2022-06-26   22:30:14
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for DM Årgang Langbane 2022

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Document
Deltagerliste
DM årgang Langbane
Placering: Helsingør Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømme
Svømmeh 50m Stævne dato: 28. jun  2022 to 1. jul  2022
10 100m Butterfly Herrer
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 340 Valdemar Møller-Ern 2008 Vallensbæk IF Af 1939 DEN 1:01.37
2 395 Gustav Bøttiger 2008 Swim Team Odense DEN 1:02.99
3 188 Johannes Due Jessen 2008 Haderslev Svømme Klub DEN 1:04.53
4 285 Sigurd S. Kristensen 2008 Aalborg Svømmeklub DEN 1:04.73
5 218 Valther B. Wadstrøm 2008 Gentofte Svømme Klub DEN 1:05.31
6 216 Valdemar Hoffmann Hyldig 2008 Gentofte Svømme Klub DEN 1:05.79
7 178 Bastian Zahle 2008 Helsingør Svømmeklub DEN 1:05.93
8 162 Viktor Nymark Føge 2008 Herlev Svømning DEN 1:05.94
9 42 Tobias Møller-Munkøe 2008 Roskilde Svømning DEN 1:07.23
10 141 Malthe Le Fevre 2008 Horsens Svømmeklub DEN 1:07.76
11 239 Conrad Elsborg Gorecki 2008 Frem Odense DEN 1:08.24
12 352 Thor Rosselló-Tang 2008 Svømmeklubben MK31 DEN 1:08.53
13 65 Nicolai Molter Petersen 2008 Næstved Svømmeklub DEN 1:09.46
14 364 Frederik Jørgensen 2008 Vejle Svømmeklub DEN 1:09.47
15 76 Bertram Wagner 2008 Lyngby Svømmeklub DEN 1:10.08
16 159 Martin Kjær Thorsen 2008 Herning Svømmeklub DEN 1:10.25
17 265 Mathias Møller Madsen 2008 Fredericia Svømmeklub DEN 1:10.26
18 205 Nicklas Hiort 2008 Gladsaxe Svømmeklub DEN 1:10.52
19 8 Alexander Merl Larsen 2008 A6 JGI-Swim DEN 1:10.85
20 302 Kasper Egerod 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DEN 1:11.28
21 311 Maciej Dworzanski 2008 Svømmeklubben S 68 DEN 1:11.29
22 153 Christian Ekander 2008 Aarhus Swim - HEI DEN 1:11.33
23 20 Magnus Rantzau Vejvad 2008 Silkeborg Svømmeklub DEN 1:11.36
24 393 Asger Friis Justesen 2008 Vordingborg Svømme Klub DEN 1:11.38
25 182 Tobias Sune Andersen 2008 Helsingør Svømmeklub DEN 1:11.49
26 35 Frey Egholm Høgh 2008 Sigma Swim Allerød DEN 1:11.51
27 143 Villads Vestergaard Ahm 2008 Horsens Svømmeklub DEN 1:11.53
28 351 Rasmus Alexander Nielsen 2008 Svømmeklubben MK31 DEN 1:11.69
29 61 Gilbert Eskildsen 2008 Nyborg Svømmeklub DEN 1:12.04
30 369 Gustav Hansen 2008 Vejle Svømmeklub DEN 1:12.32
31 189 Ádám Czibere 2008 Haderslev Svømme Klub DEN 1:12.34
32 114 Sebastian K Olesen 2008 Hvidovre Svømmeklub DEN 1:12.56
33 255 Noah Junior Grene 2008 Esbjerg Svømmeklub DEN 1:12.65
34 52 Mathias Møller Nielsen 2008 Ringe Svømme Klub DEN 1:12.68
35 300 Christian V. F. Jakobsen 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DEN 1:12.87
36 313 Viktor Damkjær Pyndt 2008 SvømmeKlubben SYD DEN 1:12.95
37 229 Vincent W. Takla 2008 Gentofte Svømme Klub DEN 1:12.96
38 220 Federico Chiappini 2008 Gentofte Svømme Klub DEN 1:13.00
39 258 Jeppe Bech Bøgedal 2008 Esbjerg Svømmeklub DEN 1:13.99
40 291 Morten Holst-Jensen 2008 Swim Team Neptun DEN 1:14.18
41 13 Asger Ziethen 2008 Støvring Svømmeklub Pingvinen DEN 1:15.00
25-06-2022 11:28.29 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Dansk Svømmeunion

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner