Startliste for Region Syd Turnering 1
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startliste |
|
|
|
|
|
|
Placering: |
UC Syds svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 24. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Damer
|
Final 1 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
2 |
|
Josefine Steen Harboe |
2011 |
NYBORG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
164 |
3 |
|
Ciro Cheetancheri |
2011 |
SØNDERBORG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
4 |
|
Iben Witt |
2011 |
ESBJERG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Damer |
Final 2 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
2 |
|
Anne Hangaard |
2011 |
NYBORG |
3:54.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
3 |
|
Vera Luna Alstrup-Lopez |
2011 |
FREM |
3:37.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
4 |
|
Jemima Patterson |
2011 |
ESBJERG |
3:43.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
5 |
|
Isabelle Weber |
2009 |
ESBJERG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Damer |
Final 3 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
1 |
|
Frida Krogh Kristiansen |
2011 |
NYBORG |
3:24.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
2 |
|
Alma Schmidt |
2009 |
KOLDING |
3:19.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
3 |
|
Clara Galsgaard Tveskov |
2009 |
FREM |
3:13.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
4 |
|
Alberte Kvorning |
2011 |
KOLDING |
3:14.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
5 |
|
Karla Krog |
2011 |
NYBORG |
3:22.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
6 |
|
Emilie Guldager Schmidt |
2011 |
NYBORG |
3:32.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Damer |
Final 4 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
1 |
|
Ida Elsborg Gorecki |
2010 |
FREM |
3:10.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
2 |
|
Maren Skovsborg |
2008 |
ESBJERG |
3:03.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
3 |
|
Inés Mendoza |
2007 |
KOLDING |
2:54.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
4 |
|
Frederikke M. Kejlstrup |
2008 |
KOLDING |
2:59.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
5 |
|
Anna Lindstedt |
2010 |
NYBORG |
3:08.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
6 |
|
Mia Enevold Pedersen |
2010 |
FREM |
3:12.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Damer |
Final 5 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
1 |
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
ESBJERG |
2:44.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
2 |
|
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
ESBJERG |
2:39.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
3 |
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
ESBJERG |
2:32.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
4 |
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
ESBJERG |
2:37.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
5 |
|
Elena Mendoza |
2009 |
KOLDING |
2:42.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
6 |
|
Amalie Jørgensen |
2010 |
FREM |
2:44.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Damer |
Final 6 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
1 |
|
Emilia Spangsberg |
2007 |
KOLDING |
2:28.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
130 |
2 |
|
Carolina Schlander |
2007 |
ESBJERG |
2:23.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
166 |
3 |
|
Lotta Træger |
2008 |
SØNDERBORG |
2:16.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
4 |
|
Ane Christensen |
2006 |
KOLDING |
2:16.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
117 |
5 |
|
Rosa Ella Kjems |
2008 |
ESBJERG |
2:24.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
6 |
|
Lea Timmermand |
2008 |
ESBJERG |
2:30.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2022 08:52.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|