Program for Distriktstandvården Neptuniaden (50m) 2022
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Distriktstandvården Neptuniaden 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 13 maj 2022 till den 15 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
200m Magic Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
159 |
|
Lisa Nystrand |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:01.87 |
Y |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
478 |
|
Alma Thunberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:16.95 |
Y |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
471 |
|
Linnea Gipperth |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:19.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
367 |
|
Elise Öberg |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
SWE |
2:19.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
876 |
|
Lina Nielsen |
2005 |
Föreningen Uddevalla Sim |
SWE |
2:20.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
523 |
|
Nora Segerström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:25.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
368 |
|
Elsa Bergh |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
SWE |
2:26.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
976 |
|
Ellen Kaituri |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
2:26.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
253 |
|
Tiffani Segerbrand |
1999 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:27.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
677 |
|
Alicia Söderlind |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
2:28.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
90 |
|
Linn Bengtsson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:28.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
89 |
|
Isabella Westberg |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:28.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
475 |
|
Tone Sandsjö |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:29.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
370 |
|
Frida Florén |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
SWE |
2:30.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
978 |
|
Linnea Koski |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
2:31.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
288 |
|
Sofia Bang |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:31.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
237 |
|
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:32.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
284 |
|
Linnea Farrar |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:32.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
910 |
|
Lea Granert |
2001 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
2:33.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
404 |
|
Ella Westerlund |
2004 |
Simklubben 1970 |
SWE |
2:34.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
461 |
|
Johanna Claesson |
2006 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:35.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
282 |
|
Amelia Gustafsson |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:35.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
36 |
|
Elsa Staaf |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
SWE |
2:36.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
410 |
|
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
2:36.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
44 |
|
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
SWE |
2:37.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
305 |
|
Nadja Travar |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:38.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
991 |
|
Veera Knuutila |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
2:38.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
993 |
|
Saga Räikkönen |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
2:40.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
699 |
|
Ella Adman |
2006 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
2:41.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
308 |
|
Hilma Stenbeck |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:41.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
300 |
|
Lovisa Lindberg |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:41.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
310 |
|
Molly Brodd |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:41.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
374 |
|
Olivia Ericsson |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
SWE |
2:42.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
584 |
|
Amanda Nilsson |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:42.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
299 |
|
Julia Lundgren |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:42.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
582 |
|
Alva Qvist |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:43.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
614 |
|
Ellinor Eldh |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:44.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
648 |
|
Vera Popova |
2006 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
2:44.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
920 |
|
Evelina Kopparberg |
2009 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
2:45.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
984 |
|
Roosa Junnila |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
2:46.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
645 |
|
Emma Arnö |
2008 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
2:46.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
14 |
|
Isabelle Nilsson |
2008 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
2:46.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
403 |
|
Daniela Borg |
2007 |
Simklubben 1970 |
SWE |
2:47.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
8 |
|
Ida Nygren |
2004 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
2:47.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
75 |
|
Thea Lindberg Emilsson |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:47.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
56 |
|
Ester Costa |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
SWE |
2:48.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
57 |
|
Ellen Roos |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
SWE |
2:49.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
399 |
|
Hilda Boman |
2008 |
Simklubben 1970 |
SWE |
2:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
457 |
|
Johanna Granhällen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:50.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
303 |
|
Grace Yang |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:51.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
28 |
|
Julia Dijkstra |
2009 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
2:53.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
735 |
|
Edith Lindgren |
2009 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:53.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
751 |
|
Lovisa Burström |
2008 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:53.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
74 |
|
Leia Bergling |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:53.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
22 |
|
Micaela Donoso Hammar |
2008 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
2:54.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
745 |
|
Nathalie Falk |
2010 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:55.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
853 |
|
Sigrid Svanberg |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:55.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
618 |
|
Jasmine Musaji |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:56.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
563 |
|
Nisa Rüya Güven |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
2:57.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
807 |
|
Leah Ishaq |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:58.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
81 |
|
Liv Nyman |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:59.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
600 |
|
Märta Bengtsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
3:00.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
86 |
|
Freja Kroll Hallin |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
3:00.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
101 |
|
Agnes Elmquist |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
3:00.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
560 |
|
Julia Boman |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
3:01.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
565 |
|
Venessa Walldèn |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
3:02.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
444 |
|
Ellen Ekengren |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
3:02.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
590 |
|
Leila Georgsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
3:03.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
599 |
|
Emelie Dahlborn |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
3:03.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
9 |
|
Ida Haidari |
2006 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
3:03.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
737 |
|
Ella Lundgren |
2009 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
3:03.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
555 |
|
Erica Griberg |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
3:04.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
508 |
|
Juni Agerhäll |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
3:05.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
553 |
|
Cheyenne Bäckstrand |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
3:06.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
730 |
|
Agnes Klingh |
2008 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
3:08.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
323 |
|
Fanny Lidegran |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
3:08.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
775 |
|
Keita Ivanova |
2008 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
3:09.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
115 |
|
Ellen Johansson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
3:09.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
695 |
|
Matilda Ireby |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
3:14.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
921 |
|
Tilde Bender Johansson |
2007 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
3:17.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
734 |
|
Claire Luo |
2010 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
3:17.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
776 |
|
Alva Smeds |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
3:23.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
518 |
|
Elisia Witt Hjort |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
3:31.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
491 |
|
Lone Trygg Wik |
2009 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
935 |
|
Lilly Andersson |
2008 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
743 |
|
Julienne Falk |
2011 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
826 |
|
Ester Nilsson |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
513 |
|
Amanda Toverud |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
744 |
|
Lina Almayahi |
2011 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
406 |
|
Ella Sjökvist |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-15 06:14:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|