Program för Rosenlundsbadet Sprint (50m) 2023
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 3 16:00, insim 14:30-15:45
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Rosenlundsbadet Sprint 2023
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Jönköping |
Arrangör: |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 apr 2023 till den 30 apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 100m Frisim Damer
|
Final 1 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
D 12-13 å |
1:04.96 |
|
Molly Lund |
|
Skövde SS |
|
|
|
|
D 14-15 å |
59.08 |
|
Trine Forss |
|
Skövde SS |
|
|
|
|
D 16-17 å |
58.23 |
|
Sofia Åstedt |
|
SK Elfsborg |
|
|
|
|
D 18 år o |
57.06 |
|
Alma Thormalm |
|
Jönköping SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
308 |
1 |
|
Kamilla Beslekoeva |
2007 |
SÖDERTÖRN |
1:06.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
400 |
2 |
|
Lisa Ekstrand |
2004 |
ÖSA |
1:49.18 |
|
S14 |
|
227 |
3 |
|
Ella Sjökvist |
2010 |
SKURU IK |
1:15.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
4 |
|
Penny Norrlander |
2010 |
ELFSBORG |
1:14.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
5 |
|
Jemima Jemander |
2010 |
JÖNKÖPING |
1:15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
244 |
6 |
|
Kerstin Stenström |
2010 |
SKURU IK |
1:16.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
426 |
7 |
|
Elsa Swalander |
2001 |
JÖNKÖPING |
|
|
K1 |
|
203 |
8 |
|
Ella Jansson |
2007 |
NÄSSJÖ |
1:07.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 100m Frisim Damer |
Final 2 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
313 |
1 |
|
Sonja Duhlin |
2010 |
SÖDERTÖRN |
1:12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
2 |
|
Joline Norrfjärd |
2011 |
JÖNKÖPING |
1:12.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
3 |
|
Astrid Fältman |
2010 |
HS |
1:11.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
4 |
|
Märta Edelhamre |
2010 |
HS |
1:11.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
314 |
5 |
|
Vilma Holmer |
2011 |
SÖDERTÖRN |
1:11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
135 |
6 |
|
Tuva Byqvist |
2011 |
JÖNKÖPING |
1:11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
182 |
7 |
|
Linnèa Eriksson |
2010 |
KARLSHAMN |
1:12.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
310 |
8 |
|
Meya Svanljung |
2010 |
SÖDERTÖRN |
1:12.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 100m Frisim Damer |
Final 3 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
319 |
1 |
|
Natalie Nilsson |
2005 |
SÖDERTÖRN |
1:10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
2 |
|
Filippa Lind |
2004 |
FALKÖPING |
1:09.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
3 |
|
Matilda Rehnström |
2010 |
HS |
1:09.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
307 |
4 |
|
Jasmine Musaji |
2008 |
SÖDERTÖRN |
1:06.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
215 |
5 |
|
Astrid Kling |
2010 |
OSKARSHAMN |
1:07.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
6 |
|
Tilda Flyckt |
2010 |
ELFSBORG |
1:09.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
334 |
7 |
|
Maria Bebenek |
2010 |
TÄBY SIM |
1:09.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
8 |
|
Teddie Esborn |
2003 |
ELFSBORG |
1:10.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 100m Frisim Damer |
Final 4 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
1 |
|
Saga Jaxmar |
2010 |
HS |
1:06.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
299 |
2 |
|
Märta Bengtsson |
2008 |
SÖDERTÖRN |
1:06.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
186 |
3 |
|
Patricia Pitula |
2008 |
KLIPPAN |
1:06.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
320 |
4 |
|
Agnes Öhman |
2006 |
SÖDERTÖRN |
1:06.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
279 |
5 |
|
Elina Tshibanda |
2007 |
SÖDERTÄLJE |
1:06.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
331 |
6 |
|
Ellen Franzén |
2009 |
TÄBY SIM |
1:06.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
344 |
7 |
|
Lovisa Silverbratt |
2009 |
TÄBY SIM |
1:06.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
188 |
8 |
|
Emma Ströby-Stepan |
2010 |
KLIPPAN |
1:06.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 100m Frisim Damer |
Final 5 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
180 |
1 |
|
Ruth Vendel |
2009 |
KARLSHAMN |
1:06.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
2 |
|
Moa Englund |
2008 |
GRUMS SS |
1:06.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
3 |
|
Ida Robertsson |
2007 |
ANDERSTORP |
1:06.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
321 |
4 |
|
Freja Vesterlund |
2006 |
SÖDERTÖRN |
1:05.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
332 |
5 |
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
TÄBY SIM |
1:05.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
6 |
|
Leah Ljungberg |
2008 |
JÖNKÖPING |
1:06.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
7 |
|
Ester Sainz |
2008 |
JÖNKÖPING |
1:06.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
269 |
8 |
|
Nisa Rüya Güven |
2010 |
SÖDERTÄLJE |
1:06.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 100m Frisim Damer |
Final 6 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
206 |
1 |
|
My Persson Sjölander |
2007 |
NÄSSJÖ |
1:05.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
392 |
2 |
|
Ellen Österberg |
2006 |
VÄXJÖ SS |
1:05.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
294 |
3 |
|
Alva Lindberg |
2008 |
SÖDERTÖRN |
1:05.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
4 |
|
Julia Jonsson |
2004 |
FALKÖPING |
1:04.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
330 |
5 |
|
Emilia Rylander |
2008 |
TÄBY SIM |
1:05.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
278 |
6 |
|
Marit Seeliger |
2005 |
SÖDERTÄLJE |
1:05.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
239 |
7 |
|
Tuva Jervaeus |
2008 |
SKURU IK |
1:05.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
8 |
|
Lily Viberg |
2008 |
JÖNKÖPING |
1:05.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 100m Frisim Damer |
Final 7 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
1 |
|
Ebba Pantzar |
2009 |
JÖNKÖPING |
1:04.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
328 |
2 |
|
Nora Mikalsen |
2008 |
TÄBY SIM |
1:04.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
333 |
3 |
|
Mana Tanaka |
2007 |
TÄBY SIM |
1:04.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
283 |
4 |
|
Audrey Glavas |
2008 |
SÖDERTÖRN |
1:03.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
5 |
|
Lova Rubensson |
2008 |
JÖNKÖPING |
1:04.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
315 |
6 |
|
Meja Thunvall |
2006 |
SÖDERTÖRN |
1:04.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
391 |
7 |
|
Ella Sjö |
2006 |
VÄXJÖ SS |
1:04.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
8 |
|
Laura Bartolek |
2010 |
HS |
1:04.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 100m Frisim Damer |
Final 8 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
1 |
|
Alma Strömberg |
2007 |
ELFSBORG |
1:03.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
155 |
2 |
|
Alva Johannesson |
2005 |
JÖNKÖPING |
1:03.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
153 |
3 |
|
Rachel Omoruyi |
2004 |
JÖNKÖPING |
1:03.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
4 |
|
Ella Flyckt |
2007 |
ELFSBORG |
1:02.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
351 |
5 |
|
Linnea Haraldsson |
2005 |
HVETLANDA |
1:02.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
154 |
6 |
|
Evelina Johnsson |
2004 |
JÖNKÖPING |
1:03.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
146 |
7 |
|
Klara Torén |
2006 |
JÖNKÖPING |
1:03.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
366 |
8 |
|
Felicia Backman |
2006 |
VÄXJÖ SS |
1:03.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 100m Frisim Damer |
Final 9 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
209 |
1 |
|
Alina Andersson |
2007 |
NÄSSJÖ |
1:02.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
345 |
2 |
|
Elin Javehed |
2009 |
TÄBY SIM |
1:01.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
3 |
|
Ida Rudelius |
2004 |
JÖNKÖPING |
1:01.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
423 |
4 |
|
Miranda Wahlstedt |
2006 |
KARLSTAD |
1:00.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
370 |
5 |
|
Mylana-Maria Rozvadovska |
2009 |
VÄXJÖ SS |
1:01.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
372 |
6 |
|
Towe Andersson |
2005 |
VÄXJÖ SS |
1:01.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
382 |
7 |
|
Agnes Pehrsson |
2007 |
VÄXJÖ SS |
1:01.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
394 |
8 |
|
Ellen Havskog |
2005 |
VÄXJÖ SS |
1:02.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 100m Frisim Damer |
Final 10 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
358 |
1 |
|
Nina Mirkhan |
2006 |
VÄRNAMO SS |
59.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
2 |
|
Annie Hegmegi |
2003 |
JÖNKÖPING |
59.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
3 |
|
Trine Forss |
2003 |
JÖNKÖPING |
57.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
415 |
4 |
|
Elise Hardeman |
2001 |
AMERSFOORT |
55.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
420 |
5 |
|
Femke Spiering |
2002 |
AMERSFOORT |
56.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
411 |
6 |
|
Nynke Boerefijn |
2007 |
AMERSFOORT |
59.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
7 |
|
Moa Holmquist |
2004 |
JÖNKÖPING |
59.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
433 |
8 |
|
Angelina Agrell |
2003 |
HS |
59.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-04-29 13:23:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|