Startliste for Bergen Swim Festival 2022
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Prelim A-flight Friday
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bergen Swim Festival 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
AdO Arena |
Organizer: |
Bergensklubbene |
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Apr 1, 2022 to Apr 3, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
100m Breaststroke Women |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
Tertnes Entreprenør AS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ER |
1:04.35 |
|
|
Ruta Meilutyte |
1997 |
Lithuania (LTU) |
Barcelona (ESP) |
7/29/2013 |
|
|
WR |
1:04.13 |
|
|
Lilly King |
1997 |
USA (USA) |
Budapest (HUN) |
7/25/2017 |
|
|
NR |
1:07.84 |
|
|
Katharina Stiberg |
1900 |
Bjerkvik SK (NOR) |
Roma" |
7/27/2009 |
|
|
BSF |
1:07.29 |
|
|
Jennie Johansson |
1988 |
SK Neptun (Swe) |
Bergen |
5/30/2015 |
|
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
Status |
|
1 |
648 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:07.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
505 |
|
Rosey Metz |
2001 |
Rijnhaeghe (SG) |
NED |
1:08.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
430 |
|
Eva Kummen |
2001 |
Lambertseter SK |
NOR |
1:09.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
188 |
|
Silje Rongevær Slyngstadli |
2004 |
Bergensvømmerne |
NOR |
1:09.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
507 |
|
Anne Palmans |
2000 |
Rijnhaeghe (SG) |
NED |
1:10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
363 |
|
Nika Steigerwald |
2006 |
Hessischer-Schwimm-Verband |
GER |
1:10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
677 |
|
Frida Stretre Løbersli |
2004 |
Triton Lillestrøm |
NOR |
1:11.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
480 |
|
June Selin |
2006 |
OI Svømming |
NOR |
1:12.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
180 |
|
Jonette Matland Lægreid |
2004 |
Bergensvømmerne |
NOR |
1:12.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
623 |
|
Susanne Steinnes |
2005 |
Stavanger SK |
NOR |
1:12.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
668 |
|
Gwen Bergum |
2004 |
Triton Lillestrøm |
NOR |
1:12.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
321 |
|
Julie Mathilde Bjordal |
2001 |
Hamar IL |
NOR |
1:13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
362 |
|
Hannah Schneider |
2008 |
Hessischer-Schwimm-Verband |
GER |
1:14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
683 |
|
Marte Reikvam |
2004 |
Triton Lillestrøm |
NOR |
1:14.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
151 |
|
Andrea Antun Mikkelsen |
2005 |
Bergens SC |
NOR |
1:14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
181 |
|
Maren Thoresen Malme |
1998 |
Bergensvømmerne |
NOR |
1:14.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
439 |
|
Anastasija Stepanova |
2005 |
Lambertseter SK |
NOR |
1:14.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
676 |
|
Aurora Kjensli |
2004 |
Triton Lillestrøm |
NOR |
1:15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
434 |
|
Tora Elise Lynes Nordli |
2005 |
Lambertseter SK |
NOR |
1:15.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
647 |
|
Cille Kirketerp |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:15.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
394 |
|
Mina Medhaug Rossebø |
2006 |
Karmøy SK |
NOR |
1:15.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
737 |
|
Nora Handegaard |
2006 |
Ullensakersvømmerne |
NOR |
1:15.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
322 |
|
Helena Eshaghi |
2004 |
Hamar IL |
NOR |
1:15.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
562 |
|
Eva Isabel Erbe |
2004 |
SK Speed |
NOR |
1:16.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
476 |
|
Iben Hovland Markussen |
2002 |
OI Svømming |
NOR |
1:16.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
309 |
|
Eline Myklebusthaug |
2004 |
Glitre SK/MSK |
NOR |
1:16.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
601 |
|
Karen Knutsen Klepp |
2008 |
Stavanger SK |
NOR |
1:16.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
604 |
|
Kari Ystrøm Lærdal |
2003 |
Stavanger SK |
NOR |
1:16.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
522 |
|
Mille Christensen Oftedal |
2007 |
Sandnes SLK |
NOR |
1:16.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
344 |
|
Elida Rykkje Larsen |
2007 |
Haugesund SK |
NOR |
1:17.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
314 |
|
Nora Ellingsen |
2003 |
Haldens SK |
NOR |
1:17.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
461 |
|
Dina Charlotte Jensen Rønning |
2003 |
Namsos SK |
NOR |
1:17.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
548 |
|
Helene Schultetus |
2006 |
SC Wiesbaden 1911 |
GER |
1:17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
521 |
|
Freja Christensen Oftedal |
2005 |
Sandnes SLK |
NOR |
1:17.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
409 |
|
Ellinor Paulsrud-Kvisla |
2007 |
Kolbotn IL |
NOR |
1:17.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
497 |
|
Ingrid Elise Borgstrøm |
2004 |
Randaberg IL |
NOR |
1:18.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
640 |
|
Lea Osberg Højsted |
2008 |
Svimjisamband Føroya |
FAR |
1:18.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
167 |
|
Elise Skjærven Aas |
2005 |
Bergens SC |
NOR |
1:18.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
584 |
|
Emilie Bentzen |
2007 |
Stavanger SK |
NOR |
1:18.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
303 |
|
Elin Birkeland Le-Viet |
2004 |
Glitre SK/BK |
NOR |
1:18.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
233 |
|
Aurora Lunde Engedal |
2006 |
Delfana |
NOR |
1:19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
532 |
|
Sophie Thon Østbø |
2009 |
Sandnes SLK |
NOR |
1:19.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
65 |
|
Ane Hanh Basberg |
2005 |
Asker SK |
NOR |
1:19.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
660 |
|
Emilie Mathilde Mårtensson |
2008 |
Team Sør/GSK |
NOR |
1:19.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
665 |
|
Emilie Furuborg |
2004 |
Team Sør/VSLK |
NOR |
1:19.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
297 |
|
Maja Arndal |
2003 |
Glitre SK/BK |
NOR |
1:19.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
598 |
|
Nynke Martine Hoekstra |
2005 |
Stavanger SK |
NOR |
1:20.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
298 |
|
Tuva Arndal |
2006 |
Glitre SK/BK |
NOR |
1:20.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
658 |
|
Vilde Egidius Krakstad |
2006 |
Team Sør/GSK |
NOR |
1:20.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
695 |
|
Mathilde Thomassen Halse |
2005 |
Tromsø SK |
NOR |
1:20.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
158 |
|
Norah Alice L. Rasmussen |
2006 |
Bergens SC |
NOR |
1:20.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
800 |
|
Elvida Fladset Hoel |
2002 |
Aalesunds SLK |
NOR |
1:21.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
388 |
|
Helene Instebø |
2006 |
Karmøy SK |
NOR |
1:21.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
816 |
|
Matilde Eliassen Sørlie |
2004 |
Ås IL |
NOR |
1:21.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
155 |
|
Saga Myhren |
2006 |
Bergens SC |
NOR |
1:21.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
140 |
|
Isobel Nævdal Indresand |
2006 |
Bergens SC |
NOR |
1:21.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
804 |
|
Selma Remøy Kvalsund |
2008 |
Aalesunds SLK |
NOR |
1:21.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
345 |
|
Erle Rykkje Larsen |
2005 |
Haugesund SK |
NOR |
1:21.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
606 |
|
Oda Helen Meling |
2004 |
Stavanger SK |
NOR |
1:21.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
786 |
|
Mari Riiser Javenes |
2006 |
Vågsbygd SLK |
NOR |
1:22.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
733 |
|
Fredrikke Oline Engebretsen |
2005 |
Ullensakersvømmerne |
NOR |
1:22.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
118 |
|
Melanija Silina |
2006 |
Bergen Vest SK |
NOR |
1:22.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
565 |
|
Celina Pham |
2008 |
SK Speed |
NOR |
1:22.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
792 |
|
Bertine Landeråen Hess |
2006 |
Øyane SK |
NOR |
1:22.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
395 |
|
Miina Johanne Johansen |
2004 |
Kirkenes SK |
NOR |
1:23.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
762 |
|
Maria Mjelva Straume |
2005 |
Volda TIL |
NOR |
1:23.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
248 |
|
Hannah Sophie Vietheer |
2008 |
Delfana |
NOR |
1:23.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
279 |
|
Helene van der Hoeven |
2001 |
Frisinn SK |
NOR |
1:23.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
285 |
|
Christina Langseth Vinterhus |
2008 |
Frisinn SK |
NOR |
1:23.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
424 |
|
Zsofia Boglarka Tolnai |
2008 |
Kristiansund SK |
NOR |
1:23.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
697 |
|
Kristine Isaksen |
2005 |
Tromsø SK |
NOR |
1:23.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
531 |
|
Alexandra Thon Østbø |
2007 |
Sandnes SLK |
NOR |
1:23.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
307 |
|
Klara Marie Skånhaug Bjørnstad |
2004 |
Glitre SK/DSK |
NOR |
1:23.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
267 |
|
Ingrid Kristine H. Hansen |
2007 |
Fauske SK |
NOR |
1:24.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
681 |
|
Nathania Newton |
2007 |
Triton Lillestrøm |
NOR |
1:24.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
164 |
|
Emilie Uppheim |
2005 |
Bergens SC |
NOR |
1:24.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
580 |
|
Leah Heimly Lundbakk |
2008 |
Sortland SLK |
NOR |
1:25.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
346 |
|
Mathea økland Nedrebø |
2007 |
Haugesund SK |
NOR |
1:25.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
333 |
|
Felin Gûrgens-Gjærum |
2008 |
Harstad SK |
NOR |
1:25.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
603 |
|
Alex Bjelland Lootz |
2006 |
Stavanger SK |
NOR |
1:25.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
125 |
|
Elise Uppheim |
2008 |
Bergen Vest SK |
NOR |
1:25.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
499 |
|
Léja Dielininkaityté |
2009 |
Randaberg IL |
NOR |
1:25.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
136 |
|
Anna Mowinckel Haukedal |
2007 |
Bergens SC |
NOR |
1:25.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
261 |
|
Alva Midtbø |
2008 |
Eid SK |
NOR |
1:25.69 |
|
|
|
85 |
338 |
|
Olivia Jj Elisabeth Green |
|
|
Haugesund SK |
|
1:26.02 |
|
|
|
2008 |
NOR |
|
86 |
90 |
|
Mia Sørvik |
|
|
Austevoll Idrettsklubb |
|
1:26.08 |
|
|
|
2007 |
NOR |
|
87 |
379 |
|
Regine Sørheim Øgård |
|
|
IL Solid |
|
1:26.51 |
|
|
|
2007 |
NOR |
|
88 |
557 |
|
Tomine Berg-Ilebekk |
|
|
SK Speed |
|
1:26.64 |
|
|
|
2008 |
NOR |
|
89 |
806 |
|
Filippa Sætre Rahnel |
|
|
Aalesunds SLK |
|
1:26.74 |
|
|
|
2008 |
NOR |
|
90 |
555 |
|
Sunniva Antonsen |
|
|
SK Speed |
|
1:26.84 |
|
|
|
2008 |
NOR |
|
91 |
493 |
|
Gabriela Rennesund |
|
|
Poseidon |
|
1:26.87 |
|
|
|
2008 |
NOR |
|
92 |
611 |
|
Alice Sophia Elise Persson |
|
|
Stavanger SK |
|
1:26.92 |
|
|
|
2007 |
NOR |
|
93 |
258 |
|
Erica Svindland Wetteland |
|
|
Egersund SK |
|
1:26.99 |
|
|
|
2007 |
NOR |
|
94 |
282 |
|
Sigrid Jåtten |
|
|
Frisinn SK |
|
1:27.01 |
|
|
|
2007 |
NOR |
|
95 |
106 |
|
Katerina Mikhaleva |
|
|
Bergen Vest SK |
|
1:27.22 |
|
|
|
2007 |
NOR |
|
96 |
700 |
|
Suzanna Meszaros Linløkken |
|
|
Tromsø SK |
|
1:27.56 |
|
|
|
2007 |
NOR |
|
97 |
286 |
|
Mia Linn Wensberg |
|
|
Frisinn SK |
|
1:27.67 |
|
|
|
2007 |
NOR |
|
98 |
276 |
|
Anastasia de Klerk |
|
|
Frisinn SK |
|
1:27.79 |
|
|
|
2007 |
NOR |
|
99 |
315 |
|
Clara Mathilda Sofia Enberg |
|
|
Haldens SK |
|
1:27.80 |
|
|
|
2009 |
NOR |
|
100 |
295 |
|
Elena Stavdal |
|
|
Gjelleråsen IF |
|
1:27.96 |
|
|
|
2007 |
NOR |
|
101 |
239 |
|
Maria Keller-Kvam |
|
|
Delfana |
|
1:27.98 |
|
|
|
2008 |
NOR |
|
102 |
824 |
|
Nora Valland Sokki |
|
|
Åstveit SK |
|
1:28.26 |
|
|
|
2007 |
NOR |
|
103 |
74 |
|
Sarah Ingrid H. Jensen |
|
|
Asker SK |
|
1:28.62 |
|
|
|
2007 |
NOR |
|
104 |
561 |
|
Sofie Davidsen |
|
|
SK Speed |
|
1:28.66 |
|
|
|
2007 |
NOR |
|
105 |
760 |
|
Tora Linnea Bakkan Voll |
|
|
Verdal Svømmeklubb |
|
1:28.94 |
|
|
|
2007 |
NOR |
|
106 |
399 |
|
Live Braut |
|
|
Klepp SSK |
|
1:29.04 |
|
|
|
2007 |
NOR |
|
107 |
246 |
|
Anna Staren |
|
|
Delfana |
|
1:29.17 |
|
|
|
2008 |
NOR |
|
|
|
|
|
|
108 |
524 |
|
Rebekka Rangen |
|
|
Sandnes SLK |
|
1:29.21 |
|
|
|
2007 |
NOR |
|
|
|
|
|
|
109 |
537 |
|
Ida Wilhelmina Odsbu |
|
|
Sarpsborg IL |
|
1:29.36 |
|
|
|
2007 |
NOR |
|
|
|
|
|
|
110 |
324 |
|
Mina Eline Gjerstad |
|
|
Hamar IL |
|
1:29.36 |
|
|
|
2008 |
NOR |
|
|
|
|
|
|
111 |
72 |
|
Alette Smeby Iden |
|
|
Asker SK |
|
1:29.89 |
|
|
|
2007 |
NOR |
|
|
|
|
|
|
112 |
391 |
|
Helene Sandvik Løften |
|
|
Karmøy SK |
|
1:30.14 |
|
|
|
2007 |
NOR |
|
|
|
|
|
|
113 |
91 |
|
Julia Johansen Våge |
|
|
Austevoll Idrettsklubb |
|
1:30.90 |
|
|
|
2009 |
NOR |
|
|
|
|
|
|
114 |
378 |
|
Nela Nina Pawlowska |
|
|
IL Solid |
|
1:31.10 |
|
|
|
2009 |
NOR |
|
|
|
|
|
|
115 |
87 |
|
Margrethe Taranger Karlsen |
|
|
Austevoll Idrettsklubb |
|
1:34.06 |
|
|
|
2009 |
NOR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-04-03 14:26:50 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Hordaland Svømmekrets |
|
|
|
|