Startliste for Knattesimmet 2022
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lördag em
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ålands Idrottscenter |
Arrangör: |
Ålands Simförening |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 apr 2022 till den 10 apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
200m Medley/SKU P13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
176 |
|
Gabriel Ericsson |
2009 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:41.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
181 |
|
Leo Junlén |
2009 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:46.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
197 |
|
Melvin Zetterlund |
2009 |
Simklubben Neptun |
SWE |
3:02.82 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
35 |
|
Kasper Virta |
2009 |
Rauman Uimaseura |
FIN |
3:03.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
52 |
|
Maxim Zuravljov |
2009 |
TaTu Tampere |
FIN |
3:09.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
179 |
|
Hugo Vallin |
2010 |
Simklubben Neptun |
SWE |
3:10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
169 |
|
Anton Chubakov |
2010 |
Simklubben Neptun |
SWE |
3:14.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
51 |
|
Eemeli Varonen |
2009 |
TaTu Tampere |
FIN |
3:14.43 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
192 |
|
Oscar Walfridsson |
2010 |
Simklubben Neptun |
SWE |
3:14.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
139 |
|
Jonatan Lönngren |
2009 |
Ålands Simförening |
FIN |
3:19.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
106 |
|
Alex Ailio |
2009 |
Åbo Simklubb |
FIN |
3:20.07 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
196 |
|
Julijus Bliumkinas |
2009 |
Simklubben Neptun |
SWE |
3:20.34 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
16 |
|
Viljami Rautiainen |
2009 |
Porin Uimaseura |
FIN |
3:20.75 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
92 |
|
Niilo Lehtinen |
2009 |
Åbo Simklubb |
FIN |
3:35.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
97 |
|
Aarne Lehtonen |
2009 |
Åbo Simklubb |
FIN |
3:44.54 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
40 |
|
Aatu Satola |
2010 |
Rauman Uimaseura |
FIN |
3:46.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
53 |
|
Justus Tikkanen |
2010 |
TaTu Tampere |
FIN |
3:47.43 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
9 |
|
Jose Bly |
2009 |
Porin Uimaseura |
FIN |
3:55.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
15 |
|
Sisu Eino Antero Kuusisto |
2010 |
Porin Uimaseura |
FIN |
4:09.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
62 |
|
Rasmus Kautto |
2009 |
TaTu Tampere |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
77 |
|
Verneri Hietala |
2009 |
TaTu Tampere |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
93 |
|
Taito Aaltonen |
2009 |
Åbo Simklubb |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
113 |
|
Juuso Hurme |
2010 |
Åbo Simklubb |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
195 |
|
Tom Linander |
2010 |
Simklubben Neptun |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
116 |
|
Elmer Eepo Mikael Wirth |
2010 |
Åbo Simklubb |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
4 |
|
Arttu Kankaanpää |
2010 |
Porin Uimaseura |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
56 |
|
Eemeli Pennanen |
2009 |
TaTu Tampere |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
100 |
|
Verneri Mäkinen |
2009 |
Åbo Simklubb |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
61 |
|
Valtteri Saukko |
2010 |
TaTu Tampere |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-04-05 19:57:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Ålands Simförening |
|
|
|
|