Program för Vestkyst Cup 2021
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
19/11-2021
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
UC Syds svømmehal |
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. nov 2021 to 21. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
100m Medley Herrer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Bent Pedersen A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
13 |
|
Daniel Busk |
2005 |
Kolding SK |
DEN |
1:01.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
158 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:05.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
159 |
|
Frederik Møhring Madsen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:06.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
198 |
|
Alexander Drachmann |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:07.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
104 |
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:08.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
31 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
HGF Svømning |
DEN |
1:08.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
96 |
|
Mark Nielsen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:09.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
49 |
|
Maximillian Udar |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:09.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
78 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:09.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
27 |
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
DEN |
1:10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
6 |
|
Christian N. Christensen |
2006 |
Kolding SK |
DEN |
1:10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
43 |
|
Simon Kloster Sørensen |
2003 |
HGF Svømning |
DEN |
1:10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
80 |
|
Frederik Mindegaard |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
38 |
|
Jacob Bach-Valeur |
2004 |
HGF Svømning |
DEN |
1:11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
101 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:11.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
79 |
|
August Bülow Sandersen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
29 |
|
Jacob Mørup |
2004 |
HGF Svømning |
DEN |
1:13.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
160 |
|
Malte Neuber |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:13.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
240 |
|
Magne Andersen |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
1:13.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
231 |
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
1:14.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
16 |
|
Mads Schelde Jensen |
2006 |
Kolding SK |
DEN |
1:14.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
92 |
|
Oscar Robinson |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:15.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
195 |
|
Jonas Cheuk Lam Tse |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:16.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
236 |
|
Rasmus Thy |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
1:16.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
36 |
|
Anders Peter Kristensen |
2007 |
HGF Svømning |
DEN |
1:16.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
146 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:16.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
150 |
|
Noah Junior Grene |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:17.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
154 |
|
Villads Isko Pimenta |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:17.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
253 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
DEN |
1:17.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
234 |
|
Phillip Thomsen |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
1:17.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
227 |
|
Joakim Kristensen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
1:17.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
254 |
|
Tobias Holt |
2006 |
Svømmeklubben Grindsted |
DEN |
1:18.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
224 |
|
Felix Nielsen |
2006 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
1:18.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
8 |
|
Bjørn W. H. Nielsen |
2004 |
Kolding SK |
DEN |
1:19.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
155 |
|
Nicolai Varny Sørebø |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:20.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
28 |
|
Simon N. Andersen |
2006 |
HGF Svømning |
DEN |
1:21.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
145 |
|
Emil Asger Møller |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:21.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
266 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:21.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
34 |
|
Mikkel Fisker Nielsen |
2007 |
HGF Svømning |
DEN |
1:21.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
73 |
|
Theodor Lindhardt Delbing |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:21.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
156 |
|
Toke Kousgaard |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:22.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
151 |
|
Oscar Hågensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:23.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
121 |
|
Christian Lind Petersen |
2007 |
Frem Odense |
DEN |
1:24.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
120 |
|
Emil A. Larsen |
2007 |
Frem Odense |
DEN |
1:24.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
91 |
|
Anton Kasten |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:25.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
276 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:26.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
171 |
|
Louie Lindblad |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:26.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
255 |
|
Jakob Stærmose |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
DEN |
1:26.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
19 |
|
Mads Kvorning |
2008 |
Kolding SK |
DEN |
1:27.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
123 |
|
Malthe Petersen |
2008 |
Frem Odense |
DEN |
1:27.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
277 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:27.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
157 |
|
Simon Paschke |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:30.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
272 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:31.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
94 |
|
Bertram Hjortshøj |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:33.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
178 |
|
Rasmus Neuber |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:35.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
241 |
|
Andreas Birkmose |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
1:39.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
273 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:39.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
270 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:39.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
11 |
|
Alexander Fræhr Piihl |
2008 |
Kolding SK |
DEN |
1:40.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
278 |
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:41.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
70 |
|
Jonas Frahm-Falkenberg |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:44.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
271 |
|
Micas Victor Løth Brandt |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:45.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
173 |
|
Mathias Jittipat Nielsen |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:51.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
177 |
|
Oscar Salskov Iversen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:54.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
269 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:55.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
129 |
|
Anton Rasmussen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:58.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
169 |
|
Emil Grensteen Thuesen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:07.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
314 |
|
Hugo Rixen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:23.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
176 |
|
Noam Lykke-Kjeldsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
115 |
|
Lasse Lee Bang Brodersen |
2009 |
Frem Odense |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
175 |
|
Mikkel Guldager Stougaard |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
186 |
|
Magnus Villum Møller |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
245 |
|
Eddie Berg |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
193 |
|
Andreas Varny Sørebø |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
183 |
|
David Beck Poulsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-11-2021 11:04.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|