Program for Ystad Grand Prix 2, Swedish Grand Prix
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
YSTAD GRAND PRIX 2 / SWEDISH GRAND PRIX
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ystad Arena |
Arrangör: |
YSTADS SIMSÄLLSKAP |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 okt 2022 till den 30 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
400m Medley Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
84 |
|
Jesper Lietzén |
2002 |
Turun Urheiluliitto |
FIN |
4:13.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
25 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
4:18.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
167 |
|
Anton Hegmegi |
2005 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
4:29.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
26 |
|
Oscar Kroos |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
4:29.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
483 |
|
Christopher Lindholm |
2002 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
4:30.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
253 |
|
Lucas Humling |
2005 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
4:31.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
482 |
|
Carl Göransson |
2000 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
4:33.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
103 |
|
Hugo Swanson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
4:34.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
593 |
|
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
4:34.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
9 |
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
Swim Team Odense |
DEN |
4:35.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
372 |
|
Levente Nagy |
2005 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
4:40.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
351 |
|
Tobias Lindberg |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
4:41.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
144 |
|
Dante Vollmer |
2001 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
4:41.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
53 |
|
Tudor Iordache |
|
Euro Swimming |
ROM |
4:42.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
440 |
|
August Eriksson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
4:42.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
595 |
|
Tobias Gammelvind |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
4:42.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
186 |
|
Marcus Bülund |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
SWE |
4:43.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
592 |
|
Gabriel Elmedyb |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
4:44.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
244 |
|
Oscar Bjering |
2004 |
Simklubben Laxen |
SWE |
4:44.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
279 |
|
Oskar Lövberg |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
4:49.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
173 |
|
David Bergqvist |
2005 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
4:49.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
547 |
|
Kalle Voigt |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
4:51.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
456 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
4:53.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
468 |
|
Elias Lyth |
2004 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
4:54.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
556 |
|
Oskar Fridsell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
4:55.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
172 |
|
Olle Lutgård |
2007 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
5:14.02 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-29 07:40:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Skånes Simförbund |
|
|
|
|