Program för Distriktstandvården Neptuniaden (50m) 2022
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Distriktstandvården Neptuniaden 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 13 maj 2022 till den 15 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
200m Bröstsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
242 |
|
Linnea Lindberg |
1996 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:20.48 |
Y |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
646 |
|
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
2:31.73 |
Y |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
524 |
|
Cecilia Viberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:36.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
903 |
|
Isabelle Brodd |
2003 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
2:38.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
368 |
|
Elsa Bergh |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
SWE |
2:38.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
281 |
|
Alice Stenbeck |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:39.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
764 |
|
Milla Wahlund |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:40.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
910 |
|
Lea Granert |
2001 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
2:42.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
38 |
|
Sammi Thai |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
SWE |
2:45.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
369 |
|
Agnes Jonasson |
2005 |
Njurunda Simsällskap |
SWE |
2:45.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
677 |
|
Alicia Söderlind |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
2:45.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
100 |
|
Olivia Larsson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:46.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
375 |
|
Saga Persson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
SWE |
2:47.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
89 |
|
Isabella Westberg |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:49.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
807 |
|
Leah Ishaq |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:50.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
991 |
|
Veera Knuutila |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
2:52.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
287 |
|
Anna Eneroth |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:52.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
1014 |
|
Moa Forsgren |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
2:54.51 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
19 |
308 |
|
Hilma Stenbeck |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:55.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
803 |
|
Wilma Danielsson |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:56.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
569 |
|
Emma Johanson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:57.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
753 |
|
Cornelia Orheden |
2008 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
3:01.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
750 |
|
Tilda Flodin |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
3:01.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
72 |
|
Elvira Sjöblom Hallner |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
3:01.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
851 |
|
Judit Andersson |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
3:02.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
980 |
|
Sofia Danska |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
3:04.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
1007 |
|
Thea Severinsson |
2008 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
3:04.61 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
28 |
35 |
|
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
SWE |
3:04.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
985 |
|
Miisa Järvinen |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
3:04.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
625 |
|
Adriana Hamzehnejad |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
3:06.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
997 |
|
Sara Elomäki |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
3:08.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
301 |
|
Olivia Strömberg |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
3:09.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
630 |
|
Nora Hodneland |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
3:09.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
221 |
|
Lovisa Emanuelsson |
2009 |
Simklubben Neptun |
SWE |
3:09.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
457 |
|
Johanna Granhällen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
3:10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
16 |
|
Greta Bruzelius |
2008 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
3:11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
987 |
|
Aliisa Kunttu |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
3:11.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
28 |
|
Julia Dijkstra |
2009 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
3:12.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
73 |
|
Elsa Sjöblom Sterne |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
3:12.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
531 |
|
Isabel Behring |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
3:13.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
707 |
|
Freja Nilsson |
2009 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
3:13.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
223 |
|
Melissa Stålhammar Kierkegaard |
2009 |
Simklubben Neptun |
SWE |
3:13.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
82 |
|
Lottie Berglind |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
3:13.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
858 |
|
Emma Montelius |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
3:15.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
74 |
|
Leia Bergling |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
3:15.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
13 |
|
Ebba Rosenberg |
2007 |
Bålsta Simklubb |
SWE |
3:15.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
86 |
|
Freja Kroll Hallin |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
3:17.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
322 |
|
Amy Sterby |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
3:18.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
633 |
|
Chanel Matilainen |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
3:18.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
85 |
|
Wilma Sundberg |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
3:19.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
83 |
|
Agnes Bergqvist |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
3:19.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
408 |
|
Stella Rahm |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
3:21.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
15 |
|
Natalie Donoso Hammar |
2008 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
3:21.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
415 |
|
Liv Öhrman |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
3:25.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
502 |
|
Emelie Granhällen |
2008 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
3:25.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
706 |
|
Ellen Hultsten |
2008 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
3:26.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
588 |
|
Elin Storell |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
3:27.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
273 |
|
Yolanda Taxén |
2009 |
Simklubben Neptun |
SWE |
3:32.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
726 |
|
Amelie Jägemar |
2008 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
3:38.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
493 |
|
Alice Holmberg |
2008 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
3:53.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
108 |
|
Fabronia Nehme |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
4:00.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
592 |
|
Sara Holen |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
945 |
|
Marina Rankovic |
2010 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
106 |
|
Ronja Ahlén |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
828 |
|
Lovisa Gyllbäck |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
105 |
|
Ebba Omberg |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
612 |
|
Tuva Hodneland |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
730 |
|
Agnes Klingh |
2008 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
776 |
|
Alva Smeds |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
60 |
|
Amanda Forsberg |
2011 |
Gustavsbergs Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
181 |
|
Emilia Lauritzen |
2010 |
Simklubben Neptun |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-15 13:16:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|