Startliste for Region Syd Turnering 1
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
UC Syds svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 24. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
100m Rygsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
184 |
|
Louis Stæhr Bentsen |
2010 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:13.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
170 |
|
Niclas Petersen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
1:14.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
118 |
|
Oscar Hågensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:17.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
15 |
|
Danilo Vaarning |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
1:17.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
100 |
|
Nikolai Elgaard |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:21.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
32 |
|
Ebbe Als Olsen |
2007 |
Kolding SK |
DEN |
1:22.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
188 |
|
Jonathan R. S. Pedersen |
2011 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:26.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
98 |
|
Rasmus Neuber |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:26.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
187 |
|
Mikkel Philipsen |
2009 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:30.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
99 |
|
Nikolaj Holst Gregersen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:31.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
6 |
|
Jakob Kristensen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
1:34.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
191 |
|
Aksel Dreyer Bøttiger |
2011 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:35.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
23 |
|
Marcus Korsholm Gaster |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
1:35.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
13 |
|
Jakob Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
1:36.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
25 |
|
Otto Thuelund |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
1:39.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
24 |
|
Noah Andersen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
1:43.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
77 |
|
Neset Demiral |
2009 |
Frem Odense |
DEN |
1:49.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
186 |
|
Holger Vinden Understup |
2011 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:53.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
194 |
|
Valdemar Pii Walther |
2010 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:54.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
189 |
|
Milad Fahim |
2011 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:56.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
185 |
|
August Outze Maiborg |
2010 |
Swim Team Odense |
DEN |
2:05.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
94 |
|
Magnus Villum Møller |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
1 |
|
Anton Busk-Clausen |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
192 |
|
Aksel Sebelin Espegård |
2008 |
Swim Team Odense |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
190 |
|
Gustav Skulvad |
2009 |
Swim Team Odense |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-09-2022 12:28.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|