Ohjelma Lyhyen radan mestaruusuinnit
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lyhyen radan mestaruuskilpailut 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Espoonlahden uimahalli |
Organizer: |
Cetus Espoo |
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 16, 2021 to Dec 19, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
100m Selkäuinti Miehet |
|
|
|
|
|
|
|
|
ME |
48.33 |
|
Coleman Stewart |
|
USA |
|
8/29/2021 |
|
|
EE |
48.58 |
|
Kliment Kolesnikov |
|
RUS |
Budabest (HUN) |
11/15/2020 |
|
|
SE |
52.15 |
|
Ronny Brännkärr |
2002 |
KemTU |
Kazan (RUS) |
11/4/2021 |
|
|
SMKE |
52.56 |
|
Jani Sievinen |
1974 |
NumKis (FIN) |
Lappeenranta (FIN) |
1/1/1996 |
|
|
NSE |
53.26 |
|
Jani Sievinen |
1974 |
NumKis |
Bonn (GER) |
1/19/1992 |
|
|
NSMKE |
53.94 |
|
Chirstoffer Fredrikson |
1997 |
Cetus (FIN) |
Espoo (FIN) |
1/1/2015 |
|
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
Status |
|
1 |
787 |
|
Kalle Mäkinen |
2002 |
Vanders |
FIN |
52.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
22 |
|
Niki Karlsson |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
53.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
467 |
|
Miro Vasko |
1993 |
TaTu Tampere |
FIN |
54.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
331 |
|
Janne Markus Markkanen |
1994 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
55.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
466 |
|
Petja Yritys |
1993 |
TaTu Tampere |
FIN |
55.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
173 |
|
Aku Kaila |
2003 |
Cetus Espoo |
FIN |
55.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
166 |
|
Eetu Alitalo |
1999 |
Cetus Espoo |
FIN |
55.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
259 |
|
Emil Hanski |
1999 |
Joensuun Uimaseura ry |
FIN |
56.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
164 |
|
Anton Nuottajärvi |
2000 |
Cetus Espoo |
FIN |
56.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
24 |
|
Veeti Haikonen |
2001 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
56.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
478 |
|
Jami Ihalainen |
2003 |
TaTu Tampere |
FIN |
57.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
286 |
|
Jasu Ovaskainen |
2002 |
Lahden Uimaseura |
FIN |
57.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
59 |
|
Noah Schmid |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
57.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
640 |
|
Joakim Harjaks |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
57.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
622 |
|
Konsta Rantasuo |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
58.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
633 |
|
Leevi Väyrynen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
58.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
111 |
|
Joonas Cranston |
2003 |
Nummelan Kisaajat |
FIN |
58.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
373 |
|
Teemu Oksakari |
2003 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
59.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
296 |
|
Risto Martikainen |
2003 |
Lahden Uimaseura |
FIN |
59.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
724 |
|
Akseli Hakala |
2003 |
Uinti Tampere |
FIN |
59.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
230 |
|
Ilmari Nieminen |
2007 |
Cetus Espoo |
FIN |
59.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
301 |
|
Topias Tynjä |
2005 |
Lahden Uimaseura |
FIN |
59.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
596 |
|
Paavo Erkinaro |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
59.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
807 |
|
Henri Heikkilä |
2003 |
Uimaseura Aquila |
FIN |
59.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
97 |
|
Juuso Rahikainen |
2003 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
FIN |
1:00.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
267 |
|
Konsta Kauppinen |
2005 |
Joensuun Uimaseura ry |
FIN |
1:00.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
744 |
|
Ilja Syrjä |
2004 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:00.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
256 |
|
Lauri Tolvanen |
2003 |
Haminan Uimaseura |
FIN |
1:01.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
134 |
|
Joona Kuitu |
2004 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
1:01.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
503 |
|
Jeremia Varonen |
2004 |
Åbo Simklubb |
FIN |
1:01.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
527 |
|
Petteri Lepola |
2003 |
Nokian Pyry |
FIN |
1:01.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
359 |
|
Hugo Mattola |
2001 |
Kokkolan Uimaseura |
FIN |
1:01.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
148 |
|
Aapo Tuhkanen |
2005 |
Tuusulan Uimaseura ry |
FIN |
1:01.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
676 |
|
Benjamin Evans |
2003 |
Swimming Club Vuokatti |
FIN |
1:01.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
53 |
|
Leevi Pixa |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:01.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
366 |
|
Jere Kekola |
2000 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
FIN |
1:02.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
703 |
|
Matias Viktor Kukkonen |
2006 |
ORCA Helsinki |
FIN |
1:02.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
752 |
|
Antte Säilä |
2004 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:02.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
325 |
|
Lauri Korpi |
2006 |
Ilmajoen Kisailijat |
FIN |
1:02.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
150 |
|
Eero Asikainen |
2004 |
Tuusulan Uimaseura ry |
FIN |
1:02.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
371 |
|
Andras Galos |
2006 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
FIN |
1:02.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
731 |
|
Joona Kortteinen |
2003 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:02.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
628 |
|
Erik Peuhkuri |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
1:02.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
363 |
|
Visa Nissinen |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
FIN |
1:02.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
341 |
|
Arttu Venemies |
2005 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
1:02.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
145 |
|
Pravin Perasath |
2008 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
1:02.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
595 |
|
Valtteri Taskinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
1:02.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
433 |
|
Lauri Aho |
2006 |
Raision Urheilijat |
FIN |
1:02.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
376 |
|
Filip Jåfs |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
1:02.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
702 |
|
Mark Kellinsalmi |
2007 |
ORCA Helsinki |
FIN |
1:03.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
423 |
|
Juho Törmä |
2005 |
Porin Uimaseura |
FIN |
1:03.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
688 |
|
Matteus Einiö |
2004 |
Gladius Kirkkonummi |
FIN |
1:03.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
457 |
|
Matias Saarinen |
2006 |
Salon Uimarit |
FIN |
1:03.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
27 |
|
Eemeli Raninen |
2001 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:03.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
275 |
|
Antto Koppinen |
2006 |
Joensuun Uimaseura ry |
FIN |
1:03.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
217 |
|
Lenni Syvänen |
2007 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:03.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
810 |
|
Tuomas Heikkilä |
2008 |
Uimaseura Aquila |
FIN |
1:03.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
808 |
|
Jimi Kojo |
2005 |
Uimaseura Aquila |
FIN |
1:04.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
17 |
|
Aron Forslund |
2005 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
FIN |
1:04.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
221 |
|
Christian Nummi |
2006 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:04.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
535 |
|
Mikael Hirsiniemi |
2004 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
1:04.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
310 |
|
Topi Immonen |
2003 |
Lappeenrannan Uimarit |
FIN |
1:04.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
630 |
|
Erblin Latifi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
1:04.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
515 |
|
Jaakko Pihlava |
2004 |
Åbo Simklubb |
FIN |
1:04.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
203 |
|
Roni Severinkangas |
2003 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:04.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
809 |
|
Kendro Bobkov |
2006 |
Uimaseura Aquila |
FIN |
1:05.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
542 |
|
Jasper Oikarainen |
2005 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
1:05.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
215 |
|
Aarne Laurila |
2006 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:05.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
481 |
|
Atte Nieminen |
2004 |
TaTu Tampere |
FIN |
1:05.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
683 |
|
Tatu Yli-houhala |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
FIN |
1:05.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
138 |
|
Lauri Valtanen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
1:05.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
309 |
|
Luka Valtonen |
2006 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
FIN |
1:05.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
530 |
|
Iiro Räty |
2006 |
Nokian Pyry |
FIN |
1:05.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
454 |
|
Markuss Justovics |
2007 |
Rauman Uimaseura |
FIN |
1:06.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
627 |
|
Roni Heikkinen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
1:06.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
321 |
|
Veeti Vilén |
2004 |
Mikkelin Uimaseura |
FIN |
1:06.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-19 08:09:31 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Cetus Espoo |
|
|
|
|