Startliste for SM/JSM (25m) 2022
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Pass 3 torsdag 24 november 2022 kl. 09:30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
Svensk Simidrott & SK Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 nov 2022 till den 27 nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
100m bröstsim damer Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
SR |
1:03.50 |
|
Sophie Hansson |
1998 |
Helsingborgs S (SWE) |
Abu Dhabi (UAE) |
2021-12-20 |
|
|
SJ |
1:05.10 |
|
Emelie Fast |
2004 |
Södertörns SS (SWE) |
Kazan (RUS) |
2021-11-03 |
|
|
MR |
1:04.44 |
|
Sophie Hansson |
1998 |
Helsingborgs S (SWE) |
Stockholm (SWE) |
2021-11-24 |
|
|
FM: Sophie Hansson 1:04.44 |
FJ: Emelie Fast 1:05.58 |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
450 |
|
Emelie Fast |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:05.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
132 |
|
Olivia Klint Ipsa |
2005 |
Kristianstads SLS |
SWE |
1:06.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
279 |
|
Lisa Nystrand |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:08.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
93 |
|
Saga Boråker |
2004 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:08.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
404 |
|
Tone Sandsjö |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:08.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
244 |
|
Tea Winblad |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:09.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
58 |
|
Ebba Holgersson |
2005 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
1:09.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
439 |
|
Vilma Lindberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:09.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
8 |
|
Sally Olsson |
2005 |
Simklubben Elfsborg |
SWE |
1:09.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
175 |
|
Lina Dahlgren |
2005 |
Simklubben Laxen |
SWE |
1:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
224 |
|
Klara Lindqvist |
2005 |
Luleå Simsällskap |
SWE |
1:10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
21 |
|
Sammi Thai |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
SWE |
1:11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
339 |
|
Agnes Jonasson |
2005 |
Njurunda Simsällskap |
SWE |
1:11.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
25 |
|
Louise Haglöv |
2003 |
Falu Simsällskap |
SWE |
1:11.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
567 |
|
Alma Mühr |
2005 |
Örebro Simallians |
SWE |
1:12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
131 |
|
Vicky Luc |
2007 |
Kristianstads SLS |
SWE |
1:12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
52 |
|
Alva Landälv |
2005 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
1:12.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
298 |
|
Alice Stenbeck |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
294 |
|
Ella Gunnarsson |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:12.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
507 |
|
Stella Warborn |
2003 |
Föreningen Varbergs Sim |
SWE |
1:12.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
521 |
|
Milla Wahlund |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:12.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
407 |
|
Alexandra Alkas Alias |
2006 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:13.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
464 |
|
Alicia Söderlind |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:14.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-11-22 16:28:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Svenska Simförbundet |
|
|
|
|