Program för Speedo Helsinki Swim Meet
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Speedo Helsinki Swim Meet
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinne |
Organizer: |
Suomen Uimaliitto |
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Apr 5, 2022 to Apr 6, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
200m Breaststroke Men |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
Status |
|
1 |
306 |
|
Matti Mattsson |
1993 |
Porin Uimaseura |
FIN |
2:07.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
87 |
|
Marco Koch |
1990 |
Germany |
GER |
2:09.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
443 |
|
Erik Nurmi |
2001 |
Vanders |
FIN |
2:14.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
408 |
|
Werneri Koskinen |
1998 |
Uinti Tampere |
FIN |
2:18.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
216 |
|
Verneri Viisanen |
2002 |
Cetus Espoo |
FIN |
2:18.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
596 |
|
Mark Sovtsa |
2001 |
TOP Swim Club |
EST |
2:20.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
80 |
|
Magnus Kobbevik Mikalsen |
2004 |
Hamar IL |
NOR |
2:22.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
591 |
|
August Eriksson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
2:23.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
208 |
|
Petr Pankratov |
2002 |
Cetus Espoo |
FIN |
2:24.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
29 |
|
Oliver Bauer Skymoen |
2006 |
Lørenskog/Rælingen |
NOR |
2:25.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
76 |
|
Hirad Eshaghi |
2005 |
Hamar IL |
NOR |
2:26.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
614 |
|
Artjom Alteberg |
2006 |
Ujumise Spordiklubi (USK) |
EST |
2:29.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
534 |
|
Denis Moskalenko |
2005 |
Pärnu Spordikool |
EST |
2:31.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
394 |
|
Aleksandr Vysotskiy |
2006 |
ORCA Helsinki |
FIN |
2:32.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
477 |
|
Vilho Tikkanen |
2005 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
2:32.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
557 |
|
John Brolin |
2002 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
2:32.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
415 |
|
Joona Kortteinen |
2003 |
Uinti Tampere |
FIN |
2:33.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
584 |
|
Jonathan Nilsson |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
SWE |
2:33.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
361 |
|
Toni Lipponen |
2003 |
Kemin Työväen Uimarit |
FIN |
2:34.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
593 |
|
Karl Vilson |
2008 |
Keila Swimclub |
EST |
2:35.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
535 |
|
Carl Robert Soovik |
2004 |
Pärnu Spordikool |
EST |
2:37.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
314 |
|
Joona Oksakari |
2000 |
Raision Urheilijat |
FIN |
2:38.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
615 |
|
Andreas Soosaar |
2006 |
Ujumise Spordiklubi (USK) |
EST |
2:38.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
164 |
|
Ville Savulahti |
2003 |
Riihimäen Uimaseura |
FIN |
2:38.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
383 |
|
Juho Rosenström |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
FIN |
2:38.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
544 |
|
Urho Käkelä |
2005 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
FIN |
2:40.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
60 |
|
Rasmus Paal |
2003 |
Audentese Spordiklubi |
EST |
2:40.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
560 |
|
Oliver Kock |
2003 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
2:41.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
546 |
|
Uuri Aaron Ilmari Ranz |
2006 |
Simmis Grani |
FIN |
2:41.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
255 |
|
Leo Mannonen |
2007 |
Cetus Espoo |
FIN |
2:41.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
270 |
|
Frans Riekki |
2005 |
Joensuun Uimaseura ry |
FIN |
2:45.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
51 |
|
Oliver Sukk |
2007 |
Kalevi Ujumiskool |
EST |
2:49.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
79 |
|
Olai Musum Lyng |
2005 |
Hamar IL |
NOR |
3:03.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
19 |
|
Magnus Rygh Simonsen |
2006 |
Ullensakersvømmerne |
NOR |
3:05.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
78 |
|
Erik Holm Iversen |
2005 |
Hamar IL |
NOR |
3:07.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-04-04 19:19:41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|