Program för Regionsmesterskab (RÅM) Sjælland Nord 2022 - Holbæk
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Søndag 30. oktober
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startliste |
|
Regionalt mesterskab Sjælland Nord_Årgangssvømmere
|
|
|
|
|
Placering: |
Holbæk Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland & Holbæk Svømmeklub |
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer
|
Final 1 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
204 |
1 |
|
Mathias Flygenring |
2009 |
SØLLERØD |
1:13.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
2 |
|
Niels Andreasen |
2009 |
HILLERØD |
1:12.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
3 |
|
Robert Nordby |
2009 |
HØRSHOLM |
1:12.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
4 |
|
Sebastian S. Sørensen |
2008 |
HILLERØD |
1:10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
155 |
5 |
|
Bertram Hjortshøj |
2009 |
GENTOFTE |
1:11.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
196 |
6 |
|
Tobias Hanson |
2009 |
SØLLERØD |
1:12.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
7 |
|
Laurits Bach Holm |
2008 |
GLADSAXE |
1:13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
194 |
8 |
|
Jonathan Znaty |
2009 |
SØLLERØD |
1:17.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer |
Final 2 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
207 |
1 |
|
William Moe Sørensen |
2009 |
SØLLERØD |
1:09.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
2 |
|
Magne Waag Kallesøe |
2008 |
HERLEV |
1:09.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
3 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
ALLERØD |
1:08.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
132 |
4 |
|
Albert Benian |
2009 |
GLADSAXE |
1:08.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
5 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
ALLERØD |
1:08.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
6 |
|
Silas Hammer Toftkær |
2009 |
A6-SLANGE |
1:08.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
7 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
ALLERØD |
1:09.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
8 |
|
Victor Kühl |
2009 |
HELSINGE |
1:10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer |
Final 3 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
198 |
1 |
|
Sophus Fosbøl |
2009 |
SØLLERØD |
1:08.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
2 |
|
Christian Jensen |
2009 |
HOLBÆK |
1:07.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
3 |
|
Jonas Pelle Christensen |
2009 |
HERLEV |
1:07.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
4 |
|
Tobias Møller-Munkøe |
2008 |
ROSKILDE |
1:07.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
5 |
|
Mikkel Sivebæk Nielsen |
2009 |
HOLBÆK |
1:07.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
133 |
6 |
|
Tobias Gorm |
2009 |
GLADSAXE |
1:07.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
200 |
7 |
|
Anton Wichmann Christensen |
2009 |
SØLLERØD |
1:08.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
8 |
|
Oscar Løwe Markvardsen |
2009 |
HOLBÆK |
1:08.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer |
Final 4 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
135 |
1 |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
GLADSAXE |
1:06.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
2 |
|
Eskild T. Hvilsom |
2009 |
HELSINGØR |
1:06.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
3 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
GLADSAXE |
1:05.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
4 |
|
Gustav Kammer |
2008 |
HILLERØD |
1:04.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
5 |
|
Jeppe Bruun-Møller |
2009 |
HØRSHOLM |
1:05.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
6 |
|
Frederik Verner Pedersen |
2008 |
HOLBÆK |
1:05.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
7 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
LYNGBY |
1:06.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
8 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
GLADSAXE |
1:06.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer |
Final 5 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
1 |
|
Anders Jensen |
2008 |
HOLBÆK |
1:04.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
145 |
2 |
|
Anton Kasten |
2008 |
GENTOFTE |
1:04.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
3 |
|
William Brigsted Vissing |
2008 |
HØRSHOLM |
1:04.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
4 |
|
Mathias Hald |
2009 |
LYNGBY |
1:03.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
5 |
|
Linus Noe |
2008 |
HOLBÆK |
1:03.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
6 |
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
LYNGBY |
1:04.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
7 |
|
Frederik Chabert Laxáfoss |
2009 |
ROSKILDE |
1:04.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
8 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
ALLERØD |
1:04.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer |
Final 6 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
1 |
|
Emil Arnum Kofoed |
2008 |
HØRSHOLM |
1:03.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
2 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
BIRKERØD |
1:02.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
3 |
|
Villads Moefelt |
2008 |
GLADSAXE |
1:01.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
202 |
4 |
|
Laurits Radmer Nygaard |
2008 |
SØLLERØD |
1:00.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
5 |
|
Mathias Klint Craven |
2008 |
HOLBÆK |
1:00.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
6 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
BIRKERØD |
1:02.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
136 |
7 |
|
Nicklas Hiort |
2008 |
GLADSAXE |
1:02.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
8 |
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
A6-JGI |
1:03.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer |
Final 7 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
184 |
1 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
FARUM |
1:00.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
2 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
ALLERØD |
59.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
3 |
|
Viktor Nymark Føge |
2008 |
HERLEV |
59.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
4 |
|
Tobias Sune Andersen |
2008 |
HELSINGØR |
59.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
131 |
5 |
|
Damjan Kruc |
2008 |
GLADSAXE |
59.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
147 |
6 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
GENTOFTE |
59.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
182 |
7 |
|
Gustav Midtgaard |
2008 |
FR.SUND |
1:00.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
8 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6-JGI |
1:00.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer |
Final Herrer 2009, 8 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
1 |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
GLADSAXE |
1:03.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
203 |
2 |
|
August Drucker |
2009 |
SØLLERØD |
1:01.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
3 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
GLADSAXE |
1:01.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
181 |
4 |
|
Gustavs Lopacinskis |
2009 |
FR.SUND |
59.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
197 |
5 |
|
Carl August Scheel |
2009 |
SØLLERØD |
1:00.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
6 |
|
Frederik Salling |
2009 |
LYNGBY |
1:01.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
168 |
7 |
|
Theodor Lindhardt Delbing |
2009 |
GENTOFTE |
1:02.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
117 |
8 |
|
Arn Byrge Hovmand |
2009 |
HELSINGE |
1:03.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer |
Final Herrer 2008, 9 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
149 |
1 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
GENTOFTE |
58.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
2 |
|
Bastian Zahle |
2008 |
HELSINGØR |
58.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
185 |
3 |
|
Cornelius Kemnitz |
2008 |
FARUM |
55.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
154 |
4 |
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
GENTOFTE |
54.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
5 |
|
Rio Halawi |
2008 |
HERLEV |
54.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
6 |
|
Andreas Bartholin Bruhn |
2008 |
GLADSAXE |
55.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
7 |
|
Bertram Wagner |
2008 |
LYNGBY |
58.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
8 |
|
Andreas Frommelt Hertz |
2008 |
HELSINGØR |
59.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 08:47.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|