Startliste for Sigma Cup 2021 - Birkerød
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. dec 2021 to 5. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
50m Brystsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
9 |
|
Sofie Leidecker |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
35.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
62 |
|
Wilma Adelhardt Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
35.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
23 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
35.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
27 |
|
Simone Stenberg |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
36.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
174 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
37.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
197 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
37.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
255 |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
37.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
89 |
|
Victoria Krabbe |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
37.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
154 |
|
Katrine Beenfeldt Weber |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
37.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
7 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
37.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
201 |
|
Marie Pilegaard Køfer |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
38.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
24 |
|
Anne-Maj Framke |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
38.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
47 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
38.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
178 |
|
Victoria Brammer Kærgaard |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
39.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
53 |
|
Caroline Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
39.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
46 |
|
Rosa Crone |
2008 |
Lyseng IF |
DEN |
39.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
49 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
40.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
11 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
41.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
111 |
|
Nikoline Joy Gringer |
2009 |
Herlev Svømning |
DEN |
41.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
177 |
|
Katrine Schou Jagd |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
41.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
91 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
41.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
25 |
|
Isabella Flach |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
41.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
141 |
|
Karoline Toft Jacobsen |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
41.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
139 |
|
Fride Nielsen |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
42.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
190 |
|
Sigrid Mygind |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
42.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
56 |
|
Laura Emilie Hoegh |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
42.33 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
51 |
|
Xenia Fristrup |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
43.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
74 |
|
Sofie Ross |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
43.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
55 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
43.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
238 |
|
Alberte Hansen |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
43.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
72 |
|
Freja Itenov |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
44.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
95 |
|
Louise Jeppesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
46.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
179 |
|
Ella Boisen Tvermoes |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
46.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
188 |
|
Katrine Hermansen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
50.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
28 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
51.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
100 |
|
Silke Svendsen |
2009 |
Herlev Svømning |
DEN |
52.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-12-2021 16:59.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|