Startliste for Regionsmesterskab (RÅM) Sjælland Nord 2022 - Holbæk
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag 30. oktober
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt mesterskab Sjælland Nord_Årgangssvømmere
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Holbæk Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland & Holbæk Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
100m Medley Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
154 |
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:00.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
90 |
|
Rio Halawi |
2008 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:01.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
149 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:04.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
123 |
|
Andreas Bartholin Bruhn |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:06.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
147 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:06.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
185 |
|
Cornelius Kemnitz |
2008 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
1:07.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
31 |
|
Tobias Møller-Munkøe |
2008 |
Roskilde Svømning |
DEN |
1:07.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
124 |
|
Villads Moefelt |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:07.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
95 |
|
Viktor Nymark Føge |
2008 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:08.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
18 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:08.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
2 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
1:09.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
184 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
1:09.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
128 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:09.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
34 |
|
Bertram Wagner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:09.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
202 |
|
Laurits Radmer Nygaard |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:09.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
131 |
|
Damjan Kruc |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:09.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
164 |
|
Luan Reyneke |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:09.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
150 |
|
Federico Chiappini |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:10.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
42 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
102 |
|
Bastian Zahle |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
181 |
|
Gustavs Lopacinskis |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
1:10.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
116 |
|
William Foged |
2008 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
1:10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
203 |
|
August Drucker |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:11.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
152 |
|
Vincent W. Takla |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:11.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
101 |
|
Andreas Frommelt Hertz |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:11.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
191 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:12.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
136 |
|
Nicklas Hiort |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:12.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
35 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
197 |
|
Carl August Scheel |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:12.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
168 |
|
Theodor Lindhardt Delbing |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:13.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
111 |
|
Tobias Sune Andersen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:13.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
14 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:13.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
47 |
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:13.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
137 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:13.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
139 |
|
William Bank Jørgensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:13.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
11 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
57 |
|
Jeppe Bruun-Møller |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
1:14.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
74 |
|
Gustav Kammer |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
1:14.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
41 |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:15.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
125 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:15.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
17 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:16.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
59 |
|
William Brigsted Vissing |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
1:16.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
103 |
|
Bertil West |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:16.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
8 |
|
Isaac Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
1:17.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
135 |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:17.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
167 |
|
Gustav Hørlykke |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:17.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
5 |
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
1:17.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
7 |
|
Silas Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
1:17.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
16 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:17.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
117 |
|
Arn Byrge Hovmand |
2009 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
1:17.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
30 |
|
Frederik Chabert Laxáfoss |
2009 |
Roskilde Svømning |
DEN |
1:17.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
207 |
|
William Moe Sørensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:17.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
4 |
|
Jens Nielsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
1:17.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
134 |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:18.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
84 |
|
Jonas Pelle Christensen |
2009 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:18.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
144 |
|
Storm Krogh Kaastrup |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:18.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
145 |
|
Anton Kasten |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:18.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
79 |
|
Sebastian S. Sørensen |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
1:19.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
133 |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:19.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
25 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:19.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
13 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:19.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
200 |
|
Anton Wichmann Christensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:20.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
127 |
|
Laurits Bach Holm |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:21.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
115 |
|
Victor Kühl |
2009 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
1:21.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
87 |
|
Mehmet Fener |
2009 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:21.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
58 |
|
Robert Nordby |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
1:22.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
132 |
|
Albert Benian |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:22.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
69 |
|
Mikkel Sivebæk Nielsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
1:22.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
108 |
|
Lauritz Klint Poulsen |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:22.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
148 |
|
Alexander Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:22.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
204 |
|
Mathias Flygenring |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:23.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
62 |
|
Christian Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
1:26.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
6 |
|
Malias Thirup-Bielefeldt |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
DEN |
1:28.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-10-2022 21:51.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|