Program för Rosenlundsbadet Sprint (50m) 2023
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 3 16:00, insim 14:30-15:45
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Rosenlundsbadet Sprint 2023
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Jönköping |
Arrangör: |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 apr 2023 till den 30 apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 100m Frisim Herrar
|
Final 1 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
H 18 år o |
51.51 |
|
Daniel Forndal |
|
Jönköping SS |
|
|
|
|
H 12-13 å |
1:06.04 |
|
Anton Hegmegi |
|
Jönköping SS |
|
|
|
|
H 14-15 å |
53.92 |
|
Filip Grimberg |
|
Hultsfred SS |
|
|
|
|
H 16-17 å |
53.26 |
|
Filip Grimberg |
|
Jönköping SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
326 |
1 |
|
Caesar Sparacio |
2007 |
TÄBY SIM |
1:01.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
191 |
2 |
|
Casper Aadli |
2000 |
KLIPPAN |
1:00.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
428 |
3 |
|
Clas Thuresson |
2000 |
JÖNKÖPING |
|
|
K1 |
|
123 |
4 |
|
Knut Jöngren |
2010 |
JÖNKÖPING |
1:26.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
5 |
|
Felix Broberg |
2010 |
HS |
1:29.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
175 |
6 |
|
Leo Spogardh |
2004 |
KARLSHAMN |
59.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
238 |
7 |
|
Eskil Bränström |
2006 |
SKURU IK |
1:01.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
151 |
8 |
|
Viggo Stjärnås |
2006 |
JÖNKÖPING |
1:01.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 100m Frisim Herrar |
Final 2 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
1 |
|
Simon Mortensson |
2010 |
HS |
1:26.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
222 |
2 |
|
Viggo Ek |
2010 |
SKURU IK |
1:19.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
229 |
3 |
|
Marcus Asplund |
2010 |
SKURU IK |
1:14.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
219 |
4 |
|
Alvin Askebring |
2010 |
OSKARSHAMN |
1:11.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
300 |
5 |
|
Dennis Pavlovic Cano |
2010 |
SÖDERTÖRN |
1:11.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
268 |
6 |
|
Linus Kramar |
2010 |
SÖDERTÄLJE |
1:18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
7 |
|
Andreas Joves |
2011 |
HS |
1:21.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
181 |
8 |
|
Malte Olsson |
2005 |
KARLSHAMN |
58.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 100m Frisim Herrar |
Final 3 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
1 |
|
Theo Söderqvist |
2010 |
ELFSBORG |
1:08.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
386 |
2 |
|
Saatvik Poudel |
2010 |
VÄXJÖ SS |
1:06.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
3 |
|
Elliott Kantola |
2010 |
ELFSBORG |
1:05.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
363 |
4 |
|
Enzo Fridsta |
2008 |
VÄSTERVIK |
1:04.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
5 |
|
Sean Hjelm |
2009 |
ELFSBORG |
1:05.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
303 |
6 |
|
Eric Söderlund |
2010 |
SÖDERTÖRN |
1:06.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
230 |
7 |
|
Henry Arvered |
2010 |
SKURU IK |
1:07.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
408 |
8 |
|
Anton Daggert |
1993 |
ÖSA |
1:09.11 |
|
S14 - 0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 100m Frisim Herrar |
Final 4 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
1 |
|
Isak Henly |
2009 |
ELFSBORG |
1:04.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
2 |
|
Ewan Lidberg |
2010 |
HS |
1:04.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
3 |
|
Bobo Leijon |
2008 |
JÖNKÖPING |
1:03.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
4 |
|
Theo Ekblad |
2008 |
JÖNKÖPING |
1:03.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
237 |
5 |
|
Anton Rejnwahl |
2008 |
SKURU IK |
1:03.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
304 |
6 |
|
Folke Duhlin |
2009 |
SÖDERTÖRN |
1:03.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
387 |
7 |
|
Joel Wall |
2008 |
VÄXJÖ SS |
1:04.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
335 |
8 |
|
Arvid Larsson |
2009 |
TÄBY SIM |
1:04.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 100m Frisim Herrar |
Final 5 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
204 |
1 |
|
Sixten Lejon |
2008 |
NÄSSJÖ |
1:02.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
2 |
|
Max Schimmel |
2009 |
FALKÖPING |
1:01.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
287 |
3 |
|
Moritz Karlsson |
2008 |
SÖDERTÖRN |
1:01.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
250 |
4 |
|
Arvid Löwenborg |
2007 |
SKURU IK |
1:01.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
289 |
5 |
|
Tommy Ritmberg |
2007 |
SÖDERTÖRN |
1:01.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
6 |
|
Ruben Kramer |
2009 |
JÖNKÖPING |
1:01.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
325 |
7 |
|
Albin Holmgren |
2009 |
TÄBY SIM |
1:01.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
8 |
|
Melvin Lutgård |
2008 |
JÖNKÖPING |
1:03.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 100m Frisim Herrar |
Final 6 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
1 |
|
Olle Lutgård |
2007 |
JÖNKÖPING |
1:00.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
187 |
2 |
|
Henri Moreau |
2006 |
KLIPPAN |
1:00.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
329 |
3 |
|
Hugo Zuhr |
2007 |
TÄBY SIM |
59.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
4 |
|
Olof Johansson |
2009 |
JÖNKÖPING |
59.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
383 |
5 |
|
Love Kling |
2007 |
VÄXJÖ SS |
59.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
6 |
|
Felix Sandstedt |
2007 |
JÖNKÖPING |
59.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
207 |
7 |
|
Markus Andelius |
2007 |
NÄSSJÖ |
1:00.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
340 |
8 |
|
Tor Carlén |
2008 |
TÄBY SIM |
1:01.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 100m Frisim Herrar |
Final 7 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
422 |
1 |
|
Thijs Wellink |
2006 |
AMERSFOORT |
59.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
2 |
|
Theodor Grinnemo |
2008 |
JÖNKÖPING |
59.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
368 |
3 |
|
Elliot Edqvist |
2008 |
VÄXJÖ SS |
58.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
393 |
4 |
|
Noel Nilsson |
2007 |
VÄXJÖ SS |
58.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
367 |
5 |
|
Andrei Patrick Popescu |
2008 |
VÄXJÖ SS |
58.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
234 |
6 |
|
Alexander Lundström-Gars |
2007 |
SKURU IK |
59.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
7 |
|
Emil Bjärsholm |
2007 |
ANDERSTORP |
59.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
327 |
8 |
|
Erik Talipov |
2007 |
TÄBY SIM |
59.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 100m Frisim Herrar |
Final 8 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
1 |
|
Leo Partanen |
2007 |
JÖNKÖPING |
57.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
140 |
2 |
|
Ted Wiker |
2004 |
JÖNKÖPING |
57.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
356 |
3 |
|
Albin Tallbäck |
2005 |
VÄRNAMO SS |
56.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
4 |
|
Lowe Stenberg |
2006 |
ELFSBORG |
56.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
381 |
5 |
|
Linus Kling |
2004 |
VÄXJÖ SS |
56.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
138 |
6 |
|
Anton Hegmegi |
2005 |
JÖNKÖPING |
56.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
171 |
7 |
|
Victor Ekblad |
2004 |
JÖNKÖPING |
57.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
139 |
8 |
|
Jasper Schimmel |
2006 |
JÖNKÖPING |
58.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 100m Frisim Herrar |
Final 9 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
414 |
1 |
|
Arjan Hanse |
1995 |
AMERSFOORT |
55.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
173 |
2 |
|
Felix Wrakén |
2003 |
JÖNKÖPING |
55.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
144 |
3 |
|
Erik Mulikov |
2005 |
JÖNKÖPING |
54.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
421 |
4 |
|
Rens Stijf |
2005 |
AMERSFOORT |
54.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
425 |
5 |
|
Hugo Swanson |
2006 |
GÄVLE SS |
54.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
359 |
6 |
|
Robin Pettersson |
2000 |
VÄRNAMO SS |
55.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
7 |
|
Jibbe Schimmel |
2004 |
FALKÖPING |
55.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
8 |
|
Tim Nageus |
2005 |
ELFSBORG |
56.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 100m Frisim Herrar |
Final 10 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
424 |
1 |
|
Hjalmar Mueller |
2004 |
SK NEPTUN |
54.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
419 |
2 |
|
Job Sanders |
2003 |
AMERSFOORT |
54.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
416 |
3 |
|
Rijk Heere |
2003 |
AMERSFOORT |
53.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
417 |
4 |
|
Austin Namesnik |
2001 |
AMERSFOORT |
50.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
410 |
5 |
|
Erik Falk |
2003 |
SPIF SF |
51.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
409 |
6 |
|
Viktor Svärd |
2005 |
SK ÄGIR |
53.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
413 |
7 |
|
Tenzing Geutjes |
2006 |
AMERSFOORT |
54.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
8 |
|
Henrik Kraemer |
2005 |
ELFSBORG |
54.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-04-29 13:23:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|