Startliste for Regionsmesterskab (RÅM) Sjælland Nord 2022 - Holbæk
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag 30. oktober
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startliste |
|
Regionalt mesterskab Sjælland Nord_Årgangssvømmere
|
|
|
|
|
Placering: |
Holbæk Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland & Holbæk Svømmeklub |
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Medley Damer
|
Final 1 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
180 |
3 |
|
Carla Schønberg Grølsted |
2010 |
FR.SUND |
1:38.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
4 |
|
Sarah Jac |
2010 |
HERLEV |
1:30.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
130 |
5 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
GLADSAXE |
1:32.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Medley Damer |
Final 2 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
175 |
1 |
|
Anna Dencher Nielsen |
2010 |
FR.SUND |
1:29.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
2 |
|
Wilma Fortun |
2009 |
HELSINGE |
1:28.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
3 |
|
Mille Klæbel Blomsterberg |
2010 |
HILLERØD |
1:27.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
159 |
4 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
GENTOFTE |
1:26.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
176 |
5 |
|
Ellen Johanne Skovsgaard |
2010 |
FR.SUND |
1:26.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
188 |
6 |
|
Ella Maria Cordsen |
2010 |
FARUM |
1:27.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
7 |
|
Amalie Witt |
2010 |
HERLEV |
1:29.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Medley Damer |
Final 3 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
1 |
|
Freja Unold |
2009 |
HØRSHOLM |
1:26.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
2 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
LYNGBY |
1:26.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
206 |
3 |
|
Victoria Nørgaard |
2010 |
SØLLERØD |
1:25.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
4 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
ALLERØD |
1:25.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
5 |
|
Caroline Sterup |
2009 |
HILLERØD |
1:25.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
177 |
6 |
|
Karoline Melholt Gentin |
2009 |
FR.SUND |
1:26.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
7 |
|
Emilie Hougaard Lading |
2010 |
HØRSHOLM |
1:26.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
138 |
8 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
GLADSAXE |
1:26.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Medley Damer |
Final 4 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
1 |
|
Rosa May Franco-Koed |
2009 |
HØRSHOLM |
1:24.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
2 |
|
Emilie Pedersen |
2009 |
HILLERØD |
1:24.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
3 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
LYNGBY |
1:24.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
4 |
|
Dyveke Larsen |
2009 |
A6-SLANGE |
1:24.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
161 |
5 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
GENTOFTE |
1:24.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
189 |
6 |
|
Annabella Holm Ciampi |
2009 |
FARUM |
1:24.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
7 |
|
Caysa Fortun |
2009 |
HELSINGE |
1:24.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
186 |
8 |
|
Lærke Zeuthen |
2009 |
FARUM |
1:25.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Medley Damer |
Final 5 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
1 |
|
Agnethe Overgaard |
2010 |
HØRSHOLM |
1:23.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
2 |
|
Johanne Møller Hansen |
2010 |
HOLBÆK |
1:23.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
3 |
|
Karoline Koch Juhl |
2009 |
HERLEV |
1:22.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
4 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
LYNGBY |
1:22.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
5 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
ALLERØD |
1:22.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
6 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
LYNGBY |
1:22.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
7 |
|
Silke Holtz |
2010 |
ALLERØD |
1:23.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
8 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
GLADSAXE |
1:23.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Medley Damer |
Final 6 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
1 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
ALLERØD |
1:21.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
179 |
2 |
|
Alba Kunak |
2010 |
FR.SUND |
1:21.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
3 |
|
Silke Svendsen |
2009 |
HERLEV |
1:21.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
162 |
4 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
GENTOFTE |
1:20.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
163 |
5 |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
GENTOFTE |
1:20.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
143 |
6 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
GENTOFTE |
1:21.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
7 |
|
Caroline Munkholm |
2009 |
HOLBÆK |
1:21.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
8 |
|
Nanna Jensen |
2009 |
HOLBÆK |
1:22.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Medley Damer |
Final 7 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
1 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
HERLEV |
1:19.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
2 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
ALLERØD |
1:19.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
3 |
|
Sara Ljusheva |
2009 |
LYNGBY |
1:18.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
4 |
|
Sofie Pedersen |
2009 |
HOLBÆK |
1:18.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
5 |
|
Freya Ploug Mattson |
2009 |
LYNGBY |
1:18.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
160 |
6 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
GENTOFTE |
1:19.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
7 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
HOLBÆK |
1:19.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
8 |
|
Mille Stokholm |
2010 |
HOLBÆK |
1:20.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Medley Damer |
Final 8 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
1 |
|
Anna Staal |
2009 |
BIRKERØD |
1:17.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
153 |
2 |
|
Liva Dorff |
2009 |
GENTOFTE |
1:16.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
193 |
3 |
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
SØLLERØD |
1:16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
4 |
|
Signe Grynnerup |
2009 |
A6-SLANGE |
1:14.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
5 |
|
Eva De Maeyer |
2009 |
ROSKILDE |
1:15.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
6 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6-JGI |
1:16.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
7 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
LYNGBY |
1:17.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
8 |
|
Victoria Mainz |
2009 |
HERLEV |
1:17.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Medley Damer |
Final Damer 2010, 9 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
1 |
|
Emma Søgaard Pedersen |
2010 |
HELSINGØR |
1:18.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
2 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
LYNGBY |
1:17.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
3 |
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
HERLEV |
1:16.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
129 |
4 |
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
GLADSAXE |
1:13.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
5 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
ALLERØD |
1:14.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
6 |
|
Ida Langseth |
2010 |
ALLERØD |
1:16.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
7 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
LYNGBY |
1:17.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
8 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
LYNGBY |
1:18.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Medley Damer |
Final Damer 2009, 10 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
192 |
1 |
|
Sarah Rindum |
2009 |
TRITON B |
1:14.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
2 |
|
Thorey Margret Magnusdottir |
2009 |
HERLEV |
1:14.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
201 |
3 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
SØLLERØD |
1:12.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
205 |
4 |
|
Mia Halskov |
2009 |
SØLLERØD |
1:11.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
146 |
5 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
GENTOFTE |
1:12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
6 |
|
Nikoline Joy Gringer |
2009 |
HERLEV |
1:13.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
7 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
LYNGBY |
1:14.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
8 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
LYNGBY |
1:14.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 08:47.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|