Program för Distriktstandvården Neptuniaden (50m) 2022
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Distriktstandvården Neptuniaden 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 13 maj 2022 till den 15 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
200m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
473 |
|
Rasmus Hanson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:43.14 |
Y |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
902 |
|
Erik Falk |
2003 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
1:46.41 |
Y |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
784 |
|
Eddie Peng |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:48.23 |
Y |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
234 |
|
Wiggo Frohde |
2000 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:51.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
264 |
|
Tim Rogersson |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:52.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
170 |
|
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:54.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
239 |
|
Morris Martin |
2004 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:56.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
331 |
|
Jakob Rasmuson |
2003 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:56.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
901 |
|
Jacob Danielsson |
1998 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
1:57.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
879 |
|
Hugo Koivumäki |
2004 |
Föreningen Uddevalla Sim |
SWE |
1:57.63 |
Y |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
55 |
|
Fredrik Karlsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
SWE |
2:00.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
878 |
|
Leon Rössger |
2006 |
Föreningen Uddevalla Sim |
SWE |
2:01.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
647 |
|
Alexander Arnö |
2005 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
2:01.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
761 |
|
Jonatan Eriksson |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:01.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
96 |
|
John Zetterqvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:03.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
711 |
|
Elias Lyth |
2004 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
2:03.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
816 |
|
Oskar Fridsell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:05.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
755 |
|
Erik Rizell |
2008 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:06.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
809 |
|
Malkolm Nömm |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:07.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
482 |
|
Marcus Larsson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:07.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
810 |
|
Gustav Aglert |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:07.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
454 |
|
Hugo Östling |
2007 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:07.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
681 |
|
Lukas Ekenhill |
2006 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
2:07.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
24 |
|
Erik Sundström Curstedt |
2005 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
2:08.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
64 |
|
Carl Omberg |
2005 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:09.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
317 |
|
Vincent Nordlander |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:09.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
880 |
|
Oliver Andersson |
2005 |
Föreningen Uddevalla Sim |
SWE |
2:09.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
294 |
|
Christos Theodosiadis |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:10.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
293 |
|
Axel Skott Storheden |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:10.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
705 |
|
Mats Rehn |
2002 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
2:11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
983 |
|
Romeo Manner |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
2:12.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
397 |
|
Leon Larsson |
2005 |
Simklubben 1970 |
SWE |
2:13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
254 |
|
Oliver Albinzon |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:13.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
68 |
|
Erik Edbom |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
808 |
|
Alvin Johansson |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:15.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
66 |
|
Gustav Skantz |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:17.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
276 |
|
Edvin Kallin |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:17.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
398 |
|
Eddie Eriksson |
2009 |
Simklubben 1970 |
SWE |
2:17.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
321 |
|
Lucas Netzell |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:17.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
313 |
|
Hugo Holmlund |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:18.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
63 |
|
Simon Siljekvist |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
621 |
|
Noa Sigfelt |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:18.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
760 |
|
Amadeus Suhr |
2009 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:19.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
315 |
|
Theodor Gladare |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:20.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
728 |
|
Erik Svensson |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:20.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
854 |
|
Jakob Fridsell |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:20.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
727 |
|
Anders Watanabe |
2008 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:21.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
869 |
|
Elwe Montelius |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:22.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
458 |
|
Theo Takala |
2007 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:22.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
891 |
|
Gustav Stridh |
2008 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
2:23.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
151 |
|
Erik Dahle |
2005 |
Lidingö Simklubb |
SWE |
2:23.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
97 |
|
Algot Augustsson Spets |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:24.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
572 |
|
Moritz Karlsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:25.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
462 |
|
Vidar Bekkewold Karlström |
2007 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:25.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
908 |
|
Otto Sahlée |
2007 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
2:25.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
568 |
|
Arsenij Gojs |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:25.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
98 |
|
David Demirian |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:26.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
713 |
|
Axel Engman |
2009 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
2:27.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
703 |
|
Hjalmar Pettersson |
2007 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
2:27.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
530 |
|
Felix Bang |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:29.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
989 |
|
IAN GONZALEZ CATON |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
2:29.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
464 |
|
Vilgot Blanck |
2007 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:29.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
781 |
|
Noah Björkhed |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:30.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
1000 |
|
Jan Virransuo |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
2:30.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
664 |
|
Isak Silebäck |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
2:31.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
845 |
|
Viggo Johansson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:31.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
731 |
|
Axel Svahn |
2010 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:32.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
459 |
|
Nathanael Alexanderson |
2006 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:32.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
78 |
|
Max Hedin |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:32.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
79 |
|
Emil Danielsson |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:33.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
738 |
|
Elton Rosén |
2010 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:33.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
59 |
|
Vincent Forsberg |
2009 |
Gustavsbergs Simsällskap |
SWE |
2:34.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
45 |
|
Oliver Sohlén |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
SWE |
2:34.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
842 |
|
Joakim Sandström |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:34.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
50 |
|
Casper Karlsson Juupaluoma |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
SWE |
2:35.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
867 |
|
Lucas Tang |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:36.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
890 |
|
Arvid Elfwing |
2006 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
2:36.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
865 |
|
Hugo Bentzer |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:37.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
30 |
|
Cesar Önnesjö |
2010 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
2:38.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
996 |
|
Wille Vantala |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
2:38.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
499 |
|
Otto von Arronet |
2009 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:38.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
226 |
|
Melvin Zetterlund |
2009 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:39.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
739 |
|
Erik Andrén |
2009 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:39.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
425 |
|
Anton Rejnwahl |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
2:40.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
31 |
|
Joshua myrnäs |
2010 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
2:42.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
77 |
|
Albin Forsberg |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:42.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
740 |
|
Erik Dalhielm |
2009 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:42.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
729 |
|
Adam Hniopek |
2009 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:42.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
824 |
|
Axel Sköld |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:42.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
514 |
|
Nicolás Garcia |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:43.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
510 |
|
Philip Panagiotidis |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:43.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
80 |
|
Anton Bruhn |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:46.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
29 |
|
Einar Rutberg |
2009 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
2:49.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
732 |
|
Bosse Johansson |
2010 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:52.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
519 |
|
Erik Gylje |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:54.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
111 |
|
Garbis Doshoian |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:55.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
194 |
|
Frank Rosén |
2009 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:55.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
424 |
|
Wilgot Wiklund |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
3:00.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
103 |
|
Felix Persson |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
3:03.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
693 |
|
Oliver Crawford |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
3:04.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
507 |
|
Sebastian Mann |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
3:09.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
116 |
|
Victor Sundberg |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
3:09.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
717 |
|
Albin Roselius |
2009 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
3:11.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
509 |
|
Christian Nilsson |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
3:14.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
596 |
|
Viggo Stenbacka |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
3:18.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
860 |
|
Francisco Ramos de Oliveira |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
716 |
|
Alexius Ahlstedt Kahlbom |
2009 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
673 |
|
Victor Hedqvist Segelman |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
652 |
|
Oliver Kamraj |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
861 |
|
André Ramos de Oliveira |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
533 |
|
Lucas Bouchet |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
773 |
|
Aaron Remigio Kaqui |
2008 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
774 |
|
Oorjit Borra |
2009 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
109 |
|
Alexander Zuccato |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
498 |
|
Georg Blomgren |
2008 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-15 06:14:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|