Program for Järfälla Nationella
Below are all entry- and startlists shown by session.
Lördag Fm
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 8 apr 2022 till den 10 apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Bröstsim Herrar
|
Final 1 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:22.86 |
|
Daniel Räisänen |
|
Täby Sim (SWE) |
Järfälla |
2019-02-16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
483 |
3 |
|
Hjalmar Pettersson |
2007 |
WISBY SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
4 |
|
Ian Kim |
2008 |
DANDERYD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
5 |
|
Rasmus Larsson |
2009 |
JÄRFÄLLA S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Bröstsim Herrar |
Final 2 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
428 |
0 |
|
Seved Rönnholm |
2007 |
UPSALA S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
550 |
1 |
|
Joakim Sandström |
2008 |
SS04 |
3:23.98 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
373 |
2 |
|
Lucas Samuelsson |
2006 |
TYRESÖ SS |
3:08.05 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
585 |
3 |
|
William Bergstrand |
2009 |
JÄRFÄLLA S |
3:28.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
4 |
|
Max Löfgren |
2008 |
JÄRFÄLLA S |
3:22.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
446 |
5 |
|
Linus Jansson |
2006 |
UPSALA S |
3:26.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
212 |
6 |
|
Nathanael Alexanderson |
2006 |
SPÅRVÄGEN |
3:29.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
559 |
7 |
|
Lucas Tang |
2008 |
SS04 |
3:11.89 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
553 |
8 |
|
Hugo Bentzer |
2009 |
SS04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Bröstsim Herrar |
Final 3 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
0 |
|
Albin Forsberg |
2009 |
JÄRFÄLLA S |
3:17.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
140 |
1 |
|
Einar Welander |
2008 |
SK NEPTUN |
3:11.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
139 |
2 |
|
Christian Nylander Senke |
2008 |
SK NEPTUN |
3:11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
436 |
3 |
|
Gustav Call |
2009 |
UPSALA S |
3:05.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
386 |
4 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
TÄBY SIM |
2:55.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
451 |
5 |
|
Sixten Lindell |
2008 |
UPSALA S |
3:02.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
249 |
6 |
|
Felix Bang |
2009 |
SKK |
3:07.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
252 |
7 |
|
Casper Drozdz |
2006 |
SKK |
3:11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
126 |
8 |
|
Milton Eriksson |
2007 |
SK NEPTUN |
3:11.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
9 |
|
Elliot Engström |
2009 |
LIDINGÖ SK |
3:21.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Bröstsim Herrar |
Final 4 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
0 |
|
Oscar Andersson |
2007 |
LIDINGÖ SK |
2:53.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
422 |
1 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
UPSALA S |
2:51.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
2 |
|
Nils Franzen |
2008 |
JÄRFÄLLA S |
2:49.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
130 |
3 |
|
Oliver Rundström |
2008 |
SK NEPTUN |
2:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
220 |
4 |
|
Andreas Wallén |
2002 |
SPÅRVÄGEN |
2:43.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
240 |
5 |
|
Felix Norlin |
2005 |
SKK |
2:43.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
538 |
6 |
|
Gustav Aglert |
2004 |
SS04 |
2:46.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
7 |
|
Oscar Sjöberg |
2007 |
JÄRFÄLLA S |
2:49.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
519 |
8 |
|
Jonas Kvist |
2006 |
ÖSMO SS |
2:53.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
223 |
9 |
|
Viktor Dahlberg |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
2:54.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Bröstsim Herrar |
Final 5 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
0 |
|
Marcus Lundgren |
2006 |
SK NEPTUN |
2:42.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
1 |
|
Ludwig Skantz |
2005 |
JÄRFÄLLA S |
2:41.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
480 |
2 |
|
Jack Sjöberg |
2005 |
WISBY SS |
2:35.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
214 |
3 |
|
Jakub Majta |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
2:31.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
280 |
4 |
|
Theodor Fridh |
2002 |
SÖDERTÖRN |
2:26.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
302 |
5 |
|
Filip Antlöv |
1998 |
SÖDERTÖRN |
2:30.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
425 |
6 |
|
Oliver Munn |
2007 |
UPSALA S |
2:32.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
7 |
|
Uno Härmark |
2005 |
SK NEPTUN |
2:36.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
536 |
8 |
|
Alvin Johansson |
2005 |
SS04 |
2:41.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
9 |
|
Arthur Forsfält |
2008 |
MOTALA SS |
2:43.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-04-09 08:06:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|