Program för Sum-Sim Regionfinal 2021, Stockholm
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1 Lördag 13 november 2021 kl. 09:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Sum-Sim regionfinal Stockholm
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
Stockholm kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Medley F13-14
|
Final 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
297 |
2 |
|
Evelina Dahlberg |
2007 |
ÅKERSBERGA |
2:49.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
263 |
3 |
|
Cornelia Orheden |
2008 |
VÄSBY SS |
2:48.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
4 |
|
Frida Forsmark |
2008 |
SK NEPTUN |
2:48.41 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
247 |
5 |
|
Emma Arnö |
2008 |
TUREBERG |
2:46.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
6 |
|
Olivia Strömberg |
2007 |
SK NEPTUN |
2:48.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
159 |
7 |
|
Tyra Hållinder |
2007 |
NORRTÄLJE |
2:48.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
229 |
8 |
|
Anna Eklöf |
2007 |
SKK |
2:48.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
231 |
9 |
|
Elise Karlsson |
2007 |
SKK |
2:49.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Medley F13-14 |
Final 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
2 |
|
Isabelle Nilsson |
2008 |
DANDERYD |
2:45.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
3 |
|
Sofia Sundström Curstedt |
2008 |
DANDERYD |
2:44.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
308 |
4 |
|
Cornelia Utgren |
2007 |
SS04 |
2:42.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
261 |
5 |
|
Ebba Björkén |
2007 |
VÄSBY SS |
2:39.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
6 |
|
Molly Brodd |
2008 |
SK NEPTUN |
2:41.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
228 |
7 |
|
Ellen Bystedt |
2007 |
SKK |
2:44.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
8 |
|
Julia Lundgren |
2007 |
SK NEPTUN |
2:45.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
260 |
9 |
|
Tilda Flodin |
2007 |
VÄSBY SS |
2:46.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Medley F13-14 |
Final 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
2 |
|
Lovisa Lindberg |
2007 |
SK NEPTUN |
2:38.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
3 |
|
Anna Eneroth |
2007 |
SK NEPTUN |
2:31.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
4 |
|
Isabella Westberg |
2007 |
JÄRFÄLLA S |
2:30.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
5 |
|
Linn Bengtsson |
2007 |
JÄRFÄLLA S |
2:29.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
6 |
|
Sofia Bang |
2007 |
SK NEPTUN |
2:30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
7 |
|
Olivia Elmquist |
2007 |
JÄRFÄLLA S |
2:31.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
227 |
8 |
|
Alma Brorson |
2008 |
SKK |
2:34.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
9 |
|
Hilma Stenbeck |
2008 |
SK NEPTUN |
2:39.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-13 08:24:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|