Program för Bergen Swim Festival 2022
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Prelim A-flight Friday
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Start list |
|
Bergen Swim Festival 2022
|
|
|
|
|
|
Place: |
AdO Arena |
Organizer: |
Bergensklubbene |
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Apr 1, 2022 to Apr 3, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 200m Butterfly Men
|
Heat 1 (5) A flight |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Bergen Storsenter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ER |
1:52.70 |
|
Laszlo Cseh |
1985 |
Hungary (HUN) |
Bejing (CHN) |
8/13/2008 |
|
|
WR |
1:50.73 |
|
Kristof Milak |
2000 |
Hungary (HUN) |
Gwangju (KOR) |
7/24/2019 |
|
|
NR |
1:56.30 |
|
Tomoe Zenimoto Hvas |
1900 |
Bærumsvømmerne (NOR) |
Tokyo" |
7/28/2021 |
|
|
BSF |
1:56.01 |
|
David Thomasberger |
1996 |
Deutcher Schwimm-Verb |
AdO Arena (NOR) |
4/5/2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
526 |
1 |
|
Henrik Rossemyr |
2007 |
Sandnes |
2:34.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
799 |
2 |
|
Olve Bjørdal Forås |
2006 |
Aalesund |
2:33.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
525 |
3 |
|
Sondre Njaa Risa |
2007 |
Sandnes |
2:30.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
721 |
4 |
|
Johannes Tryggestad |
2004 |
Trondhjems |
2:28.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
237 |
5 |
|
Sebastian Isaksen |
2007 |
Delfana |
2:29.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
6 |
|
Mikkel Henne Myklatun |
2007 |
Bergen Ves |
2:32.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
416 |
7 |
|
Christopher N Sørensen |
2007 |
Kongsten |
2:33.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
8 |
|
Thomas Torstveit Hansen |
2007 |
Asker SK |
2:35.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 200m Butterfly Men |
Heat 2 (5) A flight |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
220 |
0 |
|
Alexey Koryachko Johansen |
2003 |
Bærum |
2:25.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
513 |
1 |
|
Tobias Fjellheim |
2006 |
Sandnes |
2:22.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
652 |
2 |
|
Peter Vinge-Maigaard |
2003 |
MK31 |
2:13.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
370 |
3 |
|
Ankush Yalgi |
2007 |
Hessischer |
2:10.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
664 |
4 |
|
Oskar Erklev |
2005 |
Team Sør/V |
2:07.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
774 |
5 |
|
Christopher Lindholm |
2002 |
VÄSBY SS |
2:07.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
304 |
6 |
|
August Heggenhougen Leikvam |
2003 |
Glitre SK/ |
2:12.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
384 |
7 |
|
Elias Møinichen Alsos |
2004 |
Karmøy SK |
2:18.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
593 |
8 |
|
Ulrik Peter Franz |
2005 |
Stavanger |
2:23.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
776 |
9 |
|
Eddie Peng |
2007 |
VÄSBY SS |
2:28.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 200m Butterfly Men |
Heat 3 (5) A flight |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
607 |
0 |
|
Mats Lea Monslaup |
2005 |
Stavanger |
2:25.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
797 |
1 |
|
Pedro Johan Gulpan Aure |
2005 |
Aalesund |
2:20.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
498 |
2 |
|
Sigurd Olav Borgstrøm |
2002 |
Randaberg |
2:13.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
173 |
3 |
|
Marius Fonnes Heggstad |
2001 |
Bergen |
2:08.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
353 |
4 |
|
Adrian Eichler |
2003 |
Hessischer |
2:04.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
354 |
5 |
|
Alexander Eichler |
2007 |
Hessischer |
2:07.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
656 |
6 |
|
Mats-Andrè Andreassen |
2004 |
Team Sør/G |
2:12.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
209 |
7 |
|
Emil Oseland Heigre |
2006 |
Bryne SK |
2:15.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
8 |
|
Kjetil Breivik |
2005 |
Bergens SC |
2:22.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
796 |
9 |
|
Sebastian Rosnes |
2006 |
Øyane SK |
2:27.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 200m Butterfly Men |
Heat 4 (5) A flight |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
568 |
0 |
|
Benjamin Einar G. Trumpy |
2006 |
SK Speed |
2:24.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
747 |
1 |
|
Christian Toussi |
2005 |
Ullensaker |
2:19.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
306 |
2 |
|
Ivar Mosqueira Forbord |
2003 |
Glitre SK/ |
2:12.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
438 |
3 |
|
Einar Skoglund |
2001 |
Lambertset |
2:08.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
211 |
4 |
|
Jon Jøntvedt |
2003 |
Bryne SK |
2:00.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
357 |
5 |
|
Adrian Heise Romero |
2006 |
Hessischer |
2:07.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
471 |
6 |
|
Anders Inga |
2005 |
OI Svømmin |
2:11.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
7 |
|
Daniel Rumenov Marinov |
2007 |
Bergen Ves |
2:14.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
649 |
8 |
|
Rasmus Hatting Petersen |
2002 |
MK31 |
2:22.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
9 |
|
Elias Klev |
2006 |
Asker SK |
2:26.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-03-31 20:46:31 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Hordaland Svømmekrets |
|
|
|
|