Ohjelma Lyhyen radan mestaruusuinnit
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lyhyen radan mestaruuskilpailut 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Espoonlahden uimahalli |
Organizer: |
Cetus Espoo |
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 16, 2021 to Dec 19, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
200m Sekauinti Naiset |
|
|
|
|
|
|
|
|
ME |
2:01.86 |
|
Katinka Hosszu |
|
HUN (HUN) |
(QAT) |
12/6/2014 |
|
|
EE |
2:01.86 |
|
Katinka Hosszu |
|
HUN (HUN) |
Doha (QAT) |
12/6/2014 |
|
|
SE |
2:10.51 |
|
Tanja Kylliäinen |
1993 |
Louisville (FIN) |
Doha (QAT) |
12/6/2014 |
|
|
SMKE |
2:11.58 |
|
Jenna Laukkanen |
1995 |
SCV |
Espoo |
1/1/2015 |
|
|
NSE |
2:12.38 |
|
Emilia Pikkarainen |
1992 |
VanVe |
Jyväskylä (FIN) |
10/31/2009 |
|
|
NSMKE |
2:14.21 |
|
Jenna Laukkanen |
1995 |
SCV |
Tampere (FIN) |
1/1/2012 |
|
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
Status |
|
1 |
33 |
|
Lotta Pälsi |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
2:15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
623 |
|
Lotta Moilanen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
2:15.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
122 |
|
Louna Kasvio |
2006 |
Simmis Grani |
FIN |
2:15.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
154 |
|
Sohvi Nenonen |
1999 |
Cetus Espoo |
FIN |
2:16.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
34 |
|
Jenna Pulkkinen |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
2:17.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
720 |
|
Mila Manner |
2001 |
Uinti Tampere |
FIN |
2:17.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
514 |
|
Daniela Lietzén |
2006 |
Åbo Simklubb |
FIN |
2:18.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
295 |
|
Sohvi Kallinen |
2004 |
Lahden Uimaseura |
FIN |
2:19.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
46 |
|
Wilma Sundt |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
2:21.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
562 |
|
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
Oulun Lohet |
FIN |
2:21.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
509 |
|
Ellen Kaituri |
2006 |
Åbo Simklubb |
FIN |
2:22.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
761 |
|
Emma Gschwentner |
1997 |
Uinti Tampere |
FIN |
2:23.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
462 |
|
Aliisa Soini |
2007 |
Salon Uimarit |
FIN |
2:23.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
124 |
|
IIda Tawast |
2007 |
Simmis Grani |
FIN |
2:23.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
512 |
|
Maura Bergström |
2005 |
Åbo Simklubb |
FIN |
2:24.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
679 |
|
Hanni Koski |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
FIN |
2:24.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
816 |
|
Aino Koskelo |
2005 |
Race Club Sveitsi |
FIN |
2:24.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
225 |
|
Ida Savolainen |
2007 |
Cetus Espoo |
FIN |
2:25.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
638 |
|
Olivia Riekki |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
2:25.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
437 |
|
Milla Karttunen |
2005 |
Raision Urheilijat |
FIN |
2:25.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
169 |
|
Emma Johansson |
2003 |
Cetus Espoo |
FIN |
2:25.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
517 |
|
Kerttu Rantanen |
2007 |
Åbo Simklubb |
FIN |
2:26.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
133 |
|
Olivia Hellsten |
2000 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
2:26.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
28 |
|
Kiira Vilma Sofia Mauranen |
1999 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
2:26.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
795 |
|
Milla Kiviranta |
2006 |
Vanders |
FIN |
2:26.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
511 |
|
Ella Suominen |
2005 |
Åbo Simklubb |
FIN |
2:26.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
636 |
|
Edith Ervasti |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
2:26.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
317 |
|
Emmi Salo |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
FIN |
2:27.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
409 |
|
Riialiina Kiljala |
2008 |
Vieskan Uimarit |
FIN |
2:27.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
510 |
|
Kukka Kangas |
2005 |
Åbo Simklubb |
FIN |
2:27.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
300 |
|
Ebba Simberg |
2007 |
Lahden Uimaseura |
FIN |
2:28.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
545 |
|
Linnea Koski |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
2:28.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
516 |
|
Tilda Aaltonen |
2006 |
Åbo Simklubb |
FIN |
2:28.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
54 |
|
Ariel Julienne Jämsen |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
2:28.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
615 |
|
Iiris Isokoski |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
2:28.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
57 |
|
Ursula Ursin |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
2:28.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
314 |
|
Aino Ruotsalainen |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
FIN |
2:29.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
537 |
|
Mirelle Hirsiniemi |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
2:29.74 |
|
LATE |
|
|
|
|
|
39 |
114 |
|
Annukka Pihkamäki |
2004 |
Riihimäen Uimaseura |
FIN |
2:30.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
375 |
|
Ella Hulkki |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
2:30.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
194 |
|
Annaliina Mänttäri |
2006 |
Cetus Espoo |
FIN |
2:30.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
705 |
|
Lilja Hirsikko |
2008 |
ORCA Helsinki |
FIN |
2:30.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
388 |
|
Joanna Högback |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
2:30.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
529 |
|
Anni Frusti |
2007 |
Nokian Pyry |
FIN |
2:30.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
318 |
|
Miina-Anniina Härkänen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
FIN |
2:30.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
451 |
|
Erin Heinikangas |
2007 |
Rauman Uimaseura |
FIN |
2:31.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
612 |
|
henna känsäkangas |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
2:31.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
220 |
|
Saga Linnosaari |
2008 |
Cetus Espoo |
FIN |
2:31.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
208 |
|
Matilda Leppänen |
2007 |
Cetus Espoo |
FIN |
2:31.83 |
|
LATE |
|
|
|
|
|
50 |
566 |
|
Kaisa Keränen |
2007 |
Oulun Lohet |
FIN |
2:31.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
226 |
|
Hilma Mannersalo |
2008 |
Cetus Espoo |
FIN |
2:32.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
528 |
|
Petra Soini |
2007 |
Nokian Pyry |
FIN |
2:32.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
746 |
|
Nella Kortteinen |
2007 |
Uinti Tampere |
FIN |
2:32.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
213 |
|
Lumi Rossi |
2005 |
Cetus Espoo |
FIN |
2:32.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
624 |
|
Aada Hirvasoja |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
2:32.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
577 |
|
Iinu Tiainen |
2007 |
Oulun Lohet |
FIN |
2:32.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
748 |
|
Melissa Virtanen |
2004 |
Uinti Tampere |
FIN |
2:32.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
572 |
|
Pinja Niskanen |
2007 |
Oulun Lohet |
FIN |
2:32.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
521 |
|
Cecilia Lietzén |
2009 |
Åbo Simklubb |
FIN |
2:32.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
678 |
|
Silva Salonniemi |
2006 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
FIN |
2:33.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
214 |
|
Helmi Räsänen |
2006 |
Cetus Espoo |
FIN |
2:33.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
219 |
|
Cécilia Richard |
2006 |
Cetus Espoo |
FIN |
2:34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
110 |
|
Sofia Oksa |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
FIN |
2:34.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
211 |
|
Kaarina Rihte |
2005 |
Cetus Espoo |
FIN |
2:34.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
144 |
|
Maria Karvonen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
2:34.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
796 |
|
Veera Oila |
2007 |
Vanders |
FIN |
2:34.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
634 |
|
Anna Emilia Rajakangas |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
2:34.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
568 |
|
Martta Ryynänen |
2005 |
Oulun Lohet |
FIN |
2:34.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
540 |
|
Elsa Vira |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
2:34.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
425 |
|
Hanna Törmä |
2007 |
Porin Uimaseura |
FIN |
2:34.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
704 |
|
Ronja Kero |
2005 |
ORCA Helsinki |
FIN |
2:35.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
708 |
|
Uliana Nikashina |
2009 |
ORCA Helsinki |
FIN |
2:35.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
96 |
|
Anniina Jokiniemi |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
FIN |
2:35.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
95 |
|
Elina Malinen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
FIN |
2:35.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
394 |
|
Aina Keiski |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
2:35.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
549 |
|
Veera Knuutila |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
2:35.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
800 |
|
Melissa Paukkunen |
2008 |
Vanders |
FIN |
2:35.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
505 |
|
Sonila Selimi |
2005 |
Åbo Simklubb |
FIN |
2:35.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-19 08:09:18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Cetus Espoo |
|
|
|
|