Program för UGP2 2023 (50m), Östsvenska
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
UGP 2 (50m) Östsvenska 2023
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Jönköping |
Arrangör: |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 11 mar 2023 till den 12 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar
|
Final 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
230 |
3 |
|
Lucas Bergman |
2009 |
SK TRITON |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
233 |
4 |
|
Holger Romedahl |
2010 |
SK TRITON |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
241 |
5 |
|
Albin Wetterström |
2010 |
SK TRITON |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar |
Final 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
217 |
1 |
|
Jack Rosengren |
2008 |
SK SYDSIM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
232 |
2 |
|
Noah Tsiparis |
2008 |
SK TRITON |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
333 |
3 |
|
Edvin Örnerheim |
2007 |
VÄXJÖ SS |
3:16.20 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
187 |
4 |
|
Alvin Askebring |
2010 |
OSKARSHAMN |
3:11.05 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
306 |
5 |
|
Magnus Andersson |
2009 |
VÄSTERVIK |
3:13.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
6 |
|
Odin Esbensen |
2009 |
JÖNKÖPING |
3:18.03 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
280 |
7 |
|
Elis Ekström |
2009 |
WISBY SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar |
Final 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
310 |
1 |
|
Vilgot Grimvall |
2008 |
VÄSTERVIK |
3:03.75 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
215 |
2 |
|
David Kjellander Hansen |
2008 |
SK SYDSIM |
3:01.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
3 |
|
Olof Johansson |
2009 |
JÖNKÖPING |
2:43.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
347 |
4 |
|
Emanuel Tidåsen |
2002 |
VÄXJÖ SS |
2:19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
5 |
|
Alvar Aktner |
2006 |
FINSPÅNG |
2:35.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
336 |
6 |
|
Andrei Patrick Popescu |
2008 |
VÄXJÖ SS |
2:50.10 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
7 |
|
Emil Östemar |
2007 |
FINSPÅNG |
3:02.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
321 |
8 |
|
Isak Hässlebro |
2007 |
VÄXJÖ SS |
3:07.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-12 13:41:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|