Startliste for Øst Junior/Senior kortbane 2022
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag Indl 9.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startliste |
|
Østdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer
|
Indledende heat 1 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
1:03.74 |
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Berlin (GER) |
10-08-2013 |
|
|
DJR |
1:06.73 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
|
Vejle (DEN) |
31-10-2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
283 |
1 |
|
Ida Celine Sangstad Holst |
2007 |
GSK |
1:22.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
280 |
2 |
|
Mathilde Johansen |
2007 |
GSK |
1:21.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
361 |
3 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
STT |
1:20.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
4 |
|
Mira Capito |
2007 |
A6-SLANGE |
1:19.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
410 |
5 |
|
Andrea Strandby |
2007 |
TRITON B |
1:19.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
148 |
6 |
|
Asta Hänel Christensen |
2008 |
HVIDOVRE |
1:20.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
354 |
7 |
|
Ida L. Færgemann |
2008 |
FARUM |
1:21.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
8 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
LYNGBY |
1:23.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer |
Indledende heat 2 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
260 |
0 |
|
Liya Arnholtz |
2007 |
HELSINGE |
1:19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
466 |
1 |
|
Naja Kammann |
2008 |
MK31 |
1:17.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
292 |
2 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
GLADSAXE |
1:17.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
442 |
3 |
|
Lara Ghizzaui |
2007 |
VI39 |
1:16.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
475 |
4 |
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
VEJLE |
1:16.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
483 |
5 |
|
Ella Gohr Metz |
2005 |
VEST |
1:16.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
6 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
SOLRØD |
1:17.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
230 |
7 |
|
Anna Stausholm |
2006 |
HELSINGØR |
1:17.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
8 |
|
Amalie Mønster Birk |
2007 |
KØGE |
1:19.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
511 |
9 |
|
Caroline Søe Jepsen |
2007 |
SVØMSK |
1:19.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer |
Indledende heat 3 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
203 |
0 |
|
Ella Stensgaard |
2008 |
HOVEDSTAD |
1:15.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
1 |
|
Nina Katrine N. Nissen |
2006 |
LYNGBY |
1:14.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
2 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6-SLANGE |
1:12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
445 |
3 |
|
Sarah Gudme |
2007 |
VI39 |
1:11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
4 |
|
Josephine Kruse |
2002 |
ALLERØD |
1:07.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
149 |
5 |
|
Emilie Nyegaard |
2001 |
HVIDOVRE |
1:10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
352 |
6 |
|
Dagmar Boeck |
2004 |
FARUM |
1:12.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
7 |
|
Frederikke Bjerregaard Hansen |
2005 |
NÆSTVED |
1:13.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
160 |
8 |
|
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
HVIDOVRE |
1:15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
154 |
9 |
|
Sofie Bak |
2003 |
HVIDOVRE |
1:16.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer |
Indledende heat 4 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
0 |
|
Anja Englert |
2008 |
ALLERØD |
1:15.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
1 |
|
Sofie Lund Leidecker |
2008 |
BIRKERØD |
1:14.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
368 |
2 |
|
Sofie Hansen |
2002 |
KVIK |
1:12.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
197 |
3 |
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
HOVEDSTAD |
1:10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
4 |
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6-SLANGE |
1:07.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
299 |
5 |
|
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
GLADSAXE |
1:09.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
409 |
6 |
|
Mathilde Hager |
2001 |
TRITON B |
1:11.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
7 |
|
Wilma Adelhardt Madsen |
2008 |
LYNGBY |
1:13.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
190 |
8 |
|
Julie Philip |
2007 |
HOVEDSTAD |
1:14.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
9 |
|
Caroline Madsen |
2008 |
LYNGBY |
1:16.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer |
Indledende heat 5 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
231 |
0 |
|
Caroline Haugland |
2007 |
HELSINGØR |
1:15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
175 |
1 |
|
Sofie Maagøe |
2003 |
HOVEDSTAD |
1:13.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
2 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
ALLERØD |
1:12.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
3 |
|
Mille Frydendahl |
2006 |
ALLERØD |
1:10.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
464 |
4 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
MK31 |
1:05.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
167 |
5 |
|
Regitze Gaard |
2001 |
HOVEDSTAD |
1:07.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
169 |
6 |
|
Ofelia Vejsager Nøddekær |
2005 |
HOVEDSTAD |
1:11.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
455 |
7 |
|
Cille Kirketerp |
2005 |
MK31 |
1:12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
184 |
8 |
|
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
HOVEDSTAD |
1:14.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
188 |
9 |
|
Charlotte Dreyer Riis |
2006 |
HOVEDSTAD |
1:16.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2022 08:20.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|