Program för UGP 3 2022, Sjöbo
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 2 Lördag EM
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Arrangör: |
Skånesim/Sjöbo SS |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 15 okt 2022 till den 16 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar
|
Final 1 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
327 |
2 |
|
Arvid Nilsson |
2008 |
SK LÖDDE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
446 |
3 |
|
Teo Gustafsson |
2009 |
SK SYDSIM |
3:22.66 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
429 |
4 |
|
Axel Wall |
2009 |
SK SYDSIM |
3:14.65 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
439 |
5 |
|
Yonas Hsissi |
2009 |
SK SYDSIM |
3:18.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
449 |
6 |
|
Albert Ringström |
2009 |
SK TRITON |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
256 |
7 |
|
Lucas Kristensen |
2008 |
SS IDEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar |
Final 2 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
443 |
1 |
|
Marco Tosev |
2009 |
SK SYDSIM |
3:09.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
455 |
2 |
|
Otto Gjelvold |
2009 |
SK TRITON |
3:06.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
270 |
3 |
|
Algot Wassenius |
2006 |
KLIPPAN |
3:03.02 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
326 |
4 |
|
Simon Björk |
2009 |
SK LÖDDE |
2:58.40 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
266 |
5 |
|
Ayman Darouiche |
2007 |
KARLSHAMN |
3:01.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
467 |
6 |
|
Lucas Bergman |
2009 |
SK TRITON |
3:03.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
312 |
7 |
|
Liam Andersson |
2009 |
LANDSKRONA |
3:08.58 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
450 |
8 |
|
Noah Tsiparis |
2008 |
SK TRITON |
3:13.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar |
Final 3 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
436 |
1 |
|
Oscar Samberg |
2008 |
SK SYDSIM |
2:55.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
416 |
2 |
|
Elias Westerberg |
2008 |
SJÖBO SS |
2:55.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
434 |
3 |
|
Jack Rosengren |
2008 |
SK SYDSIM |
2:54.19 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
316 |
4 |
|
Theo Litzén |
2008 |
LANDSKRONA |
2:51.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
237 |
5 |
|
Fabian Fridh |
2008 |
ESLÖVS SS |
2:52.61 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
428 |
6 |
|
Alfred Freijs |
2008 |
SK SYDSIM |
2:54.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
432 |
7 |
|
David Kjellander Hansen |
2008 |
SK SYDSIM |
2:55.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
366 |
8 |
|
Matteo Hallencreutz |
2009 |
POSEIDON |
2:56.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar |
Final 4 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
353 |
1 |
|
Björn Lundin Linnér |
2008 |
POSEIDON |
2:48.40 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
251 |
2 |
|
Onzo Nilbo Burren |
2009 |
HS |
2:46.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
358 |
3 |
|
Filip Edlundh |
2009 |
POSEIDON |
2:44.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
478 |
4 |
|
Elliot Rosberg |
2008 |
VELLINGE-N |
2:43.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
247 |
5 |
|
Eric Sandrup |
2009 |
HS |
2:43.90 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
292 |
6 |
|
Thage Bergström |
2007 |
KSLS |
2:45.14 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
479 |
7 |
|
Elliot Salih |
2008 |
VELLINGE-N |
2:47.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
363 |
8 |
|
Kieran O'Brien |
2009 |
POSEIDON |
2:48.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar |
Final 5 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
324 |
1 |
|
Leo Eriksson |
2008 |
SK LÖDDE |
2:42.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
474 |
2 |
|
Hugo Prössel |
2006 |
VELLINGE-N |
2:39.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
484 |
3 |
|
Victor Ravn Rehnström |
2009 |
VELLINGE-N |
2:36.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
240 |
4 |
|
Adam Malmquist |
2006 |
ESLÖVS SS |
2:35.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
509 |
5 |
|
Alexander Ljungdahl |
2006 |
ÄNGELHOLM |
2:35.47 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
499 |
6 |
|
Aaron Conradsson Häggel |
2008 |
YSTADS SS |
2:38.04 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
367 |
7 |
|
Noah Zhang |
2008 |
POSEIDON |
2:41.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
299 |
8 |
|
Vilmer Johansson Rönqvist |
2007 |
LANDSKRONA |
2:42.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar |
Final 6 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
431 |
1 |
|
Cristian Stefan Nicoara |
2008 |
SK SYDSIM |
2:32.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
372 |
2 |
|
Tim Edelberg |
2007 |
POSEIDON |
2:29.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
425 |
3 |
|
Viktor Spoelstra |
2004 |
SJÖBO SS |
2:27.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
457 |
4 |
|
Albin Nyholm |
2007 |
SK TRITON |
2:17.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
473 |
5 |
|
Jonatan Bååth |
2006 |
VELLINGE-N |
2:25.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
333 |
6 |
|
Martin Pettersson |
2005 |
POSEIDON |
2:27.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
350 |
7 |
|
Arthur Ekman |
2007 |
POSEIDON |
2:31.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
265 |
8 |
|
Malte Olsson |
2005 |
KARLSHAMN |
2:32.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-15 13:47:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|