Startliste for Danish Open 2022
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag Indledende A-Flights
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startliste |
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Bellahøj Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Hovedstadens Svøm |
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
15. apr 2022 to 19. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Indledende 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
4:38.20 |
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
Birkerød |
Rom (ITA) |
02-08-2009 |
|
|
ER |
4:26.36 |
|
Katinka Hosszu |
1989 |
(HUN) |
Rio de Janeiro (BRA) |
06-08-2016 |
|
|
NR |
4:38.20 |
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
(DEN) |
Rom (ITA) |
02-08-2009 |
|
|
DJR |
4:48.17 |
|
Katrine BUKH Villesen |
2000 |
|
Wien (AUT) |
26-05-2017 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
1 |
|
Josefine Krumbak |
2004 |
NÆSTVED |
5:23.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
2 |
|
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
KOLDING |
5:21.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
217 |
3 |
|
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
GSK |
5:19.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
4 |
|
Cille Christensen |
2004 |
KOLDING |
5:19.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
5 |
|
Anja Englert |
2008 |
ALLERØD |
5:19.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
6 |
|
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
HVIDOVRE |
5:20.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
163 |
7 |
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
HORSENS |
5:21.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 400m Medley Damer |
Indledende 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
403 |
1 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
VIBORG |
5:15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
179 |
2 |
|
Liv Waag Kallesøe |
2006 |
HERLEV |
5:10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
147 |
3 |
|
Ofelia Vejsager Nøddekær |
2005 |
HOVEDSTAD |
5:04.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
317 |
4 |
|
Martine Damborg |
2007 |
KVIK |
4:53.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
290 |
5 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
AALBORG |
4:59.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
151 |
6 |
|
Sofie Maagøe |
2003 |
HOVEDSTAD |
5:05.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
281 |
7 |
|
Caroline Lærke Hyltoft |
2006 |
AALBORG |
5:13.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
162 |
8 |
|
Sofie Le Fevre |
2004 |
HORSENS |
5:17.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 400m Medley Damer |
Indledende 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
289 |
1 |
|
Karoline L. Kristensen |
2003 |
AALBORG |
5:14.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
399 |
2 |
|
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
VEST |
5:06.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
245 |
3 |
|
Alba Mantoni |
2006 |
GENTOFTE |
5:00.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
272 |
4 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
AGF |
4:52.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
305 |
5 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
AALBORG |
4:58.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
408 |
6 |
|
Laura Marie Dige |
2004 |
AAS-SKOVBAKKEN |
5:04.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
7 |
|
Silja Brage |
2005 |
A6 JGI |
5:11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
8 |
|
Shakthi Balakrishnan |
2005 |
TEAM INDIA |
5:15.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-04-2022 20:43.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|