Startliste for Madwave Dronning Dorothea Cup 2022
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag, indledende
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startliste |
|
Madwave Dronning Dorothea Cup 2022
|
|
|
|
|
Placering: |
SlotssøBadet |
Arrangør |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. feb 2022 to 27. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Frisvømning Damer
|
Finale 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
148 |
1 |
|
Thea Hansen |
2009 |
HADERSLEV |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
173 |
2 |
|
Kajsa Spilling |
2010 |
SØNDERBORG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
162 |
3 |
|
Mira Kaehne Poulsen |
2011 |
HADERSLEV |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
159 |
4 |
|
Søs Skovrup |
2009 |
HADERSLEV |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
212 |
5 |
|
Sille Lindberg |
2011 |
VEJLE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
160 |
6 |
|
Signe Hestbech |
2008 |
HADERSLEV |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
202 |
7 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
VEJLE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
164 |
8 |
|
Lea Jensen |
2009 |
HADERSLEV |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Frisvømning Damer |
Finale 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
1 |
|
Sofie Boulund |
2009 |
KOLDING |
4:01.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
2 |
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
SILKEBORG |
3:21.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
239 |
3 |
|
Olivia Bonde Deeskamp |
2009 |
VEJLE |
3:04.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
166 |
4 |
|
Ida Bahnsen |
2007 |
HADERSLEV |
2:56.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
241 |
5 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
VEJLE |
2:57.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
191 |
6 |
|
Rebekka From |
2008 |
VEJLE |
3:15.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
208 |
7 |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
VEJLE |
3:25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
209 |
8 |
|
Agnes Klippert Klinkowsky |
2011 |
VEJLE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Frisvømning Damer |
Finale 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
1 |
|
Maja Burø Redke |
2007 |
RINGSTED |
2:54.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
2 |
|
Line Stærmose |
2006 |
RINGSTED |
2:44.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
3 |
|
Mynte Haaning |
2009 |
SKIVE |
2:41.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
219 |
4 |
|
Anne Stæhr |
2008 |
VEJLE |
2:32.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
5 |
|
Signe Magelund Møller |
2006 |
KOLDING |
2:38.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
186 |
6 |
|
Astrid Hansen |
2006 |
VEJLE |
2:43.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
185 |
7 |
|
Asta Sofia Lauridsen |
2008 |
VEJLE |
2:50.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
8 |
|
Stine Pedersen |
2008 |
KOLDING |
2:56.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Frisvømning Damer |
Finale 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
224 |
1 |
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
VEJLE |
2:30.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
175 |
2 |
|
Lotta Træger |
2008 |
SØNDERBORG |
2:21.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
3 |
|
Victoria Fræhr Piihl |
2005 |
KOLDING |
2:12.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
172 |
4 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
SØNDERBORG |
2:09.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
117 |
5 |
|
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
KOLDING |
2:09.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
6 |
|
Malene Reynolds |
2005 |
RINGSTED |
2:15.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
220 |
7 |
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
VEJLE |
2:29.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
234 |
8 |
|
Emilia Daa Andersen |
2008 |
VEJLE |
2:31.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-02-2022 07:58.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|