Program för Ungdoms GP 3 med Falu-Sprinten 2022
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 15/10 Klockan 10.00 (Insim kl. 09.00-09.50)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Ungdoms GP 3 med Falu-Sprinten 2022, Falun
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnets Simhall |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 15 okt 2022 till den 16 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer
|
Final 1 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
UGP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
2 |
|
Ella Hansson |
2009 |
FALUN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
154 |
3 |
|
Wilma Håkansson |
2009 |
UPSALA S |
3:41.65 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
145 |
4 |
|
Signe Bergqvist |
2009 |
UPSALA S |
3:10.37 |
|
S8 - A, 12, + |
|
133 |
5 |
Ebba Pihl |
2006 |
SANDVIKEN |
3:21.12 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
157 |
6 |
|
Johanna Hellman |
2008 |
UPSALA S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
7 |
|
Mathilda Lagerberg |
2009 |
FALUN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer |
Final 2 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
156 |
1 |
|
Caisa Karlsson |
2008 |
UPSALA S |
3:09.69 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
155 |
2 |
|
Emma Fredriksson |
2008 |
UPSALA S |
3:06.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
224 |
3 |
|
Isabelle Mineur |
2009 |
SUNDSVALL |
3:00.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
207 |
4 |
|
Ingrid Jonsson |
2008 |
SK ÄGIR |
2:52.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
140 |
5 |
|
Anna Påve |
2008 |
UPSALA S |
2:55.55 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
212 |
6 |
|
Wilma Svantes |
2009 |
BORLÄNGE |
3:00.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
7 |
|
Amanda Ljungdahl |
2009 |
HÄRNÖSAND |
3:08.34 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer |
Final 3 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
228 |
1 |
|
Vendela Holmvall |
2007 |
SUNDSVALL |
2:51.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
2 |
|
Elin Wennberg |
2009 |
FALUN |
2:47.24 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
171 |
3 |
|
Isabelle Helin |
2009 |
VÄSTERÅS |
2:45.60 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
195 |
4 |
|
Alma Djusberg |
2008 |
SK ÄGIR |
2:44.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
5 |
|
Elsa Larsson |
2008 |
NJURUNDA |
2:45.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
185 |
6 |
|
Leira Sandvall |
2009 |
VÄSTERÅS |
2:47.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
7 |
|
Julia Kraft |
2008 |
HEDEMORA |
2:48.56 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer |
Final 4 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
1 |
|
Amanda Häll |
2008 |
BOLLNÄS SS |
2:43.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
214 |
2 |
|
Carla Karsberg |
2007 |
FALUN |
2:41.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
3 |
|
Emilia Sundholm |
2007 |
NJURUNDA |
2:40.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
129 |
4 |
|
Elsa Hedenström |
2009 |
SANDVIKEN |
2:39.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
5 |
|
Nellie Szabo |
2009 |
FALUN |
2:40.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
138 |
6 |
|
Ida Schönberg |
2009 |
UPSALA S |
2:41.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
243 |
7 |
|
Jasmine Rydefjord |
2007 |
SK ÄGIR |
2:42.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer |
Final 5 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
191 |
1 |
|
Towa Carlberg |
2008 |
SK ÄGIR |
2:38.12 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
235 |
2 |
|
Noelia Frank |
2007 |
SUNDSVALL |
2:36.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
173 |
3 |
|
Julia Singelman |
2009 |
VÄSTERÅS |
2:35.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
4 |
|
Emelie Törnquist |
2008 |
UPSALA S |
2:33.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
144 |
5 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
UPSALA S |
2:34.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
165 |
6 |
|
Josefin Johansson |
2006 |
VÄSTERÅS |
2:35.24 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
7 |
|
Alicia Kraft |
2007 |
HEDEMORA |
2:36.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer |
Final 6 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
202 |
1 |
|
Julia Johansson |
2008 |
SK ÄGIR |
2:32.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
231 |
2 |
|
Alva Norgren |
2006 |
SUNDSVALL |
2:31.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
151 |
3 |
|
Milia Hardy |
2008 |
UPSALA S |
2:30.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
192 |
4 |
|
Emilia Eliasson |
2008 |
SK ÄGIR |
2:27.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
220 |
5 |
|
Maja Henningsson |
2008 |
SUNDSVALL |
2:29.30 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
126 |
6 |
|
Ida Lundell |
2008 |
SALA SS |
2:31.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
175 |
7 |
|
Philia Norling |
2008 |
VÄSTERÅS |
2:31.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer |
Final 7 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
1 |
|
Wilja Edin |
2006 |
NJURUNDA |
2:27.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
2 |
|
Hanna Nordberg |
2009 |
NJURUNDA |
2:27.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
189 |
3 |
|
Emelie Betzel |
2008 |
SK ÄGIR |
2:26.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
4 |
|
Julia Escamilla Nordén |
2008 |
LUDVIKA SS |
2:26.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
5 |
|
Moa Nordström |
2007 |
SALA SS |
2:26.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
174 |
6 |
|
Kajsa Trossmo |
2008 |
VÄSTERÅS |
2:27.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
190 |
7 |
|
Linnea Betzel |
2007 |
SK ÄGIR |
2:27.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer |
Final 8 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
1 |
|
Linnéa Monfelt |
2009 |
FALUN |
2:25.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
2 |
|
Thea Eriksson |
2006 |
SK ENA |
2:24.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
203 |
3 |
|
Linnea Wallskog |
2008 |
SK ÄGIR |
2:23.46 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
197 |
4 |
|
Alva Forsberg |
2008 |
SK ÄGIR |
2:21.33 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
168 |
5 |
|
Cecilia Brunzell |
2006 |
VÄSTERÅS |
2:22.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
6 |
|
Alexandra Blomqvist |
2007 |
NJURUNDA |
2:23.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
7 |
|
Elsa Karls |
2008 |
BORLÄNGE |
2:24.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer |
Final 9 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
1 |
|
Nelly Antlöv |
2002 |
FALUN |
2:18.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
2 |
|
Doris von Hofsten |
2008 |
FALUN |
2:16.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
219 |
3 |
|
Kajsa Burman |
2007 |
SUNDSVALL |
2:15.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
136 |
4 |
|
Moa Zetterström |
2005 |
TÄBY SIM |
2:14.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
221 |
5 |
|
Astrid Newsham |
2008 |
SUNDSVALL |
2:15.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
6 |
|
Alva Granzell |
2006 |
KARLSTAD |
2:16.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
7 |
|
Ida Sundholm |
2005 |
NJURUNDA |
2:16.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer |
Final 10 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
237 |
1 |
|
Alma Mühr |
2005 |
ÖSA |
2:13.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
160 |
2 |
|
Lilian Löwgren |
2007 |
VÄSTERÅS |
2:11.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
3 |
|
Clara Bergh |
2004 |
NJURUNDA |
2:08.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
4 |
|
Ebba Rosenquist |
1989 |
NJURUNDA |
2:04.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
5 |
|
Julia Lindgren |
2004 |
FALUN |
2:06.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
6 |
|
Linnea Sjöberg |
2006 |
HÄRNÖSAND |
2:11.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
187 |
7 |
|
Julia Holmberg |
2002 |
VÄSTERÅS |
2:12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-15 09:10:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|