Startliste for Region Syd Turnering 1
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startliste |
|
|
|
|
|
|
Placering: |
UC Syds svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 24. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer
|
Final 1 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
1 |
|
Kristian Witt |
2011 |
ESBJERG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
2 |
|
Maksym Bovtruk |
2007 |
KOLDING |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
3 |
|
Lucas Rosendahl Søndergaard |
2010 |
KOLDING |
1:02.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
4 |
|
Niklas Weber |
2012 |
ESBJERG |
1:10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
5 |
|
Gustav Karow |
2009 |
KOLDING |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer |
Final 2 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
1 |
|
Emil Raunkjær Otzen |
2009 |
KOLDING |
59.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
185 |
2 |
|
August Outze Maiborg |
2010 |
STO |
55.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
3 |
|
Tobias Otzen |
2008 |
KOLDING |
52.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
189 |
4 |
|
Milad Fahim |
2011 |
STO |
53.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
5 |
|
Willum Schmidt |
2010 |
KOLDING |
58.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
6 |
|
Emin Hadzic |
2010 |
KOLDING |
1:00.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer |
Final 3 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
1 |
|
Din Husejnovic |
2010 |
KOLDING |
49.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
194 |
2 |
|
Valdemar Pii Walther |
2010 |
STO |
49.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
3 |
|
Anton Busk-Clausen |
2012 |
NYBORG |
47.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
181 |
4 |
|
Marcus Puggaard Hougaard |
2011 |
VEJEN |
47.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
5 |
|
Sebastian Patterson |
2012 |
ESBJERG |
49.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
186 |
6 |
|
Holger Vinden Understup |
2011 |
STO |
50.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer |
Final 4 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
139 |
1 |
|
Mathias Jittipat Nielsen |
2012 |
ESBJERG |
46.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
2 |
|
Marcus Korsholm Gaster |
2010 |
NYBORG |
43.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
3 |
|
Noah Andersen |
2009 |
NYBORG |
42.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
135 |
4 |
|
David Beck Poulsen |
2010 |
ESBJERG |
42.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
140 |
5 |
|
Oscar Salskov Iversen |
2010 |
ESBJERG |
44.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
6 |
|
Anton Rasmussen |
2010 |
ESBJERG |
46.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer |
Final 5 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
172 |
1 |
|
Frederik R Mortensen |
2011 |
SØNDERBORG |
39.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
2 |
|
Jakob Kristensen |
2009 |
NYBORG |
38.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
3 |
|
Oscar Hågensen |
2008 |
ESBJERG |
36.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
188 |
4 |
|
Jonathan R. S. Pedersen |
2011 |
STO |
38.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
180 |
5 |
|
Rasmus Wadskjær |
2008 |
VEJEN |
38.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
6 |
|
Mikkel Guldager Stougaard |
2010 |
ESBJERG |
42.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer |
Final 6 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
1 |
|
Mads Kvorning |
2008 |
KOLDING |
36.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
170 |
2 |
|
Niclas Petersen |
2009 |
SØNDERBORG |
34.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
163 |
3 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
SØNDERBORG |
33.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
184 |
4 |
|
Louis Stæhr Bentsen |
2010 |
STO |
33.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
5 |
|
Tobias Hesse |
2007 |
KOLDING |
35.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
6 |
|
Emil Asger Møller |
2009 |
ESBJERG |
36.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2022 08:52.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|