2023-01-27   06:17:16
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för UGP 3 2022, Sjöbo

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag FM

Document
Heatlista
UGP 3
Plats: Sjöbo Simanläggning Arrangör: Skånesim/Sjöbo SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 okt 2022 till den 16 okt 2022
Gren 1, 200m Frisim Damer
Final 1 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:00
Anm tid
Start ca:
1
2
308 3 Astrid Wagner 2008 LANDSKRONA
417 4 Neimi Carlsson 2009 SJÖBO SS
322 5 Hanna  Dahlander 2008 SK LÖDDE
6
7
8
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 2 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:03
239 1 Hanna Håkansson 2009 ESLÖVS SS
535 2 Hedda Bergendorff 2009 SK STIMMET 3:02.11
238 3 Ida Håkansson 2007 ESLÖVS SS 2:59.94 L
310 4 Elma Sofic 2009 LANDSKRONA 2:56.30 L
444 5 Neira Kulenovic 2009 SK SYDSIM 2:58.18
317 6 Tilda Ek-Wärn 2006 LANDSKRONA 3:00.63
267 7 Erica Camper 2009 KLIPPAN 3:05.80
475 8 Alva Hansen 2009 VELLINGE-N
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 3 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:07
468 1 Marie Rönn Frigård 2008 SK TRITON 2:54.67
263 2 Astrid Bengtsson 2009 KARLSHAMN 2:49.95 L
447 3 Ebba Andersson 2009 SK TRITON 2:49.14
383 4 Alma Lindgren 2009 SK RAN 2:47.07
296 5 Maja Antonsson 2007 LANDSKRONA 2:48.16 L
385 6 Amila Jelacic 2008 SK RAN 2:49.17
388 7 Helin Cakmak 2008 SK RAN 2:51.08
309 8 Ella Larsson 2009 LANDSKRONA 2:55.41 L
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 4 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:11
365 1 Margareta Ciardi 2009 POSEIDON 2:45.10
311 2 Emmy Ekvall 2009 LANDSKRONA 2:44.67
430 3 Clara Landmyr 2009 SK SYDSIM 2:42.00
271 4 Billie Åstrand 2009 KLIPPAN 2:41.65
498 5 Tora Stark Friis 2008 YSTADS SS 2:41.88 L
508 6 Saga Johansson 2008 ÄNGELHOLM 2:43.39
241 7 Jenny Rappe 2007 ESLÖVS SS 2:44.68
248 8 Felicia Jönsson 2009 HS 2:46.09
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 5 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:14
Anm tid
Start ca:
313 1 Lisen Burnesson 2008 LANDSKRONA 2:40.69
242 2 Ebba Reslow-Plym 2008 ESLÖVS SS 2:40.05 L
300 3 Elin Malmgren 2007 LANDSKRONA 2:39.59 L
452 4 Frida Mårtensson 2009 SK TRITON 2:39.51
516 5 Ella Knutsson 2009 TRELLEBORG 2:39.53
483 6 Saga Evenås 2009 VELLINGE-N 2:39.88
352 7 Astrid Zetterström 2008 POSEIDON 2:40.21
302 8 Linnea Mårtensson 2006 LANDSKRONA 2:41.47 L
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 6 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:18
534 1 Ella Franvin 2009 SK STIMMET 2:38.99
377 2 Vilda Grönberg 2009 POSEIDON 2:37.72
246 3 Ellinor Nilsson 2009 HS 2:37.36 L
304 4 Julia Palm 2006 LANDSKRONA 2:35.92
527 5 Luna Simonsson 2005 RINGSJÖ SK 2:36.06
291 6 Lee Strunk 2009 KSLS 2:37.51
348 7 Anja  Lindroth 2009 POSEIDON 2:38.77
360 8 Ida Johansson 2009 POSEIDON 2:39.26
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 7 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:21
378 1 Zuzanna Kubasiak 2009 POSEIDON 2:33.96
250 2 Kajsa Berg 2009 HS 2:33.52
464 3 Beatrice Hanner 2008 SK TRITON 2:33.08
387 4 Emmie Engdahl 2008 SK RAN 2:32.80
268 5 Patricia Pitula 2008 KLIPPAN 2:33.02 L
393 6 Mathilda Molin 2009 SK RAN 2:33.35
384 7 Amanda Nettleingham 2009 SK RAN 2:33.80
301 8 Mia Maric 2009 LANDSKRONA 2:35.30 L
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 8 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:24
355 1 Ellen-Grete Reinap 2008 POSEIDON 2:31.81
356 2 Elsa Holmqvist 2009 POSEIDON 2:30.31
357 3 Ester Giselsson Tholin 2009 POSEIDON 2:29.63
369 4 Sabela Rouco Aparicio 2009 POSEIDON 2:29.23
519 5 Freja Härstedt 2007 TRELLEBORG 2:29.26
435 6 Livia Landmyr 2006 SK SYDSIM 2:29.74
456 7 Linnéa Kamstad 2008 SK TRITON 2:31.27
438 8 Tyra Johansson 2008 SK SYDSIM 2:32.70
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 9 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:28
536 1 Signe Nilsson 2008 SK STIMMET 2:28.49
368 2 Pia Drazdziule 2008 POSEIDON 2:28.09
494 3 Elsa Lundstedt 2007 YSTADS SS 2:26.99
294 4 Clara Andersson 2007 LANDSKRONA 2:25.39 L
359 5 Hennie Bergquist 2008 POSEIDON 2:26.59 L
530 6 Sarah Fransson 2006 MKK 2:28.05
511 7 Alma Persson 2008 ÖSTERLEN 2:28.40
306 8 Mindalin Sjöholm 2008 LANDSKRONA 2:28.95
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 10 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:31
482 1 Lilly Renlund 2009 VELLINGE-N 2:24.89 L
347 2 Alice Seyffart 2008 POSEIDON 2:23.89
351 3 Astrid Larsson 2008 POSEIDON 2:23.09
370 4 Selma Lindell 2008 POSEIDON 2:22.55
269 5 Tyra Hjorth 2005 KLIPPAN 2:22.78
433 6 Elinor Fröjd 2007 SK SYDSIM 2:23.38
376 7 Vilda Berg 2007 POSEIDON 2:24.11
371 8 Sienna Anker 2008 POSEIDON 2:25.06
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 11 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:34
354 1 Ebba Eriksson 2008 POSEIDON 2:21.38
488 2 Lilly Frost 2008 VELLINGE-N 2:20.61
501 3 Tyra Rundgren 2008 YSTADS SS 2:18.01
477 4 Ella Nyman 2009 VELLINGE-N 2:16.52
272 5 Lovisa Sjöholm 2006 KLIPPAN 2:17.48
487 6 Maja Rödin 2006 VELLINGE-N 2:19.58
489 7 Nirma Bååth 2008 VELLINGE-N 2:20.61
374 8 Tyra Ekeberg 2007 POSEIDON 2:21.81
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 12 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:37
495 1 Olivia Malmborg 2006 YSTADS SS 2:15.12
469 2 Anna Jörgensen 2007 SK TRITON 2:13.06
529 3 Thea Brünjes 2004 KIVIKS SK 2:09.56 L
344 4 Clara Steen 2003 POSEIDON 2:08.84
458 5 Maja Blomliden 2004 SK TRITON 2:08.93
340 6 Frida Jansson 2006 POSEIDON 2:11.69
422 7 Nellie Björkqvist 2007 SJÖBO SS 2:13.48
341 8 Isa Ståhl 2006 POSEIDON 2:15.80 L
2022-10-14 19:14:08 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Sjöbo Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner