Program för CSIT SWIMMING CHAMPIONSHIPS
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Friday morning
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Oulun uimahalli |
Organizer: |
Haukiputaan Heitto / Oulun Lohet |
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Aug 26, 2022 to Aug 27, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
100m Freestyle Women |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 and younger |
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
|
|
Status |
|
1 |
3 |
|
Ditte Claeys |
2010 |
Fros Belgium |
BEL |
1:06.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
222 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
FIN |
1:09.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
217 |
|
Sara Laukkanen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
FIN |
1:09.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
11 |
|
Femke De Cuyper |
2010 |
Fros Belgium |
BEL |
1:10.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
71 |
|
Vittoria Maria Greco |
2010 |
AICS ITALY |
ITA |
1:12.37 |
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
1:12.83 |
|
|
|
219 |
Tuuli Leinonen |
2009 |
FIN |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
1:13.46 |
|
|
|
225 |
Emma Rautio |
2010 |
FIN |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
Oulun Lohet |
|
1:16.12 |
|
|
|
|
|
177 |
Saimi Siika-aho |
2009 |
FIN |
S |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
1:16.48 |
|
|
|
226 |
Hilma Tiri |
2011 |
FIN |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
Oulun Lohet |
|
1:16.69 |
|
|
|
178 |
Enna Alasuutari |
2009 |
FIN |
|
11 |
|
|
|
|
|
|
Oulun Lohet |
|
1:19.43 |
|
|
|
183 |
Kirsti Ryynänen |
2010 |
FIN |
|
12 |
|
|
|
|
|
|
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
1:20.46 |
|
|
|
|
|
230 |
Mimosa Ryhänen |
2009 |
FIN |
S |
|
13 |
|
|
|
|
|
|
Oulun Lohet |
|
1:20.81 |
|
|
|
|
|
186 |
Isla Kettula |
2010 |
FIN |
S |
|
14 |
|
|
|
|
|
|
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
1:28.86 |
|
|
|
|
|
235 |
Aamu Litendahl |
2010 |
FIN |
S |
|
15 |
|
|
|
|
|
|
Oulun Lohet |
|
1:29.06 |
|
|
|
201 |
Elli Takkinen |
2010 |
FIN |
|
16 |
|
|
|
|
|
|
Oulun Lohet |
|
1:29.30 |
|
|
|
|
|
185 |
Peppiina Myllykangas |
2009 |
FIN |
S |
|
17 |
|
|
|
|
|
|
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
1:30.33 |
|
|
|
236 |
Minttu Saukko |
2012 |
FIN |
|
18 |
|
|
|
|
|
|
Oulun Lohet |
|
1:30.53 |
|
|
|
202 |
Olga Mattila |
2011 |
FIN |
|
19 |
|
|
|
|
|
|
Oulun Lohet |
|
1:31.39 |
|
|
|
190 |
Hilla Vilppola |
2010 |
FIN |
|
20 |
|
|
|
|
|
|
Oulun Lohet |
|
1:32.00 |
|
|
|
200 |
Peppi Räsänen |
2012 |
FIN |
|
21 |
|
|
|
|
|
|
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
1:37.38 |
|
|
|
|
|
240 |
Aada Haapakoski |
2011 |
FIN |
S |
|
22 |
|
|
|
|
|
|
AICS ITALY |
|
1:38.82 |
|
|
|
65 |
Sara Resta |
2010 |
ITA |
|
23 |
237 |
|
Anna Rautio |
|
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
1:38.85 |
|
|
|
2014 |
FIN |
|
24 |
231 |
|
Salla Pietilä |
|
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
1:38.90 |
|
|
|
|
|
2009 |
FIN |
S |
|
25 |
191 |
|
Fiona Kirveskoski |
|
Oulun Lohet |
|
1:43.93 |
|
|
|
2012 |
FIN |
|
26 |
238 |
|
Oona Rautio |
|
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
1:43.98 |
|
|
|
2012 |
FIN |
|
27 |
224 |
|
Hilla Saukko |
|
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
1:48.04 |
|
|
|
|
|
2009 |
FIN |
S |
|
14-15 years |
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
|
|
Status |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
ASKOE Austria |
|
1:00.50 |
|
|
|
137 |
Theresa Maieritsch |
2008 |
AUT |
|
2 |
|
|
|
|
|
|
AICS ITALY |
|
1:01.00 |
|
|
|
57 |
Caterina Sirri |
2007 |
ITA |
|
3 |
|
|
|
|
|
|
NCS Netherlands |
|
1:01.60 |
|
|
|
108 |
Nomi Olivier |
2007 |
NED |
|
4 |
|
|
|
|
|
|
ASKOE Austria |
|
1:01.78 |
|
|
|
138 |
Anne Georgescu |
2008 |
AUT |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
1:01.93 |
|
|
|
|
|
213 |
Iina Pasuri |
2007 |
FIN |
S |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
1:02.98 |
|
|
|
|
|
218 |
Auroora Kurttila |
2008 |
FIN |
S |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
AICS ITALY |
|
1:03.00 |
|
|
|
70 |
Giusy Belperio |
2008 |
ITA |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
NCS Netherlands |
|
1:03.50 |
|
|
|
98 |
Maud van Zwienen |
2007 |
NED |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
Oulun Lohet |
|
1:06.63 |
|
|
|
172 |
Silja Sipovaara |
2007 |
FIN |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
Oulun Lohet |
|
1:06.66 |
|
|
|
174 |
Enni Alatalo |
2007 |
FIN |
|
11 |
|
|
|
|
|
|
Oulun Lohet |
|
1:06.75 |
|
|
|
176 |
Nelli Vilppola |
2007 |
FIN |
|
12 |
|
|
|
|
|
|
Fros Belgium |
|
1:06.79 |
|
|
|
13 |
Eline Dardenne |
2007 |
BEL |
|
13 |
|
|
|
|
|
|
NCS Netherlands |
|
1:08.20 |
|
|
|
109 |
Evy Knops |
2007 |
NED |
|
14 |
212 |
|
Luna Sivonen |
|
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
1:08.76 |
|
|
|
|
|
2007 |
FIN |
S |
|
15 |
9 |
|
Camille Tommelein |
|
Fros Belgium |
|
1:09.37 |
|
|
|
2007 |
BEL |
|
16 |
175 |
|
Helmi Pekkala |
|
Oulun Lohet |
|
1:09.53 |
|
|
|
2008 |
FIN |
|
17 |
69 |
|
Marta Rausa |
|
AICS ITALY |
|
1:09.75 |
|
|
|
2007 |
ITA |
|
18 |
20 |
|
Ofelia Schillewaert |
|
Fros Belgium |
|
1:09.83 |
|
|
|
2008 |
BEL |
|
|
|
|
|
19 |
12 |
|
Emma D'Hoore |
|
Fros Belgium |
|
1:10.00 |
|
|
|
2007 |
BEL |
|
|
|
|
|
20 |
2 |
|
Nette Claeys |
|
Fros Belgium |
|
1:10.46 |
|
|
|
2008 |
BEL |
|
|
|
|
|
21 |
14 |
|
Nanou Van Alsenoy |
|
Fros Belgium |
|
1:10.83 |
|
|
|
2008 |
BEL |
|
|
|
|
|
22 |
19 |
|
Kaat De Vos |
|
Fros Belgium |
|
1:11.18 |
|
|
|
2008 |
BEL |
|
|
|
|
|
23 |
93 |
|
Anna van Arkel |
|
NCS Netherlands |
|
1:11.70 |
|
|
|
2007 |
NED |
|
|
|
|
|
24 |
10 |
|
Noor Loncke |
|
Fros Belgium |
|
1:12.67 |
|
|
|
2008 |
BEL |
|
|
|
|
|
25 |
18 |
|
Ashley Cocquyt |
|
Fros Belgium |
|
1:16.67 |
|
|
|
2007 |
BEL |
|
|
|
|
|
16-17 years |
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
|
|
Status |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
ASKOE Austria |
|
58.93 |
|
|
|
130 |
Anabel Ripfel |
2005 |
AUT |
|
2 |
|
|
|
|
|
|
Fros Belgium |
|
1:01.59 |
|
|
|
1 |
Dawn Versluys |
2005 |
BEL |
|
3 |
|
|
|
|
|
|
ASKOE Austria |
|
1:02.86 |
|
|
|
136 |
Pina Mayer |
2006 |
AUT |
|
4 |
|
|
|
|
|
|
NCS Netherlands |
|
1:03.10 |
|
|
|
94 |
Jennifer Veldhuisen |
2005 |
NED |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
AICS ITALY |
|
1:04.00 |
|
|
|
54 |
Sofia Ravaioli |
2006 |
ITA |
|
6 |
106 |
|
Manon Bouwer |
|
NCS Netherlands |
|
1:06.00 |
|
|
|
2006 |
NED |
|
7 |
97 |
|
Miruna Delfgou |
|
NCS Netherlands |
|
1:06.90 |
|
|
|
2005 |
NED |
|
18-24 years |
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
|
|
Status |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
Oulun Lohet |
|
1:03.51 |
|
|
|
161 |
Nanna Savolainen |
2004 |
FIN |
|
2 |
|
|
|
|
|
|
NCS Netherlands |
|
1:03.60 |
|
|
|
107 |
Loes Kolenberg |
2001 |
NED |
|
3 |
|
|
|
|
|
|
ACSI ITALY |
|
1:04.00 |
|
|
|
89 |
Erika Narcisi |
2003 |
ITA |
|
4 |
|
|
|
|
|
|
NCS Netherlands |
|
1:04.40 |
|
|
|
96 |
Naomi Veldhuisen |
2001 |
NED |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
ASKOE Austria |
|
1:05.14 |
|
|
|
129 |
Maria Vasic |
2004 |
AUT |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
NCS Netherlands |
|
1:05.50 |
|
|
|
95 |
Lara van Cuijk |
2002 |
NED |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
NCS Netherlands |
|
1:05.60 |
|
|
|
110 |
Denise Veldhuisen |
2000 |
NED |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
ASKOE Austria |
|
1:07.35 |
|
|
|
118 |
Alexandra Hackl |
2004 |
AUT |
|
25 ja vanhemmat |
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
|
|
Status |
|
1 |
208 |
|
Mervi Hillukkala |
1978 |
Kempeleen Pyrintö |
FIN |
1:15.23 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
38 |
|
GALIT ZIPORA GOLDZAK KUNIK |
1975 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
ISR |
1:16.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
36 |
|
EFRAT PNINA ALONI |
1964 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
ISR |
1:23.00 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
40 |
|
AVIVA KIS |
1968 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
ISR |
1:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
42 |
|
INNA SHNMIDOV |
1966 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
ISR |
1:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-08-19 11.10.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|