Startliste for Vestkyst Cup 2021
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
UC Syds svømmehal |
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. nov 2021 to 21. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
200m Brystsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
IAT A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
256 |
|
Freja Kruse |
2004 |
Svømmeklubben Grindsted |
DEN |
2:48.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
51 |
|
Anna E.E. Balle |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:55.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
57 |
|
Nina Griffin |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
3:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
149 |
|
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
3:11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
152 |
|
Rosa Ella Kjems |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
3:11.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
88 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
3:13.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
244 |
|
Wiktoria Gawor |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
3:31.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
32 |
|
Ida Mørup |
2006 |
HGF Svømning |
DEN |
3:32.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
327 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
3:39.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
124 |
|
Marie Hartmann Johansen |
2007 |
Frem Odense |
DEN |
3:40.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
324 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
3:41.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
76 |
|
Smilla Stavnsbjerg Frederiksen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
3:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
139 |
|
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
3:47.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
89 |
|
Mathilde Drescher |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
3:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
251 |
|
Anne Sørensen |
2008 |
Svømmeklubben Grindsted |
DEN |
3:54.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
87 |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
3:55.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
68 |
|
Holly W. Takla |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
4:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
74 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
4:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
282 |
|
Emma Smedegaard Hansson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
4:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
63 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
4:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
71 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
4:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
319 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
4:05.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
170 |
|
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
4:08.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
142 |
|
Alberte Lagoni |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
4:22.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
64 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
4:24.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
60 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
4:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
326 |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
161 |
|
Marie Thorup |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-11-2021 11:04.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|