
SWE |
57.27 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
122 |
|
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
57.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
330 |
|
Oliver Rasool |
2003 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
57.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
72 |
|
Emil Gunnarsson |
2004 |
Simklubben Neptun |
SWE |
58.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
119 |
|
William Erneholm |
2006 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
58.33 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
117 |
|
Adam Karlsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
58.34 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
233 |
|
Caspian Humble |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
58.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
153 |
|
Johan Thormé Rova |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
58.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
64 |
|
Albin Eriksson |
2003 |
Simklubben Neptun |
SWE |
58.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
54 |
|
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
SWE |
59.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
263 |
|
Linus Areblad |
2004 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
59.70 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
220 |
|
Leo Güleryüz |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
59.80 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
171 |
|
Gustav Storell |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
59.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
215 |
|
Victor Karell |
2003 |
Täby Sim |
SWE |
1:00.93 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
213 |
|
Eric Risland |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
1:01.79 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
137 |
|
Samuel Lönnberg-Flores |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:02.15 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 11:40:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje och Stockholmsim |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 okt 2022 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
100m Ryggsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
116 |
|
Linnea Gipperth |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:02.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
48 |
|
Christine Ekman |
1994 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:03.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
270 |
|
Elsa Svahn |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:04.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
167 |
|
Vilma Unnermark |
1997 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:04.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
136 |
|
Elvira Lönnberg Flores |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:05.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
147 |
|
Emilia Christiansen |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:05.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
224 |
|
Ida Ösund-Ireland |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:05.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
223 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:05.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
276 |
|
Roya Tittelbach |
2003 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:07.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
275 |
|
Nina Pavlovic Cano |
2004 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:07.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
326 |
|
Klara Klingberg |
2006 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
1:07.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
166 |
|
Filippa Hanikat |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:08.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
133 |
|
Ella Bolmstrand |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:08.56 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
23 |
|
Mira Wallin |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:08.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
211 |
|
Agnes Gustavsson |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
1:09.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
174 |
|
Ellinor Eldh |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:11.24 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
327 |
|
Evelina Kopparberg |
2009 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
1:11.68 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
176 |
|
Alva Qvist |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:11.81 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
81 |
|
Lovisa Lindberg |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:11.89 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
88 |
|
Nadja Travar |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:12.31 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 11:40:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje och Stockholmsim |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 okt 2022 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
50m Ryggsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
206 |
|
Noah Juhlin Fredriksson |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
26.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
336 |
|
Ali Jaafar |
1998 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
26.80 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
3 |
186 |
|
Ludvig Holfve |
2003 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
27.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
214 |
|
Ludvig Berndtsson |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
27.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
256 |
|
William Malmborg |
2003 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
27.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
177 |
|
Mattias Kvist |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
27.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
82 |
|
Aksel Hillerström Vagli |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
28.94 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
329 |
|
Gustav Niring |
2004 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
29.08 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
262 |
|
Nicola Pavlovic Cano |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
29.20 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
195 |
|
Anton Kanth |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
29.28 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
330 |
|
Oliver Rasool |
2003 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
29.53 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
128 |
|
Markus Annas |
2004 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
29.79 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 11:40:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje och Stockholmsim |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 okt 2022 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
50m Bröstsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
67 |
|
Linnea Lindberg |
1996 |
Simklubben Neptun |
SWE |
31.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
115 |
|
Tone Sandsjö |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
31.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
232 |
|
Mathilda Sandberg |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
32.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
146 |
|
Vilma Lindberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
32.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
324 |
|
Lea Granert |
2001 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
32.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
231 |
|
Moa Nyblom |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
33.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
268 |
|
Milla Wahlund |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
33.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
217 |
|
Engla Ellbrant |
2004 |
Täby Sim |
SWE |
34.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
196 |
|
Emma Parsons |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
34.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
121 |
|
Alexandra Alkas Alias |
2006 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
34.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
94 |
|
Ella Gunnarsson |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
75 |
|
Alice Stenbeck |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
34.78 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
207 |
|
Clara Westerdahl |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
34.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
321 |
|
Isabelle Brodd |
2003 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
34.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
287 |
|
Sofia Bäckström |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
35.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
288 |
|
Wilma Danielsson |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
35.09 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
76 |
|
Amelia Gustafsson |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
35.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
216 |
|
Amanda Borgfors |
2004 |
Täby Sim |
SWE |
35.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
109 |
|
Isabelle Sandström |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
35.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
323 |
|
Malin Ekstrand |
2002 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
35.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
78 |
|
Malva Eriksson |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
35.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
218 |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
35.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
150 |
|
Moa Forsgren |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
36.05 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
164 |
|
Emma Johanson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
36.73 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 11:40:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje och Stockholmsim |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 okt 2022 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
100m Medley Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
61 |
|
Klaudius Schreck |
2001 |
Simklubben Neptun |
SWE |
56.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
189 |
|
August Eriksson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
57.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
269 |
|
Carl Göransson |
2000 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
59.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
122 |
|
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:00.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
168 |
|
Theodor Fridh |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:00.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
124 |
|
Rasmus Hanson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:00.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
249 |
|
Elias Lyth |
2004 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
1:00.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
213 |
|
Eric Risland |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
1:00.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
271 |
|
Oliver Munn |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:01.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
169 |
|
Botvid Wiell |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:01.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
264 |
|
Rasmus Skyving |
2003 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:01.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
177 |
|
Mattias Kvist |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:01.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
114 |
|
Rudolfs Stupans |
1999 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:02.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
3 |
|
Jonathan Olsson Stridh |
2006 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
1:02.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
266 |
|
Ragnar Simonsson |
2004 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:02.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
73 |
|
Ferdinand Bang |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:02.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
172 |
|
Filip Antlöv |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:02.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
138 |
|
Felix Norlin |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:03.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
153 |
|
Johan Thormé Rova |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:03.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
209 |
|
Hugo Westholm |
2004 |
Täby Sim |
SWE |
1:03.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 11:40:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje och Stockholmsim |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 okt 2022 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
1500m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
25 |
|
John Zetterqvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
16:14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
57 |
|
Tobias Lindberg |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
17:08.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
87 |
|
Vincent Nordlander |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
17:11.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
118 |
|
Viktor Dahlberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
17:14.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
113 |
|
Hugo Östling |
2007 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
17:23.78 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
19 |
|
Henry Israelsson |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
17:26.24 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
222 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
17:52.92 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
286 |
|
Kalle Voigt |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
17:54.02 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
245 |
|
Benjamin Wirelius |
2006 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
17:59.53 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 11:40:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje och Stockholmsim |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 okt 2022 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
4x100m Medley Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
99 |
|
Simklubben Neptun Lag 1 |
1993 |
Simklubben Neptun |
SWE |
3:42.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
341 |
|
Stockholmspolisens IF Simförening |
1994 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
3:50.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
184 |
|
Södertörns Simsällskap |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
3:58.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
314 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
4:01.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
34 |
|
Järfälla Simsällskap Lag 1 |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
4:02.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
250 |
|
Wisby Simsällskap |
2002 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
4:09.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
103 |
|
Neptun SumSim P lag 1 |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
4:10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
355 |
|
Täby Sim Lag 1 |
1993 |
Täby Sim |
SWE |
|
|
EFT |
|
|
|
|
|
9 |
356 |
|
Täby Sim Lag 2 |
1995 |
Täby Sim |
SWE |
|
|
EFT |
|
|
|
|
|
10 |
349 |
|
Väsby SS |
1994 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
|
|
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 11:40:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje och Stockholmsim |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 okt 2022 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
4x100m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
240 |
|
Täby Sim Lag 1 |
2004 |
Täby Sim |
SWE |
4:14.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
311 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
4:14.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
182 |
|
Södertörns Simsällskap |
1997 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
4:16.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
101 |
|
Neptun SumSim F lag 1 |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
4:23.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
241 |
|
Täby Sim Lag 2 |
2004 |
Täby Sim |
SWE |
4:26.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
142 |
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
4:28.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
35 |
|
Järfälla Simsällskap |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
4:28.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
203 |
|
Tyresö Simsällskap |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
4:31.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
312 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 lag 2 |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
4:31.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
102 |
|
Neptun SumSim F lag 2 |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
4:32.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
162 |
|
Södertälje Simsällskap |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
4:33.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
342 |
|
Stockholmspolisens IF Simförening |
2001 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
4:36.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
313 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 lag 3 |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
4:39.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
348 |
|
Väsby SS |
1994 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
|
|
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 11:40:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje och Stockholmsim |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 okt 2022 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
4x50m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
95 |
|
Simklubben Neptun Lag 1 |
1993 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:53.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
311 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:55.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
182 |
|
Södertörns Simsällskap |
1997 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:57.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
129 |
|
Spårvägen Simförening |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:58.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
240 |
|
Täby Sim Lag 1 |
2004 |
Täby Sim |
SWE |
1:58.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
104 |
|
Simklubben Neptun lag 2 |
1995 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:58.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
201 |
|
Tyresö Simsällskap |
2001 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
2:01.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
161 |
|
Södertälje Simsällskap |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
2:01.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
241 |
|
Täby Sim Lag 2 |
2004 |
Täby Sim |
SWE |
2:01.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
312 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 lag 2 |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:02.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
142 |
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:02.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
35 |
|
Järfälla Simsällskap |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:04.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
342 |
|
Stockholmspolisens IF Simförening |
2001 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
2:07.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
318 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 lag 3 |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:07.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 11:40:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje och Stockholmsim |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 okt 2022 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
4x50m Medley Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
100 |
|
Simklubben Neptun Lag 1 |
1988 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:39.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
341 |
|
Stockholmspolisens IF Simförening |
1994 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
1:41.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
237 |
|
Täby Sim Lag 1 |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
1:47.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
184 |
|
Södertörns Simsällskap |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:48.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
315 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:49.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
131 |
|
Spårvägen Simförening |
1999 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:49.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
36 |
|
Järfälla Simsällskap |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:51.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
160 |
|
Södertälje Simsällskap |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:52.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
239 |
|
Täby Sim Lag 2 |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
1:52.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 11:40:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje och Stockholmsim |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 okt 2022 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
400m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
139 |
|
Isabel Teglöf |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
4:34.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
15 |
|
Olivia Elmquist |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
4:34.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
226 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
4:36.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
207 |
|
Clara Westerdahl |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
4:36.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
106 |
|
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
4:37.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
24 |
|
Isabella Westberg |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
4:39.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
120 |
|
Lisa Uddeholt |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
4:45.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
20 |
|
Hannah Kinane |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
4:45.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
165 |
|
Stella Svensson |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
4:48.76 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
246 |
|
Ella Adman |
2006 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
4:49.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
210 |
|
Ella Thermaenius |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
4:50.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
227 |
|
Kateryna Lato |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
4:52.22 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 11:40:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje och Stockholmsim |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 okt 2022 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
100m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
322 |
|
Jacob Danielsson |
1998 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
48.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
91 |
|
Tim Rogersson |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
50.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
124 |
|
Rasmus Hanson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
50.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
320 |
|
Erik Brandt |
1999 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
52.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
189 |
|
August Eriksson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
52.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
168 |
|
Theodor Fridh |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
52.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
263 |
|
Linus Areblad |
2004 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
53.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
258 |
|
Alexander Arnö |
2005 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
53.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
214 |
|
Ludvig Berndtsson |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
53.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
173 |
|
Sam Hamzehnejad |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
53.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
325 |
|
Pijus Guvenius |
2003 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
53.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
117 |
|
Adam Karlsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
53.93 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
334 |
|
Victor Wågström |
1994 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
54.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
220 |
|
Leo Güleryüz |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
54.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
73 |
|
Ferdinand Bang |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
54.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
177 |
|
Mattias Kvist |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
54.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
9 |
|
Joel Hambraeus |
1998 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
54.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
114 |
|
Rudolfs Stupans |
1999 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
54.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
249 |
|
Elias Lyth |
2004 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
54.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
135 |
|
Anton Graner |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
54.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
19 |
|
Henry Israelsson |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
54.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
3 |
|
Jonathan Olsson Stridh |
2006 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
54.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
153 |
|
Johan Thormé Rova |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
55.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
171 |
|
Gustav Storell |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
55.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
261 |
|
Filip Lindeberg |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
55.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
319 |
|
David Alonso |
2003 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
55.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
178 |
|
Isak Ekman |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
55.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
277 |
|
Melvin Bosson |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
55.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
137 |
|
Samuel Lönnberg-Flores |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
55.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
84 |
|
Christos Theodosiadis |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
55.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
53 |
|
Philip Palmqvist |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
56.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
152 |
|
Spencer Huerta |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
56.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
25 |
|
John Zetterqvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
56.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
259 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
56.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
64 |
|
Albin Eriksson |
2003 |
Simklubben Neptun |
SWE |
56.47 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
247 |
|
Mats Rehn |
2002 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
56.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
169 |
|
Botvid Wiell |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
56.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
138 |
|
Felix Norlin |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
56.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
7 |
|
Erik Sundström Curstedt |
2005 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
56.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
194 |
|
Lukas Ekenhill |
2006 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
56.76 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
221 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
57.07 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
42 |
264 |
|
Rasmus Skyving |
2003 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
57.14 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
43 |
285 |
|
Gustav Aglert |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
57.64 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
44 |
42 |
|
Alexander Olausson |
2004 |
Simklubben Neptun |
SWE |
57.98 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
45 |
151 |
|
Felix Tetli |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
58.18 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
46 |
180 |
|
Love Sigfelt |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
58.21 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
47 |
38 |
|
Maxim Jelagin |
2005 |
Lidingö Simklubb |
SWE |
58.29 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
48 |
83 |
|
Axel Skott Storheden |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
58.49 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
49 |
328 |
|
Axel Lewander |
2004 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
58.63 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
50 |
331 |
|
Gabriel Romero |
2006 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
58.64 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
51 |
170 |
|
Malcolm Honkanen |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
58.81 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
52 |
82 |
|
Aksel Hillerström Vagli |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
58.95 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 11:40:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje och Stockholmsim |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 okt 2022 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
200m Bröstsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
58 |
|
Lisa Nystrand |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:28.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
94 |
|
Ella Gunnarsson |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:32.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
146 |
|
Vilma Lindberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
2:34.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
115 |
|
Tone Sandsjö |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:35.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
75 |
|
Alice Stenbeck |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:36.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
121 |
|
Alexandra Alkas Alias |
2006 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:36.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
78 |
|
Malva Eriksson |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:37.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
321 |
|
Isabelle Brodd |
2003 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
2:38.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
324 |
|
Lea Granert |
2001 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
2:41.45 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
76 |
|
Amelia Gustafsson |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:45.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
218 |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
2:47.21 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
288 |
|
Wilma Danielsson |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:47.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
216 |
|
Amanda Borgfors |
2004 |
Täby Sim |
SWE |
2:47.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
323 |
|
Malin Ekstrand |
2002 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
2:48.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
80 |
|
Anna Eneroth |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:49.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
217 |
|
Engla Ellbrant |
2004 |
Täby Sim |
SWE |
2:51.29 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 11:40:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje och Stockholmsim |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 okt 2022 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
200m Fjärilsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
54 |
|
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:05.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
124 |
|
Rasmus Hanson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:06.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
256 |
|
William Malmborg |
2003 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:09.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
284 |
|
Leo Jakobsson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:11.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
74 |
|
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
119 |
|
William Erneholm |
2006 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:12.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
117 |
|
Adam Karlsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:12.85 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 11:40:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje och Stockholmsim |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 okt 2022 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
200m Ryggsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
116 |
|
Linnea Gipperth |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:12.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
56 |
|
Vilma Oura |
2001 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:12.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
270 |
|
Elsa Svahn |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:20.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
136 |
|
Elvira Lönnberg Flores |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:21.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
224 |
|
Ida Ösund-Ireland |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
2:27.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
326 |
|
Klara Klingberg |
2006 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
2:28.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
204 |
|
Linnea Sjöström |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
2:28.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
88 |
|
Nadja Travar |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:29.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
81 |
|
Lovisa Lindberg |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:33.43 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 11:40:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje och Stockholmsim |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 okt 2022 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
400m Medley Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
9 |
|
Joel Hambraeus |
1998 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
4:25.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
269 |
|
Carl Göransson |
2000 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
4:36.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
265 |
|
Eddie Peng |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
4:39.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
171 |
|
Gustav Storell |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
4:39.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
57 |
|
Tobias Lindberg |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
4:41.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
189 |
|
August Eriksson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
4:48.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
286 |
|
Kalle Voigt |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
4:51.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
118 |
|
Viktor Dahlberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
4:55.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
260 |
|
Jonatan Eriksson |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
4:55.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 11:40:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje och Stockholmsim |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 okt 2022 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
200m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
58 |
|
Lisa Nystrand |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:12.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
123 |
|
Alma Thunberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:24.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
14 |
|
Linn Bengtsson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:25.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
90 |
|
Felicia Klintemar |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:25.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
55 |
|
Kiira Mauranen |
1999 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:26.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
268 |
|
Milla Wahlund |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:27.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
77 |
|
Linnea Farrar |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:27.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
231 |
|
Moa Nyblom |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
2:28.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
335 |
|
Nadin Szeghalmi |
2005 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
2:29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
94 |
|
Ella Gunnarsson |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:29.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
80 |
|
Anna Eneroth |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:30.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
251 |
|
Ella Renholm |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:31.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
78 |
|
Malva Eriksson |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:32.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
17 |
|
Olivia Larsson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:33.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
267 |
|
Maxine Egner |
2004 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:36.03 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
218 |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
2:36.72 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
81 |
|
Lovisa Lindberg |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:37.44 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
88 |
|
Nadja Travar |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:38.80 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 11:40:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje och Stockholmsim |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 okt 2022 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
100m Ryggsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
253 |
|
Melker Rosengren |
2003 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
56.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
206 |
|
Noah Juhlin Fredriksson |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
56.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
262 |
|
Nicola Pavlovic Cano |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
58.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
177 |
|
Mattias Kvist |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
58.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
320 |
|
Erik Brandt |
1999 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
59.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
154 |
|
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
59.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
186 |
|
Ludvig Holfve |
2003 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
59.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
214 |
|
Ludvig Berndtsson |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
59.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
220 |
|
Leo Güleryüz |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
1:03.84 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
118 |
|
Viktor Dahlberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:04.11 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 11:40:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje och Stockholmsim |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 okt 2022 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
50m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
223 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
25.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
63 |
|
Rebecca Mattsson |
1995 |
Simklubben Neptun |
SWE |
26.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
197 |
|
Alicia Söderlind |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
26.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
67 |
|
Linnea Lindberg |
1996 |
Simklubben Neptun |
SWE |
26.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
123 |
|
Alma Thunberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
26.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
165 |
|
Stella Svensson |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
27.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
134 |
|
Sara Torstensson |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
27.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
191 |
|
Josefin Alm |
2001 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
27.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
60 |
|
Lovisa Ramsten |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
27.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
146 |
|
Vilma Lindberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
27.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
176 |
|
Alva Qvist |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
27.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
167 |
|
Vilma Unnermark |
1997 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
27.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
212 |
|
Filippa Bolling |
2004 |
Täby Sim |
SWE |
27.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
192 |
|
Tea Angerfelt |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
27.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
227 |
|
Kateryna Lato |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
27.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
121 |
|
Alexandra Alkas Alias |
2006 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
27.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
174 |
|
Ellinor Eldh |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
28.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
210 |
|
Ella Thermaenius |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
28.20 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
77 |
|
Linnea Farrar |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
28.25 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
226 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
28.31 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
324 |
|
Lea Granert |
2001 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
28.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
148 |
|
Marit Seeliger |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
28.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
56 |
|
Vilma Oura |
2001 |
Simklubben Neptun |
SWE |
28.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
120 |
|
Lisa Uddeholt |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
28.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
231 |
|
Moa Nyblom |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
28.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
125 |
|
Alina Färm |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
28.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
23 |
|
Mira Wallin |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
28.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
228 |
|
Mana Tanaka |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
136 |
|
Elvira Lönnberg Flores |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
28.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
132 |
|
Johanna Bagelius |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
28.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
188 |
|
Vera Popova |
2006 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
28.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
224 |
|
Ida Ösund-Ireland |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
28.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
43 |
|
Elin Grähs |
2004 |
Simklubben Neptun |
SWE |
29.10 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
2 |
|
Ida Nygren |
2004 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
29.23 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
279 |
|
Meja Thunvall |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
29.26 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
179 |
|
Maja Frejd |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
29.28 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
37 |
252 |
|
Tilda Flodin |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
29.30 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
257 |
|
Anna Öberg |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
29.41 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
109 |
|
Isabelle Sandström |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
29.43 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
205 |
|
Frida Steen |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
29.49 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
5 |
|
Felicia Malkan-Juvelin |
2005 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
29.61 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 11:40:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje och Stockholmsim |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 okt 2022 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
4x200m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
314 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
7:58.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
36 |
|
Järfälla Simsällskap |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
7:59.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
237 |
|
Täby Sim Lag 1 |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
8:01.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
184 |
|
Södertörns Simsällskap |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
8:04.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
239 |
|
Täby Sim Lag 2 |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
8:22.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
250 |
|
Wisby Simsällskap |
2002 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
8:29.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 11:40:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje och Stockholmsim |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 okt 2022 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
4x200m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
240 |
|
Täby Sim Lag 1 |
2004 |
Täby Sim |
SWE |
8:40.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
309 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
8:42.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
35 |
|
Järfälla Simsällskap |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
8:49.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
143 |
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
8:51.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
242 |
|
Täby Sim Lag 2 |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
9:03.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
283 |
|
Ösmo Simsällskap |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
9:22.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
312 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 lag 2 |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
9:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
183 |
|
Södertörns Simsällskap |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
9:23.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 11:40:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje och Stockholmsim |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 okt 2022 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
4x50m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
100 |
|
Simklubben Neptun Lag 1 |
1988 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:31.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
341 |
|
Stockholmspolisens IF Simförening |
1994 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
1:35.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
237 |
|
Täby Sim Lag 1 |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
1:38.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
184 |
|
Södertörns Simsällskap |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:40.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
315 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:40.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
131 |
|
Spårvägen Simförening |
1999 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:40.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
160 |
|
Södertälje Simsällskap |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:40.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
41 |
|
Lidingö Simklubb |
2002 |
Lidingö Simklubb |
SWE |
1:40.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
36 |
|
Järfälla Simsällskap |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:41.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
238 |
|
Täby Sim Lag 2 |
2003 |
Täby Sim |
SWE |
1:42.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 11:40:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje och Stockholmsim |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 okt 2022 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
4x50m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
95 |
|
Simklubben Neptun Lag 1 |
1993 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:45.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
240 |
|
Täby Sim Lag 1 |
2004 |
Täby Sim |
SWE |
1:47.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
182 |
|
Södertörns Simsällskap |
1997 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:47.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
309 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:48.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
242 |
|
Täby Sim Lag 2 |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
1:52.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
142 |
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:52.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
201 |
|
Tyresö Simsällskap |
2001 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:52.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
129 |
|
Spårvägen Simförening |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:52.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
32 |
|
Järfälla Simsällskap Lag 1 |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:53.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
112 |
|
Skuru Idrottsklubb |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:55.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
310 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 lag 2 |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:56.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
342 |
|
Stockholmspolisens IF Simförening |
2001 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
1:56.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 11:40:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje och Stockholmsim |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 okt 2022 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
200m Medley Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
74 |
|
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:03.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
189 |
|
August Eriksson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
2:04.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
9 |
|
Joel Hambraeus |
1998 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
2:09.97 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
265 |
|
Eddie Peng |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
171 |
|
Gustav Storell |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
249 |
|
Elias Lyth |
2004 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
2:13.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
169 |
|
Botvid Wiell |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
264 |
|
Rasmus Skyving |
2003 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:14.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
119 |
|
William Erneholm |
2006 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
271 |
|
Oliver Munn |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:15.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
124 |
|
Rasmus Hanson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:15.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
213 |
|
Eric Risland |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
2:15.71 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
260 |
|
Jonatan Eriksson |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:16.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
277 |
|
Melvin Bosson |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
2:17.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
222 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
2:22.50 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
137 |
|
Samuel Lönnberg-Flores |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:22.91 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 11:40:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje och Stockholmsim |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 okt 2022 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
100m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
223 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
56.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
66 |
|
Josefin Lindkvist |
1993 |
Simklubben Neptun |
SWE |
56.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
90 |
|
Felicia Klintemar |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
57.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
197 |
|
Alicia Söderlind |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
58.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
60 |
|
Lovisa Ramsten |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
59.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
226 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
59.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
275 |
|
Nina Pavlovic Cano |
2004 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
59.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
227 |
|
Kateryna Lato |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
59.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
56 |
|
Vilma Oura |
2001 |
Simklubben Neptun |
SWE |
59.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
276 |
|
Roya Tittelbach |
2003 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
59.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
270 |
|
Elsa Svahn |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
59.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
63 |
|
Rebecca Mattsson |
1995 |
Simklubben Neptun |
SWE |
59.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
207 |
|
Clara Westerdahl |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
1:00.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
134 |
|
Sara Torstensson |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:00.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
191 |
|
Josefin Alm |
2001 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:00.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
136 |
|
Elvira Lönnberg Flores |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:00.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
55 |
|
Kiira Mauranen |
1999 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:01.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
132 |
|
Johanna Bagelius |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:01.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
107 |
|
Alva Furingsten |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:01.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
125 |
|
Alina Färm |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:01.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
176 |
|
Alva Qvist |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:01.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
14 |
|
Linn Bengtsson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:01.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
120 |
|
Lisa Uddeholt |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:01.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
166 |
|
Filippa Hanikat |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:01.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
167 |
|
Vilma Unnermark |
1997 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:01.50 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
23 |
|
Mira Wallin |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:01.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
77 |
|
Linnea Farrar |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:01.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
210 |
|
Ella Thermaenius |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
1:01.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
224 |
|
Ida Ösund-Ireland |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:01.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
174 |
|
Ellinor Eldh |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:01.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
228 |
|
Mana Tanaka |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:01.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
257 |
|
Anna Öberg |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:01.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
192 |
|
Tea Angerfelt |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:02.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
148 |
|
Marit Seeliger |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:02.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
246 |
|
Ella Adman |
2006 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
1:02.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
268 |
|
Milla Wahlund |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:02.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
109 |
|
Isabelle Sandström |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:02.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
80 |
|
Anna Eneroth |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:03.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
326 |
|
Klara Klingberg |
2006 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
1:03.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
17 |
|
Olivia Larsson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:03.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
179 |
|
Maja Frejd |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:03.40 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
42 |
139 |
|
Isabel Teglöf |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:03.64 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
43 |
279 |
|
Meja Thunvall |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
1:04.21 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
44 |
252 |
|
Tilda Flodin |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:04.55 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
45 |
290 |
|
Elsa Lövquist |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:04.72 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
46 |
229 |
|
Nora Mikalsen |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:04.76 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
47 |
27 |
|
Thea Lindberg Emilsson |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:04.78 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
48 |
188 |
|
Vera Popova |
2006 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
1:04.86 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
49 |
278 |
|
Audrey Glavas |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
1:04.96 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
50 |
6 |
|
Sofia Sundström Curstedt |
2008 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
1:04.97 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
51 |
288 |
|
Wilma Danielsson |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:05.14 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 11:40:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje och Stockholmsim |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 okt 2022 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
50m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
322 |
|
Jacob Danielsson |
1998 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
21.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
70 |
|
Pontus Flodqvist |
1988 |
Simklubben Neptun |
SWE |
22.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
50 |
|
Erik Kähr |
1995 |
Simklubben Neptun |
SWE |
23.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
91 |
|
Tim Rogersson |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
23.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
124 |
|
Rasmus Hanson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
23.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
320 |
|
Erik Brandt |
1999 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
23.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
37 |
|
Johannes Fällgren |
2002 |
Lidingö Simklubb |
SWE |
23.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
156 |
|
Erik Lööw |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
24.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
220 |
|
Leo Güleryüz |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
24.23 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
186 |
|
Ludvig Holfve |
2003 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
24.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
173 |
|
Sam Hamzehnejad |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
24.51 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
206 |
|
Noah Juhlin Fredriksson |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
24.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
64 |
|
Albin Eriksson |
2003 |
Simklubben Neptun |
SWE |
24.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
214 |
|
Ludvig Berndtsson |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
24.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
168 |
|
Theodor Fridh |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
24.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
114 |
|
Rudolfs Stupans |
1999 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
24.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
255 |
|
Movla Gerihanov |
2002 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
24.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
330 |
|
Oliver Rasool |
2003 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
24.84 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
177 |
|
Mattias Kvist |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
24.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
3 |
|
Jonathan Olsson Stridh |
2006 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
24.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
249 |
|
Elias Lyth |
2004 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
24.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
319 |
|
David Alonso |
2003 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
24.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
153 |
|
Johan Thormé Rova |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
24.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
256 |
|
William Malmborg |
2003 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
25.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
73 |
|
Ferdinand Bang |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
25.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
336 |
|
Ali Jaafar |
1998 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
25.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
258 |
|
Alexander Arnö |
2005 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
25.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
269 |
|
Carl Göransson |
2000 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
25.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
52 |
|
Theo Djuphammar |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
25.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
47 |
|
Oliver Albinzon |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
25.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
178 |
|
Isak Ekman |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
25.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
53 |
|
Philip Palmqvist |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
25.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
40 |
|
Axel Gustavsson |
2005 |
Lidingö Simklubb |
SWE |
25.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
38 |
|
Maxim Jelagin |
2005 |
Lidingö Simklubb |
SWE |
25.49 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
135 |
|
Anton Graner |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
25.64 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
260 |
|
Jonatan Eriksson |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
25.98 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
194 |
|
Lukas Ekenhill |
2006 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
25.98 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
84 |
|
Christos Theodosiadis |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
26.09 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
265 |
|
Eddie Peng |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
26.17 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
285 |
|
Gustav Aglert |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
26.24 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
51 |
|
Uno Härmark |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
26.26 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
42 |
42 |
|
Alexander Olausson |
2004 |
Simklubben Neptun |
SWE |
26.32 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 11:40:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje och Stockholmsim |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 okt 2022 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
100m Bröstsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
58 |
|
Lisa Nystrand |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:08.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
115 |
|
Tone Sandsjö |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:08.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
67 |
|
Linnea Lindberg |
1996 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
146 |
|
Vilma Lindberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:10.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
324 |
|
Lea Granert |
2001 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
1:11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
75 |
|
Alice Stenbeck |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
94 |
|
Ella Gunnarsson |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:12.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
106 |
|
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:12.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
298 |
|
Sophia Norén |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:12.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
231 |
|
Moa Nyblom |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
1:13.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
196 |
|
Emma Parsons |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:14.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
78 |
|
Malva Eriksson |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:14.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
76 |
|
Amelia Gustafsson |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:14.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
321 |
|
Isabelle Brodd |
2003 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
1:15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
217 |
|
Engla Ellbrant |
2004 |
Täby Sim |
SWE |
1:15.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
323 |
|
Malin Ekstrand |
2002 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
1:16.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
288 |
|
Wilma Danielsson |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:16.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
216 |
|
Amanda Borgfors |
2004 |
Täby Sim |
SWE |
1:17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
287 |
|
Sofia Bäckström |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:17.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
218 |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:17.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
88 |
|
Nadja Travar |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:18.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
164 |
|
Emma Johanson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:18.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
109 |
|
Isabelle Sandström |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:18.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
358 |
|
Johanna Claesson |
2006 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:18.52 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
25 |
125 |
|
Alina Färm |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:20.08 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 11:40:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje och Stockholmsim |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 okt 2022 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
800m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
25 |
|
John Zetterqvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
8:29.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
117 |
|
Adam Karlsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
8:44.26 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
19 |
|
Henry Israelsson |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
8:53.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
87 |
|
Vincent Nordlander |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
8:54.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
325 |
|
Pijus Guvenius |
2003 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
8:55.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
54 |
|
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
SWE |
8:56.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
113 |
|
Hugo Östling |
2007 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
9:01.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
222 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
9:01.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
118 |
|
Viktor Dahlberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
9:03.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
137 |
|
Samuel Lönnberg-Flores |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
9:04.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
151 |
|
Felix Tetli |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
9:06.64 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
4 |
|
Oskar Arvidsson |
2002 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
9:08.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
245 |
|
Benjamin Wirelius |
2006 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
9:18.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
83 |
|
Axel Skott Storheden |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
9:19.16 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
13 |
|
Simon Siljekvist |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
9:28.47 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
260 |
|
Jonatan Eriksson |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
|
|
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 11:40:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje och Stockholmsim |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 okt 2022 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
200m Fjärilsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
55 |
|
Kiira Mauranen |
1999 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:15.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
223 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
2:20.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
147 |
|
Emilia Christiansen |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
2:21.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
116 |
|
Linnea Gipperth |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:21.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
251 |
|
Ella Renholm |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:21.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
20 |
|
Hannah Kinane |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:24.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
289 |
|
Else Jomaa |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:28.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 11:40:14 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje och Stockholmsim |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 okt 2022 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
50m Bröstsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
50 |
|
Erik Kähr |
1995 |
Simklubben Neptun |
SWE |
27.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
62 |
|
Patric Ridell |
1993 |
Simklubben Neptun |
SWE |
27.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
44 |
|
Markus Charlton |
2001 |
Simklubben Neptun |
SWE |
28.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
253 |
|
Melker Rosengren |
2003 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
28.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
351 |
|
Andreas Fürst |
1990 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
28.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
168 |
|
Theodor Fridh |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
29.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
271 |
|
Oliver Munn |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
29.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
249 |
|
Elias Lyth |
2004 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
30.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
213 |
|
Eric Risland |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
30.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
3 |
|
Jonathan Olsson Stridh |
2006 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
30.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
233 |
|
Caspian Humble |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
30.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
138 |
|
Felix Norlin |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
169 |
|
Botvid Wiell |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
30.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
291 |
|
Alvin Johansson |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
30.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
155 |
|
Elton Franzén Söderberg |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
30.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
269 |
|
Carl Göransson |
2000 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
31.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
119 |
|
William Erneholm |
2006 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
31.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
47 |
|
Oliver Albinzon |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
31.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
39 |
|
Martin Gertz |
2005 |
Lidingö Simklubb |
SWE |
31.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
248 |
|
Jack Sjöberg |
2005 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
31.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
51 |
|
Uno Härmark |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
31.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
26 |
|
Oscar Sjöberg |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
31.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
175 |
|
Julius Dorch Juliusson |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
31.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
84 |
|
Christos Theodosiadis |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
32.49 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 11:40:14 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje och Stockholmsim |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 okt 2022 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
800m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
139 |
|
Isabel Teglöf |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
9:18.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
106 |
|
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
9:18.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
24 |
|
Isabella Westberg |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
9:28.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
267 |
|
Maxine Egner |
2004 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
9:29.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
15 |
|
Olivia Elmquist |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
9:36.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
226 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
9:50.37 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
218 |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
10:02.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 11:40:14 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje och Stockholmsim |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 okt 2022 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
4x100m Medley Mixed |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
243 |
|
Täby Sim Lag 1 |
2004 |
Täby Sim |
SWE |
3:58.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
343 |
|
Stockholmspolisens IF Simförening |
1998 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
4:08.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
244 |
|
Täby Sim Lag 2 |
2003 |
Täby Sim |
SWE |
4:12.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
145 |
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
4:17.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
185 |
|
Södertörns Simsällskap |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
4:21.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 11:40:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|