Program för Ystad Grand Prix 2, Swedish Grand Prix
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
YSTAD GRAND PRIX 2 / SWEDISH GRAND PRIX
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ystad Arena |
Arrangör: |
YSTADS SIMSÄLLSKAP |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 okt 2022 till den 30 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
100m Medley Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
33 |
|
Christopher Rothbauer |
1998 |
Austria |
AUT |
53.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
231 |
|
Oskar Hoff |
1998 |
Landskrona Simsällskap |
SWE |
55.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
144 |
|
Dante Vollmer |
2001 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
55.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
24 |
|
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
55.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
25 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
56.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
84 |
|
Jesper Lietzén |
2002 |
Turun Urheiluliitto |
FIN |
56.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
34 |
|
Valentin Bayer |
1999 |
Austria |
AUT |
56.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
329 |
|
Alvin Välkki |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
SWE |
57.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
440 |
|
August Eriksson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
57.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
216 |
|
Oskar Johansson |
1993 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
57.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
593 |
|
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
58.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
292 |
|
Hugo Stenskepp |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
58.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
537 |
|
Simon Baastad |
2002 |
Örebro Simallians |
SWE |
58.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
499 |
|
Jakob Källquist |
2001 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
58.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
372 |
|
Levente Nagy |
2005 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
59.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
482 |
|
Carl Göransson |
2000 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
59.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
293 |
|
Marcus Kindberg |
1993 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
59.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
345 |
|
Theo Djuphammar |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:00.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
455 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:00.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
276 |
|
Axel Andrén |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:00.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
186 |
|
Marcus Bülund |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
SWE |
1:00.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
122 |
|
Gustaf Stokholm |
2004 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
1:00.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
579 |
|
Anthon Huasson |
2004 |
Ringsjö Simklubb |
SWE |
1:00.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
487 |
|
Oliver Munn |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:01.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
246 |
|
Gunnar Widerberg |
2000 |
Simklubben Laxen |
SWE |
1:01.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
54 |
|
Alexandru Ivanof |
2008 |
Euro Swimming |
ROM |
1:01.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
553 |
|
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:01.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
284 |
|
Isaac Barrett |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:01.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
458 |
|
Ludvig Romare |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
SWE |
1:01.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
47 |
|
Alexander Cueto Rasmussen |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:01.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
275 |
|
Bill Beckman |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:02.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
380 |
|
Kim Larsson |
2005 |
Simklubben Ran |
SWE |
1:02.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
572 |
|
Jonatan Holmquist |
2003 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
1:02.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
283 |
|
Gabriel Olsson |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:02.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
206 |
|
Alejandro Poller |
2007 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
1:02.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
413 |
|
Felix Norlin |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:03.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
475 |
|
Iyas Kalash |
2004 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:03.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
580 |
|
Vincent Hua |
2004 |
Ringsjö Simklubb |
SWE |
1:03.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
46 |
|
Peter Vinge-Maigaard |
2003 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:03.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
204 |
|
Malte Ljunggren |
2006 |
Kristianstads SLS |
SWE |
1:03.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
381 |
|
Gabriel Hachem |
2005 |
Simklubben Ran |
SWE |
1:03.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
130 |
|
Oliver Kock |
2003 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
1:03.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
55 |
|
Vlad Sararu |
2008 |
Euro Swimming |
ROM |
1:04.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
435 |
|
Elton Franzén Söderberg |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:05.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
421 |
|
Danny Simaleza |
2005 |
Sundsvalls Simsällskap |
SWE |
1:05.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
393 |
|
Viktor Spoelstra |
2004 |
Sjöbo Simsällskap |
SWE |
1:06.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
202 |
|
Noah Brylski |
2008 |
Kristianstads SLS |
SWE |
1:06.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
285 |
|
Jonathan Fröjd |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:07.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
533 |
|
Alexander Ljungdahl |
2006 |
Ängelholms Simsällskap |
SWE |
1:08.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
530 |
|
Sebastian Ljungdahl |
2004 |
Ängelholms Simsällskap |
SWE |
1:08.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
392 |
|
Axel Krantz |
2005 |
Sjöbo Simsällskap |
SWE |
1:12.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
310 |
|
Melker Thalin |
2008 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-29 07:41:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Skånes Simförbund |
|
|
|
|