Startliste for SB Cup 2022
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startliste |
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Korsør svømmehal |
Arrangør |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Frisvømning Damer
|
Final 1 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
194 |
1 |
|
Anna Doolewerdt |
2009 |
SVØMSK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
255 |
2 |
|
Caroline Sommerlund |
2010 |
SVØMSK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
3 |
|
Sophia Erdmann Thiel |
2010 |
RINGSTED |
1:08.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
4 |
|
Patricia Isadora Guldbæk Granno |
2011 |
RINGSTED |
1:21.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
256 |
5 |
|
Stella Fredebo |
2010 |
SVØMSK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
259 |
6 |
|
Sascha Legaard Jensen |
2010 |
SVØMSK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Frisvømning Damer |
Final 2 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
168 |
1 |
|
Laura Sofie Bendtsen |
2009 |
SK-SYD |
50.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
2 |
|
Emilia Vivian Guldbæk Granno |
2009 |
RINGSTED |
47.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
3 |
|
Anna Kørvell |
2010 |
NÆSTVED |
45.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
4 |
|
Josefine Thielsen |
2012 |
RINGSTED |
46.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
5 |
|
Cecilie Blach Nielsen |
2010 |
DRAGSHOLM |
50.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
6 |
|
Gudrun Johansen |
2011 |
RINGSTED |
53.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Frisvømning Damer |
Final 3 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
1 |
|
Matilde Molter Petersen |
2012 |
NÆSTVED |
44.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
223 |
2 |
|
Sophia Augustesen |
2009 |
SVØMSK |
41.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
221 |
3 |
|
Rosa Pico |
2010 |
SVØMSK |
40.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
190 |
4 |
|
Bella Boysen |
2009 |
VORDINGB |
40.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
5 |
|
Agnete Thyme |
2009 |
KALUNDBORG |
42.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
159 |
6 |
|
Joa Harpsøe Halberg |
2011 |
SK-SYD |
44.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Frisvømning Damer |
Final 4 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
1 |
|
Emma Dejløw Sonne |
2011 |
RINGSTED |
39.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
2 |
|
Shaya Mortensen |
2008 |
KALUNDBORG |
37.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
162 |
3 |
|
Ellen Huus Møller |
2008 |
SK-SYD |
36.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
4 |
|
Selma Linde Petersen |
2010 |
KALUNDBORG |
37.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
215 |
5 |
|
Hannah Hultquist Moll |
2010 |
SVØMSK |
38.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
6 |
|
Freja Hansen |
2010 |
KALUNDBORG |
40.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Frisvømning Damer |
Final 5 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
1 |
|
Caroline Øgendahl |
2008 |
KALUNDBORG |
36.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
161 |
2 |
|
Asta Sejr Hansen |
2009 |
SK-SYD |
35.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
3 |
|
Nina Caroline Nielsen |
2007 |
KALUNDBORG |
35.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
4 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
RINGSTED |
35.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
5 |
|
Klara Christiansen |
2009 |
KALUNDBORG |
36.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
6 |
|
Frida Fobian Hvidberg |
2011 |
KALUNDBORG |
36.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Frisvømning Damer |
Final 6 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
1 |
|
Julie Holm Sørensen |
2008 |
NÆSTVED |
35.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
2 |
|
Emilie Villadsen |
2010 |
NÆSTVED |
35.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
167 |
3 |
|
Iben Birkholm |
2008 |
SK-SYD |
34.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
164 |
4 |
|
Emilie Petersen |
2008 |
SK-SYD |
34.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
5 |
|
Lærke Andersen Haurslev |
2007 |
KALUNDBORG |
35.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
185 |
6 |
|
Freja Schou Rybka |
2008 |
VORDINGB |
35.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Frisvømning Damer |
Final 7 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
209 |
1 |
|
Amalie Sams |
2007 |
SVØMSK |
33.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
2 |
|
Louise Kipper Pedersen |
2006 |
NYBORG |
32.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
140 |
3 |
|
Emilia Høffer |
2001 |
STT |
32.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
132 |
4 |
|
Mathilde Bæklund Thygesen |
2006 |
STT |
32.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
5 |
|
Emma Friis Laursen |
2007 |
KALUNDBORG |
33.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
6 |
|
Mathilde Bendtsen |
2007 |
NÆSTVED |
33.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Frisvømning Damer |
Final 8 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
1 |
|
Ellen-Sofie Jespersen |
2007 |
NÆSTVED |
31.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
2 |
|
Shauli Mortensen |
2006 |
KALUNDBORG |
31.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
3 |
|
Maja Hansen |
2006 |
STT |
31.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
4 |
|
Sophie Nielsen |
2006 |
DRAGSHOLM |
31.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
205 |
5 |
|
Laura Storm Frimann |
2009 |
SVØMSK |
31.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
6 |
|
Cathrine Høst |
2004 |
NYBORG |
31.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Frisvømning Damer |
Final 9 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
183 |
1 |
|
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
VORDINGB |
30.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
2 |
|
Merle Blomberg Jensen |
2008 |
NÆSTVED |
30.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
3 |
|
Frederikke Poulsen |
2006 |
DRAGSHOLM |
30.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
4 |
|
Mathilde Ludvigsen |
2006 |
NÆSTVED |
30.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
200 |
5 |
|
Alberte Bendix Raunkjær |
2007 |
SVØMSK |
30.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
6 |
|
Kristine Porsborg Blach |
2009 |
KALUNDBORG |
30.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Frisvømning Damer |
Final 10 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
136 |
1 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
STT |
30.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
2 |
|
Mathilde Vestergaard |
2006 |
NYBORG |
30.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
208 |
3 |
|
Silje Juul Kjeldsen |
2008 |
SVØMSK |
30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
228 |
4 |
|
Astamaja Rought |
2006 |
SVØMSK |
30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
5 |
|
Amanda Fafner |
2007 |
KALUNDBORG |
30.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
6 |
|
Silje Rud Pedersen |
2007 |
NÆSTVED |
30.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Frisvømning Damer |
Final 11 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
234 |
1 |
|
Caroline Søe Jepsen |
2007 |
SVØMSK |
30.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
138 |
2 |
|
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
STT |
29.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
202 |
3 |
|
Emilia Pico |
2008 |
SVØMSK |
29.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
4 |
|
Augusta Johansen |
2008 |
NÆSTVED |
29.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
188 |
5 |
|
Mille-Mai Krog |
2007 |
VORDINGB |
30.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
6 |
|
Nina Seirup |
2005 |
NYBORG |
30.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Frisvømning Damer |
Final 12 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
1 |
|
Josefine Krumbak |
2004 |
NÆSTVED |
29.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
2 |
|
Maria Stoklund |
2006 |
KALUNDBORG |
29.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
3 |
|
Sarah Caroline Vibskov |
2002 |
STT |
28.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
4 |
|
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
KALUNDBORG |
28.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
5 |
|
Cecilie Jakobsen |
2008 |
NÆSTVED |
29.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
182 |
6 |
|
Amanda F. Christiansen |
2005 |
VORDINGB |
29.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 08:38.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|