Program för SM/JSM (25m) 2021
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
Svensk Simidrott & SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 nov 2021 till den 28 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Bröstsim Damer
|
Försök 1 (6), Senior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Ebba von Sydow Jewelry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SR |
2:19.28 |
|
Joline Höstman |
1988 |
Göteborgs Sim (SWE) |
Istanbul (TUR) |
2009-12-12 |
|
|
SJ |
2:22.02 |
|
Joline Höstman |
1988 |
Göteborgs Sim (SWE) |
Stockholm (SWE) |
2008-11-27 |
|
|
16 |
2:24.16 |
|
Hannah Brunzell |
2001 |
Västerås SS (SWE) |
Copenhagen (DEN) |
2017-12-17 |
|
|
15 |
2:26.57 |
|
Hannah Brunzell |
2001 |
Västerås SS (SWE) |
Kolding (DEN) |
2016-12-11 |
|
|
14 |
2:27.23 |
|
Hannah Brunzell |
2001 |
Västerås SS (SWE) |
Helsingborg (SWE) |
2015-11-05 |
|
|
13 |
2:28.77 |
|
Hannah Brunzell |
2001 |
Västerås SS (SWE) |
Stockholm (SWE) |
2014-11-20 |
|
|
FM: Hilja Scimmel 2:28,99 |
FJ: Hilja Scimmel 2:29,83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
3 |
|
Matilda Stenberg |
2001 |
ELFSBORG |
2:39.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
4 |
|
Sophie Hansson |
1998 |
HS |
2:23.82 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
338 |
5 |
|
Sara Wallberg |
1999 |
NKK |
2:32.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Bröstsim Damer |
Försök 2 (6), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
3 |
|
Linnea Lindberg |
2005 |
KARLSTAD |
2:42.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
147 |
4 |
|
Lina Dahlgren |
2005 |
KUNGSBACKA |
2:40.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
563 |
5 |
|
Lina Nielsen |
2005 |
UDDEVALLA |
2:40.85 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Bröstsim Damer |
Försök 3 (6), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
2 |
|
Cornelia Johansson |
2003 |
JÖNKÖPING |
2:39.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
330 |
3 |
|
Tyra Strömbom |
2004 |
NJURUNDA |
2:39.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
585 |
4 |
|
Lovisa Laine |
2005 |
ESKILSTUNA |
2:38.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
5 |
|
Louise Haglöv |
2003 |
FALUN |
2:38.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
299 |
6 |
|
Malva Eriksson |
2006 |
SK NEPTUN |
2:39.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
297 |
7 |
|
Alice Stenbeck |
2006 |
SK NEPTUN |
2:39.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Bröstsim Damer |
Försök 4 (6), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
425 |
1 |
|
Vilma Lindberg |
2004 |
SÖDERTÄLJE |
2:37.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
487 |
2 |
|
Stella Warborn |
2003 |
VARBERG |
2:37.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
397 |
3 |
|
Cecilia Viberg |
2003 |
SKK |
2:37.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
4 |
|
Thea Dahlqvist |
2003 |
SK HAJEN |
2:36.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
395 |
5 |
|
Nora Segerström |
2002 |
SKK |
2:37.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
503 |
6 |
|
Milla Wahlund |
2006 |
VÄSBY SS |
2:37.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
544 |
7 |
|
Ebba Hann |
2004 |
SK ÄGIR |
2:37.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
560 |
8 |
|
Marit Cuperus |
2002 |
UDDEVALLA |
2:38.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Bröstsim Damer |
Försök 5 (6), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
1 |
|
Sally Olsson |
2005 |
ELFSBORG |
2:35.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
570 |
2 |
|
Isabelle Brodd |
2003 |
SPIF SF |
2:34.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
298 |
3 |
|
Ella Gunnarsson |
2006 |
SK NEPTUN |
2:33.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
4 |
|
Telma Maltesjö |
2002 |
HS |
2:31.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
326 |
5 |
|
Elsa Bergh |
2002 |
NJURUNDA |
2:33.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
335 |
6 |
|
Ebba Holgersson |
2005 |
NKK |
2:34.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
238 |
7 |
|
Tea Winblad |
2004 |
MKK |
2:35.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
220 |
8 |
|
Johanna Andersson |
2002 |
MKK |
2:36.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Bröstsim Damer |
Försök 6 (6), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
378 |
1 |
|
Tone Sandsjö |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
2:30.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
538 |
2 |
|
Julia Månsson |
2002 |
ÖSA |
2:29.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
373 |
3 |
|
Hilja Schimmel |
2003 |
SKÖVDE SS |
2:28.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
435 |
4 |
|
Emelie Fast |
2004 |
SÖDERTÖRN |
2:22.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
141 |
5 |
|
Olivia Klint Ipsa |
2005 |
KSLS |
2:26.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
6 |
|
Saga Boråker |
2004 |
JÖNKÖPING |
2:29.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
169 |
7 |
|
Moa Bergdahl |
2003 |
SK LAXEN |
2:30.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
511 |
8 |
|
Lisa Nystrand |
2006 |
VÄSBY SS |
2:31.65 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-24 20:00:24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|