Program för Färsingadoppet
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 5
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Arrangör: |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 jun 2022 till den 12 jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 77, 400m Frisim Damer öppen klass
|
Final 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Ohlssons AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
415 |
1 |
|
Nora-My Häger |
2011 |
SK RAN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
288 |
2 |
|
Asya Ulusoy |
2009 |
SK SYDSIM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
409 |
3 |
|
Amanda Nettleingham |
2009 |
SK RAN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
396 |
4 |
|
Astrid Bengtsson |
2009 |
KARLSHAMN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
419 |
5 |
|
Sarah-Mai Häger |
2010 |
SK RAN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
413 |
6 |
|
Leia Mujanovic |
2010 |
SK RAN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
420 |
7 |
|
Tindra Warnholtz |
2010 |
SK RAN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
296 |
8 |
|
Stefani Panovski |
2009 |
SK SYDSIM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 77, 400m Frisim Damer öppen klass |
Final 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
399 |
1 |
|
Linnèa Eriksson |
2010 |
KARLSHAMN |
7:03.49 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
292 |
2 |
|
Lykke Frid |
2008 |
SK SYDSIM |
6:37.09 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
3 |
|
Ingrid Chrintz-Gath |
2008 |
SK LÖDDE |
6:06.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
191 |
4 |
|
Agnes Nilsson |
2009 |
OSBY SS |
5:47.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
411 |
5 |
|
Freja Johansson |
2010 |
SK RAN |
5:57.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
6 |
|
Alma Nilsson |
2009 |
HS |
6:09.46 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
295 |
7 |
|
Neira Kulenovic |
2009 |
SK SYDSIM |
6:58.31 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
362 |
8 |
|
Alma Persson |
2008 |
ÖSTERLEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 77, 400m Frisim Damer öppen klass |
Final 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
1 |
|
Ellinor Nilsson |
2009 |
HS |
5:30.30 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
349 |
2 |
|
Isabelle Leo |
2009 |
YSTADS SS |
5:26.69 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
391 |
3 |
|
Axelina Kläfverud |
2007 |
KARLSHAMN |
5:25.96 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
4 |
|
Malisha Poynton |
2006 |
HELSINGE |
5:22.67 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
359 |
5 |
|
Estelle Johansson |
2010 |
ÄNGELHOLM |
5:24.67 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
6 |
|
Kajsa Berg |
2009 |
HS |
5:26.41 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
407 |
7 |
|
Alicia Johansson-Lindvist |
2010 |
SK RAN |
5:28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
375 |
8 |
|
Ella Knutsson |
2009 |
TRELLEBORG |
5:37.27 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 77, 400m Frisim Damer öppen klass |
Final 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
332 |
1 |
|
Felicia Leo |
2006 |
YSTADS SS |
5:00.43 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
341 |
2 |
|
Nellie Emilsson |
2005 |
YSTADS SS |
4:55.84 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
252 |
3 |
|
Nellie Björkqvist |
2007 |
SJÖBO SS |
4:41.43 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
324 |
4 |
|
Maja Blomliden |
2004 |
SK TRITON |
4:36.64 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
251 |
5 |
|
Sofie Jönsson |
2007 |
SJÖBO SS |
4:40.63 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
401 |
6 |
|
Karla Rosvall |
2008 |
SK RAN |
4:49.56 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
160 |
7 |
|
Amanda Erixon |
2009 |
MKK |
4:59.10 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
8 |
|
Yasmin Thomsen |
2007 |
HELSINGE |
5:03.66 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-06-12 12:48:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|